LadyD LadyD komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tak mám dočteno a musím říct, bylo to úžasné. Příběh je chytlavý, zajímavý a krásně odsýpá. Kapitoly jsou kratší, což mi při čtení vyhovuje. Nenapadlo by mě, že si mě kniha tak získá.
Takže všem vřele doporučuji.
A já? Jsem velmi zvědavá, jak se bude Willův příběh vyvíjet dál, takže jdu listovat stránkami další knihy o Hraničářově učni a už se na to moc těším

24.01.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Opravdu krásný dětský příběh o lásce a přátelství. Kniha se četla skoro sama, až mě mrzelo, že je konec. Byla radost ji číst. Doporučuji malým i velkým čtenářům :)

05.05.2022 5 z 5

Jak jinak než skvěle strávený čas s panem Poirotem :) ...miluju Agathinu tvorbu...skvěle se čte a je zajímavá .... Tato je jedna z mých něj

05.08.2019 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Jednou mi kdosi tvrdil, že je to kniha pro kluky. Dovolím si nesouhlasit. Kniha je úžasná a rozhodně není jen pro kluky. Foglarovi knihu jsou skvěle napsané. Skoro se čtou samy. A pro ty, kdo milují dobrodružství s přáteli je tato kniha ideální :)

28.12.2021 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tahle série je opravdu knihu od knihy lepší. Zrovna jsem knihu dočetla a jsem z ní naprosto nadšená. Od začátku do konce jsem byla napnutá jak kšandy. Opravdu se to skvěle rozbíhá, závěr knihy(chápej posledních 5 kapitol) jsem zhltala během hodinky :D. A opět jsem plná očekávání, co se asi stane v dalším díle. Takže se jdu do něj hned pustit.

26.03.2021 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Málokdy dávám knihám plný počet hvězd, ale můj bože, nemůžu uvěřit, co jsem to právě dočetla. Jak se to stalo, že ta kniha tak rychle skončila. Pořád se to snažím vstřebat. Už dlouho jsem nečetla tak srdcervoucí, fascinující a emocemi napěchovaný příběh. A teď mám trochu úzkost, že už je konec.
Od prvních stránek jsem si ho zamilovala, a to nejen proto, že zbožňuju draky. Je to prostě něčím jiné. Líbí se mi, že tam nejsou žádné otřepané opakující se fráze, naopak je tam spousta akce, zvratů, tajemství a to nemluvím o tom sexuálním napětí.
V osmdesáti procentech knihy mi bušilo srdce a emoce se mnou lomcovaly, tak dobře je to napsané. Příběh vás pohltí, nedá vám ani chvilku na to, kdybyste na něj nemysleli. Postavy jsou tak skvěle napsané, že se do nich vžijete a prožíváte jejich dobrodružství s nimi, věřím, že každý si najde tu svou.
Pokud chcete aspoň na chvíli uniknout od reality, najděte si tu chvilku a knihu si přečtěte, nebudete litovat.
Závěrem asi dodám jen to, že Čtvrté křídlo si vysloužilo čestné místo, v mé knihovně, na poličce "slávy" .. hned vedle Odkazu dračích jezdců a Kroniky deštné divočiny pěkně mezi svými. Všichni draci pohromadě.

07.04.2024 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Jsem nadšená. Začínám zjišťovat, že tento typ knih je přesně ten důvod proč miluju fantasy. Druhý díl byl stoprocentně lepší než ten první. Víc akce, víc napětí a ten konec... paráda.
A musím se přiznat, že Morgarath mě opravdu bavil :D už se těším na další díl :)

13.02.2024 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tuhle knížku miluju :) ... Nádherný příběh. Teď ji zrovna v práci prodáváme, v nádherném vydání. Neodolala jsem a musela si ji znovu přečíst. Kdo by nechtěl zažívat lumpárny jako Anna...Tato knížka nikdy neomrzí!

30.12.2017 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Včera jsem po cestě do práce dočetla poslední stránky knihy a jsem moc spokojena. Oproti předchozí knize, to bylo velké zlepšení. Akce a napětí hned od začátku, příběh krásně ubíhal. Spousta vtipných hlášek, o které se postaral Erak, mi celý příběh zpříjemnilo a závěrečné kapitoly, to bylo něco. Moje nezměrná představivost mě přenesla přímo do středu dění a v mojí hlavě to bylo něco ve stylu Pána prstenů :D ... prostě pořádná akce :)
Určitě doporučuji, stejně jako předchozí díly...já už se chystám na díl pátý a doufám, že bude alespoň stejně dobrý jako tento.

18.03.2024 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Tak to bylo něco. Musím říct, že jsem ani v nejmenším nečekala, že mě to tak chytne. Od první kapitoly jsem byla naprosto ztracená. Ponořila jsem se do příběhu a nevnímala jsem čas. Tolik zajímavých a nečekaných zvratů. I když poslední kapitoly mě nepotěšily, protože mám v knize svého favorita, kterému jsem přála jiný osud. Ale něco mi říká, že v druhém díle to bude lepší a už se nemůžu dočkat, až se do toho pustím.

Pokud váháte, zda číst nebo ne.. rozhodně doporučuji. Mám teď neskutečnou chuť, stát se vílou :D

14.01.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, která nikdy neomrzí. K Malému princi jsem se dostala poprvé už na základní škole, v rámci čtenářského deníku. Tehdy jsem jeho hlubší smysl ještě moc nechápala. Popravdě spíš jsem z toho měla depresi, proč? No, proč cestuje Malý princ sám a bez rodičů? Teď už to vidím jinak. :)

30.12.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkienovi knihy jsou prostě srdcovky. Jedna z nejlepších fantasy, které znám. Mohla bych je číst pořád. Společenstvo jsem četla jako první z celé ságy. Několik prvních stran jsem musela prokousat, ale pak jsem se začetla a od té doby jsem tomu propadla.

01.09.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak tato kniha byla pro mne vždy velkým oříškem. Poprvé jsem ji četla ve třetí třídě, v rámci čtenářského deníku. Tehdy jsem knihu moc nepochopila. Bylo mi líto chlapečka, který je úplně sám a cestuje mezi planetami. Když jsem ji teď, před pár lety, četla jako maturitní četbu. Musela jsem ji číst dvakrát. A cítila jsem se stejně jako poprvé :)
Krásná kniha, neznám nikoho, komu by se nelíbila :)

02.07.2015 5 z 5

Bibi Bibi Karin Michaëlis

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Od první chvíle, kdy jsem se začetla do knihy, jsem věděla, že jednou musím vidět Dánsko. Bibi byla mojí nejlepší kamarádkou. :)

01.07.2015 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Řekla bych, že poslední stránky knihy jsem dočetla s poněkud poťouchlým úsměvem na tváři :D Od doby, co jsem poprvé viděla seriál Bridgertonovi, jsem se rozhodla pořídit si knižní sérii s přesvědčením, že bude naprosto skvělá. A musím říct, že je ještě mnohem lepší.
První kniha je výborná, skvěle se čte, napětí mezi hlavními postavami by se místy dalo i krájet. A ty chvílemi víc než lechtivé scény beru jako bonus :)) .. Dokonce nechybí ani humor, troška toho napětí a alespoň pro mě pár nervy drásajících situací. Bylo tam i pár chvil, kdy jsem chtěla dát pár facek hned několika postavám, ale hádám, že i tak se pozná dobře napsaná kniha :)
Jen mě trošku mrzí, že jsem knihu nečetla dřív, než jsem viděla její seriálové provedení, protože bych si to mnohem víc užila. Každopádně rozhodně stojí za přečtení a ráda se k ní budu vracet. No a teď... teď na mě už čeká Vikomt, který mě miloval. :D

01.04.2024 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tak musím říct, že tento díl nebyl tak dobrý, jako ty dva předchozí. První polovina knihy se mi hrozně táhla a přišla mi celkem nezajímavá. A trošku mi vadilo přeskakování z jedné dějové linky do druhé při každé kapitole. Chápu, že to pro děj celé knihy bylo důležité, ale mohlo to být méně časté. Myslím, že by to celkově ničemu nevadilo.
Postupně se to začalo trošku zlepšovat a můj prvotní strach, že knihu nedočtu, nakonec zmizel. Závěr už byl o mnoho lepší, zakončení celé knihy bylo hezké. Každopádně, i když se mi třetí díl tolik nelíbil, chystám se na další díl s důvěrou, že bude mnohem lepší než tento a že se vrátí ta prvotní jiskra celého příběhu, která mě tak zaujala.

27.02.2024 3 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Tak jestli byl první díl dobrý, tak tento byl přímo skvělý. Mnohem víc akce, napětí, zvratů a buďme upřímní.. i motýlků v břiše. I když musím přiznat, že jsem chvílemi měla chuť hlavní hrdinku pořádně profackovat, aby se vzpamatovala, je mi upřímně líto, že jsem knihu dočetla a nemám žádné pokračování.
Ale jsem spokojená, vše dopadlo tak, jak jsem doufala.... Můj princ vyhrál :)

21.01.2023 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl je o poznání lepší než ten předchozí. Přečetla jsem knihu skoro jedním dechem. Kniha byla plná vtipných dialogů, ale zároveň člověk při čtení narazil na různé situace, které braly dech. A ten konec ... autorka prostě dokáže navnadit na další díl, který už mám samozřejmě připravený a už se na něj těším.!

08.03.2021 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po filmu a seriálu jsem se konečně dostala taky k tomu, abych se ponořila do tajů knižní ságy. A jsem velmi ráda, že jsem to udělala. Kniha se čte skoro sama a zajímavé sledovat vše, o co člověk přijde ve zfilmovaných verzích. Perfektní práce!

08.03.2021

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásná obrázková knížka s úžasným příběhem s velkými písmeny, tudíž je vhodný pro malé a začínající čtenáře. Já jsem si knihu moc užila. Určitě doporučuji.

31.01.2019 5 z 5