Potulný apatykář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to dobrák od kosti a obr – zato mozek má příliš malý. Se speciální lékárnickou skříní na zádech musí poprvé od smrti svého otce táhnout sám od jedné vesnice k druhé a nabízet tinktury a léky – a lidé ho přitom často ošidí, neboť neumí číst, psát ani počítat. A pak se najednou objeví záchrana v podobě vykutáleného, všemi mastmi mazaného chlapíka, který sice nemá nohy, ale zato má bystrý a pohotový rozum......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395597/potulny-apatykar-mwx-395597.jpg 2.727
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána
Orig. název

Der Balsamträger, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Potulný apatykář

Přidat komentář
Shardlake
20.09.2020

Příběh mentálně jednoduššího muže, který putuje Durynskem a prodává lektvary, masti a bylinky lidem, které potká na svých cestách a o tom, co při tomto putování všechno zažívá. Plní tak odkaz svého otce, původem apatykáře. Autor má i zajímavější knihy.

mil
09.07.2020

Zklamání


Metla
16.10.2019

Další úlovek z obecní knihovny, který pouštím zpátky do vody coby mřenku nehodnou konzumace. V třetině románu mi s dějem (přesněji jeho absencí) a s postavami došla trpělivost. Jeden je velký a tupý, vysloužil si ode mě přezdívku Mentál, druhý krpatý vyčůránek s krycím jménem Šmejd. Mentál dělá vše pro to, aby jeho potulná obchodní činnost krachla, zatímco nesnesitelně bodrý Šmejd na každé stránce loudí chlast a žrádlo v knajpách. Jejich cesty se protnou, tudíž si později ožírají držky společně a sra... lezli mi na nervy tak vehementně, že jsem ztratila zájem čekat, jestli se z těch rádoby vtipných hospodských žvástů vyloupne nějaká zápletka.
Jako drobné plus bych uvedla informace o různých bylinkách, houbách a jejich účincích. K mínusům přihazuji překlad a redakční práce, plně korespondující s lehce podprůměrnými dojmy z této německé historické taškařice bez humoru. Nedočetla jsem, nehodnotím; vážně teď nemám dost volného času, abych jím mrhala v naději "třeba se to za xx stran zlepší".

Merlinit
14.10.2019

Ploše působící postavy, plytké zápletky bez nápadu a humor, nad nímž by kroutily hlavou i devítileté děti. Hloupá kniha.

orinka3
05.09.2019

Tuto knihu musím přijmout jako ukázku lidovosti, jarmarečnosti až typicky německé kýčovosti. Jedině tak jsem ji schopna dočíst. Autor to s tou bodrostí poněkud přehnal. Buclák mi jde strašně na nervy svou omezeností, Chytrolín dělá chytrolína až moc. Toto téma je osvědčené, čtenáře si jistě najde.

zapálenýčtenář
18.07.2019

Nejen nuda navíc i fekální humor.
Vážně? Tomu se někdo směje?
Taky zapomněli uvést že je to kniha pro děti.
Zjednodušené dějové linky, jednoduché až plytké dialogy.
Předvidatelné zápletky i jejich vyústění a o léčitelství nic moc, jen o lidské hlouposti hodně.
Takže vlastně ne, pro děti ne - přeji si aby děti četly lepší knihy :o)

Ladygeront
16.06.2019

Nuda, nuda, nuda. Naposled jsem na Serna naběhla. Je čím dál horší.-(

marimari
20.05.2019

Další historická kniha o praktikách lidových léčitelů v 18. století v německých zemích, drsných životních podmínkách obyčejných lidí vydaných napospas mocným, výčet všech lidských vlastností a charakterů ve všech sociálních skupinách a jejich dopad na osudy jednotlivých postav. Četla jsem všechny knihy tohoto autora, ale nejvíc se mi líbila Doktorka z Boloně a Synové ďábla.

1