LadyD LadyD komentáře u knih

Kdo je kdo ve světě stínů Kdo je kdo ve světě stínů Cassandra Clare (p)

Velmi pěkná, čtivá kniha, plná obrázků. Moc mne potěšila. Nádherné ilustrace přímo od Cassie se mi moc líbily. A k mému překvapení, se tam objevily i postavy, které bych tam ani nečekala. :) Pokud jste fanoušky sérií, rozhodně doporučuji koupit nebo alespoň přečíst. Ale pozor, pokud jste série nečetli, kniha obsahuje spoilery ;-)

04.09.2018 5 z 5

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Nějakou dobu mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak to šlo ráz naráz a byl konec -_- ... Tolkienovi knihy si vždycky přečtu ráda, takže budu asi pokračovat..

08.08.2018

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Nic moc jsem od této knihy nečekala, ale musím říct, že mě velmi překvapila. Závěr knihy byl, alespoň pro mě, báječně akční, což se mi líbí. A rozhodně se těším pokračování, tak snad to bude co nejdřív :)

08.08.2018 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Nedávno jsem se, po X letech, ke knize opět vrátila. Jelikož jsem si na ni vzpomněla po zkouknutí jistého nejmenovaného filmu. Musím říct, že mě to zaujalo víc. jak před těmi 5-10 lety, kdy jsem ji četla poprvé. Po pomalém rozjezdu se kniha četla v podstatě sama. Teď mám rozhodně v plánu přečíst si všechna pokračování. Rozhodně stojí za to mít knihy ve své knihovně.

11.01.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, která nikdy neomrzí. K Malému princi jsem se dostala poprvé už na základní škole, v rámci čtenářského deníku. Tehdy jsem jeho hlubší smysl ještě moc nechápala. Popravdě spíš jsem z toho měla depresi, proč? No, proč cestuje Malý princ sám a bez rodičů? Teď už to vidím jinak. :)

30.12.2017 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tuhle knížku miluju :) ... Nádherný příběh. Teď ji zrovna v práci prodáváme, v nádherném vydání. Neodolala jsem a musela si ji znovu přečíst. Kdo by nechtěl zažívat lumpárny jako Anna...Tato knížka nikdy neomrzí!

30.12.2017 4 z 5

Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Jill Smokler

Tak tohle mě taky dost pobavilo... Koupila jsem knihu mamince, ta je naprosto nadšená. Vidí tam sebe :D
Neodolala jsem, po přečtení jsem s ní souhlasila.

30.12.2017 5 z 5

Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Jill Smokler

Tak takhle už jsem se dlouho nezasmála. :) ... ve většině případů, jako bych viděla sebe.

06.10.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knihu jsem četla už několikrát a moc se mi líbila, ale pak přišly filmová a seriálová adaptace, které stály za starou bačkoru. Musela jsem si připomenou kouzlo knihy. Myslím, že si dám reriding celé série :)

01.09.2017 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkienovi knihy jsou prostě srdcovky. Jedna z nejlepších fantasy, které znám. Mohla bych je číst pořád. Společenstvo jsem četla jako první z celé ságy. Několik prvních stran jsem musela prokousat, ale pak jsem se začetla a od té doby jsem tomu propadla.

01.09.2017 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Jsem naprosto nadšená. Tohle byla moje první kniha z dílny T. Pratchetta a rozhodně nebude poslední. Když mi ji kamarád půjčoval se slovy: "Až si to přečteš, nebudeš chtít přestat." nevěřila jsem. Ale měl pravdu :D Musím se honem pustit do další. Rozhodně doporučuju. Skvělá kniha, skvělý autor.

01.09.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak tuhle knihu jsem si zamilovala od prvního písmenka. Skvěle se četla a je rozhodně zajímavá. Můžu určitě doporučit.

31.08.2017 5 z 5

Harry Potter: Mudlovské omalovánky Harry Potter: Mudlovské omalovánky kolektiv autorů

Krásné odpočinkové omalovánky :). A skvělý kousek do mé HP sbírky.

31.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Tato nová ilustrovaná verze je prostě úžasná. Jsem velmi ráda, že se i mě poštěstilo vlastnit jeden ilustrovaný výtisk, který perfektně doplní moji HP sbírku :)

11.05.2016

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla za necelé dva dny :) ... myslím, že bych to zvládla ještě rychleji, velmi dobře čitelná kniha, tedy alespoň pro mě.

24.01.2016 4 z 5

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Nedávno jsem ji vyhrabala v knihovně a se zájmem jsem se do ní znovu začetla, no a teď ji musím číst prckům před spaním :D Každý večer jedna pohádka, jinak neusnou :D

20.01.2016 5 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Moje milovaná knížka. Maminka mi ji musela předčítat pořád dokola, dokud jsem se nenaučila číst :) ... stejně jako já, tak i moji bratři si ji oblíbili. Disney je prostě Disney, toho nic nepřekoná :)

20.01.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nedávno jsem koukala na film Eragon, a tak mi to nějak chytlo, že jsem začala znova číst. Musím říct, že spoustu věcí si už ani nepamatuji :) ... takže je pěkné si tuto knihu znovu přečíst. Určitě budu pokračovat i druhým dílem...

14.09.2015 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Miluji všechny knihy Dana Browna, ovšem DaVinciho kód je nejimpozantnější kniha, která mi prošla pod rukama.

02.07.2015 5 z 5

Nesesmilníš Nesesmilníš Jan Bradička

Dostala jsem na tuto knihu doporučení, tak jsem si ji přečetla. No, bohužel pro mě, kniha není zrovna můj šálek kávy, ale přečíst se dá a nějakým způsobem je zajímavá. Závěr knihy zůstává velmi otevřený, proto jsem zvědavá, zda bude pokračování.

02.07.2015 3 z 5