Ladygeront Online Ladygeront komentáře u knih

Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Chris Bishop

Přečetla. Ovšem mám dojem, že kniha je z velké části napsána podle Bernarda Cornwella. Historie se měnit nedá a tak se musí trochu změnit hlavní hrdina a ostatní postavy. A je hotovo. Kdo nezná Cornwella, tomu se to líbit bude. Kdo ho zná, ten rychle zjistí, že Cornwell je ne o jeden, ale nejméně o dva levely výš.

07.10.2020 2 z 5

Tvůrce českých moří Tvůrce českých moří Jiří Dobrylovský

Líbilo, spisovatel prostě nezklame. Já nejsem technicky zaměřený člověk, trošku obavy jsem měla, že rozumět rybníkářství nebudu nikdy. Ale ukázalo se, že jsem do knihy zapadla jako hrášek do lusku. Jižní Čechy znám celý život a tak nebyl problém představit si děj. A docela mě potěšilo, že Jakub Krčín nebyl vylíčen jen jako kruťas a darebák. Byla jiná doba. Ale jistě nebyl dobrodinec chudých, to by nebyl rožmberským regentem. Jako stavitel rybníků a hospodář obrovského majetku byl geniální. Přesto Rožmberkové stačili všechno rozházet. Jako člověk nebyl Jakub zrovna šťastný člověk. Když to všechno shrnu, musím říct: Děkujeme Mistře Jakube Krčíne. A já děkuji Jiřímu Dobrylovskému.-)

05.10.2020 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Příjemná detektivka, dobře se čte. Bavila mě a přečtená byla brzy. Naďa Horáková má vůbec povedené knihy. Začala jsem u jejích historických detektivek, které byly také velice čtivé.

13.07.2020 5 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Knihu jsem si půjčila cíleně, protože chci vědět co čtou moji vnuci. Líbila se mi moc, stejně jako jim. A že jsem stará? Dětství a stáří má přece pohádky společné. Děti je poslouchají ( a jak rády) a čtou a staří je vyprávějí a čtou také rádi-)))).

31.05.2020 5 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Tak dávám jen 4 hvězdy. Ten začátek byl k nepřežití. Kdyby autor obětoval jednu stránku na mapu oblasti s popisem, nemusela jsem se padesát stránek mořit s přdstavami kde to asi tak mohlo být, popis střídání hranic sem tam mě definitivně dorazil! Ale pak už to šlo. Příběh má sice dlouhý rozjezd, ovšem hrad Landštejn je jeden z mých zamilovaných hradů. Dál už příběh přece jen běžel slušně. Celkem pohodové čtení.

10.05.2020 4 z 5

Krev bratra mého Krev bratra mého Zuzana Skaličková

Tuto knihu jsem četla už před hodně lety. A přesto si ji dodnes pamatuji. Dnes se asi řadí do historické fantasy. Příběh Václava a Boleslava, dvou bratrů, které jsme si zvykli vidět jako zlého a hodného. Možná, že ten hodný nebyl až tak moc hodný a ten zlý zase až tak moc zlý! Prostě si kronikáři a legendisté upravili historické postavy podle církve katolické. Není divu, vždyť to byli mniši. Tak jsme přišli ke svému svatému. A knížka je to krásná, škoda jen, že vyšla v tak malém nákladu a jen jednou.

04.05.2020 5 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Nebyl to vyloženě propadák, ale také žádná bomba! Začátek mě vyloženě utýral, vlekl se. Další děj byl chaotický. Historie žádná. Já zůstanu u Vondrušky, Hrdličky atd.

18.03.2020 3 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Je to skvělá kniha. Převyprávění Homérovi Odyssey nemůže být nikdy nuda. Emoce, zvraty, překvapení, to vše vyprávěné nymfou Kirke, dcerou boha slunce Hélia. Syrové podání příběhů, stejně jako u Homéra, tápání, hledání a bezradnost dcery boha mě ji přibližuje mnohem víc, než hrdinný epos. Takže za mě plný počet bodů a radost, že je na světě další kniha, kterou budu číst opakovaně a milovat.

22.12.2019 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Tak jsem zklamaná. Druhý a další díly si nechám klidně ujít. Pro mě už to není pravá historie a toto téma mě neláká. Když srovnám Husitská epopej, Přemyslovská epopej, Martin ze Stvolna. To je, v porovnání s Falknovskou hutí, nebe a dudy! Doufám, že pan Vondruška, najde podstatně lepší náměty pro své další knihy.

15.08.2019 2 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Čteno v poklidu a pohodě. Inu, také je to občas třeba.-)

16.06.2019 3 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

Nuda, nuda, nuda. Naposled jsem na Serna naběhla. Je čím dál horší.-(

16.06.2019 1 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

Mě se kniha líbila moc!! Mám ráda, když je děj ukotven v místopisu, dovedu si představit kde to bylo. V dějiných souvislostech, vím co je skutečná historie a proto mi nevadí spisovatelská licence. I když historický romám vlasně přejde do historické fantasy, Ludmila Vaňková psala stejným způsobem a její knihy se nikdy neohřály v knihkupectví. Měla vytříbenější styl, nedivím se, protože knih napsala hodně. Přemyslova krev je hodně dobrá knížka. Je to první kniha autorky v tomto stylu, já si ráda počkám na druhou, třetí atd. 800 stran mi nevadí, klidně mohlo být 1000. A co se týká pohanství a křesťanství, když někomu něco berete, musíte počítat s tím, že se bude bránit a ne nadarmo se říká, že myšlenku nezabiješ! Já jen doufám, že paní Svobodová má napsanou další knihu, nebo alespoň polovinu z ní-))).

28.04.2019 5 z 5

Hořící kůň Hořící kůň Františka Vrbenská

Neskutečně krásně napsaná kniha. Vzala mě za srdce stejně jako Stín modrého býka. Překrásná čeština, těžko hledat v současné době. Samotný příběh je tak barvitý, proplétá se s dalšími liniemi. Ještě dnes se ve Španělsku, Katalánsku, Baskicku i v Pyrenejích vypráví příběhy plné magie a příběhy lidí se zvláštním osudem. A konec příběhu? Inu, jako v životě. Ne všechno se splní.

06.08.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Zklamání. Četla jsem ji týden a to je co říct! A v podstatě jsem ji četla kvůli popisům míst, architektury. Historie je v knize pro mě pramálo. Nic čeho bych se mohla chytit. Třebaže jsem na knihu čekala netrpělivě a dlouho, číst ji mi nepřineslo žádnou radost. Je mi to dost líto.

19.03.2018 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Naprosto skvělá detektivka i když trošku jiná než je zvykem. Je v ní všechno, co mám ráda. Skvělý příběh, tajemno, nezvyklé prostředí. Mám ráda detektivky Ivy Procházkové ( Vraždy v kruhu). A ještě 500 stránek!! Skvělé, nic nechybí-)))))).

12.11.2017 5 z 5

Té noci svítil úplněk Té noci svítil úplněk Zdeněk Pošíval

Mám ráda všechny Pošívalovi knihy. Krásně se čtou. Tuto v knihovně neměli a tak jsem ji sehnala na bazaru. Byla poslední z historických, kterou jsem nečetla. Jednoduchý příběh, drsný středověk. Dohromady moc pěkné. Už si, bohužel, žádnou další od tohoto spisovatele nepřečtu a to opravdu hodně mrzí.-(

02.11.2017 5 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Pro mě skvělé! Sice je to román, neromán,ale i tak to mohlo být. Historické podklady a logika napovídají, že je to vysoce pravděpodobné. Kdo zabil Václava? To už se s jistotou nedozvíme.Kdyby nebylo Boleslava, nebylo by české knížectví. A to nevěřím, že by Václav byl jen modlící se bábovka, to by nikdy nebyl knížetem! Naprostá většina obyvatel byla totiž pohany. Tisícileté zvyky se nedají jen tak vykořenit. Pokřtěni byli jen někteří bohatí a to kolikrát ještě jen na oko. Takže i Václav musel být bojovník, ale bojovat nechtěl a to byl kámen úrazu! Jen si porovnejte jak se říkalo knížeti. Svatý Václav( to rozhodně nebyl), Boleslav bratrovrah ( to nejspíš také nebyl) a jeho synovi Boleslav pobožný , vyvraždil Slavníkovce!! Prostě nám ty charakteristiky nějak nesedí. Boleslav I. vybojoval a zvětšil knížectví až na Červenou Rus . Historici tvrdí, že rozsah Českého knížectví byl větší než za Karla IV. Tak kdo byl tedy zakladatel? Já jen doufám, že spisovatel se pustí do psaní knihy o dalších možných výkladech naší historie. Držím palce-).

25.10.2017 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Horší než první díl! Hlavní hrdinka nám zbla a docela mi lezla na nervy. Ale přes to všechno pořád slušné a čtivé.

12.10.2017 4 z 5

Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Milena Štráfeldová

Jeroným Pražský je jednou z postav naší historie, která zůstává ve stínu mistra Jana. A o jeho osudu víme ještě méně. Přesto, že to byl vzdělanec a zcestoval Evropu. Proto je mi velmi příjemná spisovatelská licence Mileny Štráfeldové. Přečteno jedním dechem. Zůstal mi jen smutek na duši za jeden zbytečně zmařený život. A docela mě mrzí, že vzpomínka na Jeronýma zůstává zasunuta. Já osobně jsem nečetla žádnou knihu, která by se mu věnovala. Nemyslím teď knihy odborné, ale beletrii. Přitom téma je to jako hrom, už proto, že spisovatel má dostatečnou volnost psaní. Svatého rváče budu číst určitě znovu a znovu-).

09.10.2017 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Bezva čtení! Líbilo a moc. Mě už u Legionáře napadlo, že tenhle pán by mohl stvořit něco pěkného. Pospíchám na druhý díl-).

28.09.2017 5 z 5