LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Po Nebezpečné lásce moje druhá nejoblíbenější kniha od K.Petrusové. Vtipná, skvěle napsaná... A jak jsme u této autorky zvyklé... když už si myslíte, že to je klasický (nudný) happy end, příběh se otočí min. o 180 stupňů. Jediné co by se jí dalo vytknout je to, že má "jenom" 150 stránek :-)

19.10.2014 5 z 5

Český restart: Nový prezident, nová éra? Český restart: Nový prezident, nová éra? Tomáš Němeček

Zpočátku jsem měla obavy, že to bude óda na generála.
Nemohla jsem se mýlit více. Kniha a její aktéři pojednávají nejen o současném prezidentovi ale celkově o prezidentské volbě 2023 a o prezidentovi předchozím. Nejeden komentátor se odhodlal i nakouknout do budoucnosti.
Zcela upřímně nechápu to nízké hodnocení knihy.

"Představte si, že se někdo z politiků omluví. To je taková rarita, až to působí sexy". Bohumil Pečínka

12.09.2023 4 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Knihu doporučuji číst ženám které IVF podstupují nebo už podstoupily popř. o něm uvažují... Ostatní sem budou psát akorát přiblblé komentáře.
Během četby jsem se smála i plakala. Mám toho co se týče CAR&IVF za sebou už dost (bohužel zatím stále bezúspěšně) a autorka mi mluvila z duše (ano, i s těmi trochu ostřejšími výrazy, kterých tam zas až tak moc nebylo. Kdo nezažil tu beznaděj a vyčerpání - fyzické i psychické, co IVF provází, tak to nemůže pochopit).
Za mě velice příjemné počtení. Blog autorky neznám, ale kniha se mi líbila.

16.05.2023 4 z 5

Průsvitné obrázky a hvězdy na okna Průsvitné obrázky a hvězdy na okna Markéta Hrbáčková

Útlá knížečka plná inspirace. Skvěle určitě poslouží jako inspirace učitelkám na ZŠ a v MŠ popř. někomu kdo potřebuje zaměstnat mozek nějakou kreativní, finančně nenáročnou činností.
Nedokážu si ovšem představit, že bych si výslednými obrázky vyzdobila okna v bytě nebo v kanceláři jak navrhuje autorka hned v úvodu. Jsou takové moc... nevím jak to popsat... "dětské" / "vzhledově nenáročné".

03.03.2023 3 z 5

Láska na první steh: Šití není žádná  věda Láska na první steh: Šití není žádná věda Tilly Walnes (p)

Není to špatná kniha ale pro úplné začátečníky... no já nevím.
Kniha má krásnou grafickou úpravu, z každého odstavce autorky čiší nadšení pro šití. Jenomže ony projekty mi přijdou pro naprostého začátečníka zbytečně složité - začala bych třeba polštářkem, obalem na knihu, chňapkou do kuchyně apod. a ne hned jako druhý projekt kalhoty...

21.11.2022 3 z 5

Stíny Osvětimi Stíny Osvětimi Marion Pauw

Velmi čtivá kniha, po delší době kvalitně (originálně) zpracované téma holocaustu&Osvětimi z pohledu nizozemské Židovky.
Příběh je fiktivní, inspirovaný skutečnými příběhy.

19.07.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Oddechová romantika na dovču nebo na dlouhé zimní večery. Milé, nenáročné čtení - prostě pohádka pro holky kolem třicítky :-)

24.06.2022 4 z 5

Etiketa stolování - O dobrých mravech a gastronomii Etiketa stolování - O dobrých mravech a gastronomii Ladislav Špaček

Je to spíše dárková kniha... Není špatná, ale spousta věcí se v knize opakuje (a to hned několikrát), takové té "omáčky okolo" je tam strašná spousta. Recepty známých šéfkuchařů jsou spíš reklamou na jejich restaurace než k tomu abyste si doma podle nich něco uvařily...
Knihu bych (mimo jiné) vřele doporučila jako povinnou četbu pro učně v oboru kuchař/číšník.

18.05.2022 3 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Na knihu jsem se velmi těšila - námět mi přišel velice zajímavý.
Nicméně četba byla velice nesnadná. Autorův styl je velmi fádní - zdlouhavý a zmatený. Nebylo to příjemné čtení. Škoda.

06.04.2022 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Četla jsem autorovu prvotinu a moc mne nezaujala - na můj vkus byla moc povrchní. Jelikož by ale každý autor měl dostat druhou šanci, půjčila jsem si Prázdniny v Česku a nelitovala jsem.
Je to svižné, vtipné, pěkně graficky zpracované, nabité tipy na výlet po naší vlasti. Je to něco mezi cestopisem a cestovatelským deníčkem. Často jsem se v metru během četby smála nahlas. Anotace knihu 100% vystihuje.

03.03.2022 4 z 5

Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Carol Deacon

Pro začátečníky naprosto ideální kniha. Sice je starší (datum vydání originálu je rok 2013), což je znát na grafice ale to podstatné (informace) je stále aktuální.
Kniha obsahuje spousty fotek, srozumitelných radů, tipů a triků.

13.02.2022 4 z 5

Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Martin Jonáš

Nečekejte životopis A.M. je to spíše "popis" její éry vládnutí v Německu od poučeného, nezaujatého a hlavně PROFESIONÁLNÍHO novináře.
Kniha se čte sama, je psána poutavým, lehkým vypravěčským stylem. Jediné co mi trochu vadilo, byl fakt že všude v knize bylo psáno Angela MerkelOVÁ (to -ová mi tam nesedí. Pro mě je to prostě Angela Merkel :-D).
Zahoďte předsudky, které určitě vůči A.M. & Němcům máte a pusťte se dočtení.

10.01.2022 4 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Kniha pohladí po duši i oko čtenáře. A to nejen milovníky Vánoc a hygge.

27.12.2021 5 z 5

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii kolektiv autorů

Čtivá knížka, která vám hned na začátku vysvětlí co, s čím (ne)můžete mixovat (a hlavně proč). Poté vám předloží spousty návodů a receptů (velmi snadných) na vlastní ekologické (nejen čistící) prostředky. Netvrdím, že vyzkoušíte vše ale hodně z nich zajisté ano :-)
Četla jsem i knihu jedlá soda ze stejné edice, ale tato kniha je rozhodně lepší.

19.12.2021 4 z 5

1989 očima 30 slavných osobností 1989 očima 30 slavných osobností Petr Macek

Zajímavá knížka, četla se velmi dobře. Myslím, že by neměla chybět v žádné knihovně. Nicméně je nutné podotknout, že se jedná o názory/příběhy určité "sorty" lidí - většina občanů (mimo Prahu) to takhle nevnímala-nebylo normální/běžné, že "všichni" poslouchali Svobodou Evropu či hlas Ameriky, četli knihy ze Samizdatu apod. Stačí se zeptat svých (pra)rodičů. Většina lidí (a nebylo to jen Slováci) ještě ani 17.11. vůbec netušila kdo to Václav Havel je.

10.12.2021 4 z 5

Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti Veronika Kalátová

Jelikož máme finančního poradce profesionála (pochopíte po přečtení knihy), tak mi valná většina informací přišla velmi známých. Nicméně, jelikož polovina české populace netuší co je to RPSN či si nedokáže spočítat 2% úrok z 1 000 Kč tak je napsání takovýchto knih rozhodně potřeba. Jen škoda, že se k těm co by jí nejvíce potřebovali nedostanou.
Autorka i značně nezáživné a složité věci vysvětluje srozumitelně. Osobně se mi moc líbili testy za každou kapitolou. Kapitola Děti a peníze byla naprosto výborně zpracovaná a velice inspirující.
Kniha nabídne vše (a spousty dalšího) co slibuje anotace. Doporučuji čtenářům v jakémkoliv věku (vč. seniorů).

11.10.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Není to tak chaotické jako první díl, ale obávám se, že mne nenavnadil dostatečně na to, abych si přečetla další díly... Celé to totiž tak nějak zabila i poslední kapitola (epilog?) kde autor prozradil jak to celé dopadne...

06.10.2021 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Za mě nejlepší díl z celé trilogie. Kniha se četla rychle, trojka měla i nějaký ten děj. Ačkoliv jsem už od nějaké cca 50 stránky prvního dílu "věděla" jak to celé dopadne, musím uznat, že mne autorka mile překvapila - sice ano, dopadlo to přesně tak jak jsem si myslela ale autorka nedala celé vyústění příběhu jen tak zadarmo :-)
Nemyslím si, že trilogii bude ještě někdy v budoucnu číst, ale i tak mne relativně bavila.

05.09.2021 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Jako oddechovka pro čtenářky YA (fantasy?) proč ne. Příběh se četl rychle, ale některé věci byly (co se logiky týče) skutečně do očí bijící a hlavně koncem knihy byla hlavní hrdinka "ne zrovna sympatická".
Stále mi unikalo proč autorka chvíli psala o trollech a chvíli tryllech... Pochopila bych, že tryllové byly ti lidé z různých kmenů ale trollové?
Knížku si klidně přečtěte ale nevidím důvod k tomu jí vlastnit: nemyslím si totiž, že byste se k ní chtěli v budoucnu vracet...

30.08.2021 3 z 5

Jak nepřijít o peníze aneb průvodce v dobách bouřlivých Jak nepřijít o peníze aneb průvodce v dobách bouřlivých Vladimír Pikora

Pokud knihy tohoto dua znáte, víte co očekávat. Možná, že je to co píšou přehnaně pesimistické ale vždy to co píší se odráží od reálného základu či hrozeb.
Souhlasím, že název je matoucí - nečekejte návod krok za krokem jak být za vodou nebo kam přesně máte své peníze investovat. Autoři se vám pokusí vysvětlit to co se dnes děje a proč se to děje (a co může nastat) a na základě toho vy pak samostatně můžete vyhodnotit jakým způsobem se do budoucna postaráte sami o sebe (jakými způsoby nejlépe ochráníte své peníze). Bohužel v dnešní době těch možností moc není...

02.07.2021 4 z 5