LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Druhý díl se mi četl lépe než ten první (tam to zpočátku trochu vázlo), ale v tom druhém to všechno rychle odsýpá.
Nebudeme si nic nalhávat: je to klasická červená knihovna (se všemi romantickými klišé) v moderním pojetí. A já říkám: občas proč ne :) těším se na další díl.

05.06.2019 4 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Je to taková večerní jednohubka. Četla jsem zatím pouze první díl trilogie Raven, která se mi poměrně líbila, takže jsem chtěla vědět, co bylo "před". Zcela upřímně: pokud si tuto útlou knížečku nepřečtete tak se prakticky vůbec nic nestane (o nic zásadního nepřijdete a ani se nic zásadního nedozvíte). Ale čte se to hezky a rychle.

01.06.2019 3 z 5

Hygge - Fenomén útulna Hygge - Fenomén útulna Signe Johansen

Není to špatná kniha o hygge (osobě mám nejraději Hygge-cesta ke štěstí), ale rozhodně jí nedoporučuji začátečníkům - protože otravné statistické pasáže autorky by vás mohli odradit.
Ona celkově je ta kniha psaná takových dost složitým/akademickým způsobem.
Část věnovaná receptům je pro českého čtenáře taky tak nějak na nic, jelikož spousty ingrediencí tady "normálně" neseženete.
Dost zásadní věc, kterou jsem v knize postrádala je ujasnění si jak se slovo HYGGE správně vyslovuje - každý ho totiž vyslovuje naprosto jinak :-)

27.05.2019 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Poměrně zajímavá upíří romance, kde hlavní hrdinka je o drobet sympatičtější kvůli svému handicapu.
Očekávejte červenou knihovnu, Florencii a nemůžete být zklamané. Jako oddechové čtení proč ne.

27.05.2019 4 z 5

Dobrovolní otroci Dobrovolní otroci Mik Peterman (p)

Kniha se čte velmi rychle (doporučuji jako čtivo nejen na dovolenou). Souhlasím s názory, že knize chybí nějaký wow efekt. Ta druhá část (po nehodě), skutečně má nádech pohádky :-)
Nicméně v té knize se najde každý z nás. Netvrdím, že nutně v hlavních hrdinech ale třeba v těch vedlejších. Kdyby mi někdo tvrdil, že se ten příběh skutečně stal (třeba i jen ze 75%), tak mu to budu věřit. Znám spousty takovýchto lidí.
Autor popsal realitu dnešních úspěšných 30/35átníků skutečně přesvědčivě. Myslím si, že ani možná nebylo hlavním záměrem autora napsat nějakou "slohově dokonalou" knihu, ale spíš mu šlo o její poslání. Pokud knihu dočtete do konce, myslím, že se minimálně zamyslíte nad tím, jestli i z vás není dobrovolný otrok...

17.05.2019 4 z 5

Knihu snadno přelouskáte za jeden večer. Osobně z ní mám rozporuplné pocity. Půjčila jsem si jí pouze v knihovně, a vím bezpečně, že si jí do sbírky HP kupovat nebudu a to nejen kvůli tomu, že kniha má naprosto nepraktický formát (nesmyslně velký čtverec).
Co se obsahu týče, nejvíce se mi líbili ilustrace samotné J.K. Rowling. Ilustrace od Jima Kaye, jsou sice nádherné, ale známe je všichni z ilustrovaných vydání.
Velice zajímavé byly pracovní verze textů knih, ovšem k mé velké smůle ovšem nebyly přeložené do češtiny, takže jsem je mohla směle přeskakovat.
Nějak tedy pořád přemýšlím co mi přečtení knihy přineslo - vesměs jsem se nic nového nedozvěděla :-( Hlášky z knih zná prakticky každý a informace o postavách byly velice obecné (nic co by fanoušek HP nevěděl). Odstavce věnované "opravdovému čarodějnictví" mě prakticky vůbec nezajímali.

18.04.2019 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Ačkoliv věkem už dávno nepatřím ke čtenářům YA, čas od času si nějaké to dílo přečtu. Letos padla volba na Zlatou klec a musím říct, že jsem dobře udělala.
Styl psaní autorky mi sedl, nevadilo mi ani střídání kapitol (děj ubývá plynule, jen ho prakticky každou kapitolu vypráví někdo jiný). Kniha se čte rychle.
Líbil se mi i konec, byť je otevřený - autorka na něj může ale i nemusí navázat napsáním dalších dílů.
Zlatou klec bych asi doporučila hlavně čtenářům Hunger Games, Divergence apod.

28.03.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Jsem ráda, že jsem si našla čas a knihu se přečetla, ačkoliv si myslím, že není pro každého. Pokud čekáte nějaké pikantní odhalení o známých pacientech prof. Koláře - budete zklamaní. Kniha nabízí pěkné, zajímavé, poučné počtení, byť trochu náročnější.

22.02.2019 4 z 5

Mengeleho zoo Mengeleho zoo Gert Nygårdshaug

Ačkoliv má kniha jen cca 350 stránek, její přečtení byla docela fuška.
Počátek je na můj vkus zdlouhavý, pořád jsem přemýšlela kde by asi v Jižní Americe tak mohli být (ale čím déle čtete tak chápete, že vše má svůj smysl).
Na knížce mne zarazila jedna věc - autor jí napsal na začátku devadesátých let, takže po dočtení nastává logicky otázka: a jak děsivé to (lidská likvidace planety) tedy musí být dnes...
Není to kniha, kterou bych chtěla mít v knihovně a opakovaně se k ní vracet,ale za přečtení rozhodně stojí. A i když je jasné, že je kniha z větší části fikce, budete o tématu přemýšlet...

03.12.2018 4 z 5

Černé ovce Jak vycházet s problematickými lidmi na pracovišti Černé ovce Jak vycházet s problematickými lidmi na pracovišti Marsha Petrie Sue

Jedna z mála knih napsaných Američanem (respektive Američankou), kterou lze bez problémů aplikovat i tady u nás (na naší mentalitu a situace).
Autorka si mě získala větou: Problém není v druhých lidech, ale ve vás - ve způsobu, jakým zvládáte svoje chování a danou situaci.

26.11.2018 4 z 5

Klíč ke štěstí Klíč ke štěstí Irina Semina

Knížku jsem četla před 5ti lety, byla jsem z ní naprosto unešená. Nyní jsem se k ní vrátila...
Sympatická, optimistická knížečka (vhodná i jako dárek), která vám vykouzlí úsměv na tváři a možná se díky ní zamyslíte nad tím, že je lepší si pamatovat krásné zážitky z každého dne, než ty špatné.
Spíš než recept na šťastný život čekejte tipy a triky pro dobrou náladu i v dnu blbec.

19.08.2018 3 z 5

Šťastný jako Dán Šťastný jako Dán Malene Rydahl

Knížka se mi četla velice snadno a to díky tomu, že jsem se začala v posledních týdnech zajímat o fenomén Hyggie. Nejsem si ovšem zcela jistá, jestli bych toto napsala ještě před cca 3 měsíci. Valná většina věcí z knihy by mi nejspíš přišla absurdních a velice naivních.
Musím také zmínit, že neustále statistiky a % mě po čase začaly unavovat.
Knihu nedoporučuji číst "na jeden zátah" ale každou kapitolu si nechat projít hlavou...

17.08.2018 3 z 5

Moje rande se světem Moje rande se světem Waltraud Hable

Kniha se velice dobře čte. Moc ráda jsem jí četla - vychutnávala jsem si každou stránku. Velice originální jsou tipy pro cestovatele a kapitoly "Promluvme si na téma..."
Jediné co mi přišlo divné (úsměvné) bylo to když autorka vyvrací výmluvy proč necestovat po celém světě - že to stojí moc peněz, což není dle ní pravda. Ona sama měla rozpočet na cestu (ušetřené peníze) kolem světa (na cca rok) 52 000 €, což je nějakých 1 350 000 Kč - pro nás Čechy jsou to obrovské peníze (na tolik peněz si průměrný Čech vezme hypotéku aby měl vlastní byt, natož aby se je našetřil a mohl vyrazit do světa).
Nicméně i přesto je to velice inspirující čtení, které ve vás zajisté probudí touhu cestovat - nikde přeci není psáno, že se musíte hned vydat na cestu kolem světa :-)
Český překlad má na můj vkus dost překlepů.

15.08.2018 4 z 5

Ve světě dobrých víl Ve světě dobrých víl Dora Van Gelder Kunz

Nevím jaká je kniha v originále, ale český překlad je hrozný. Chápu, že originál vyšel už v roce 1977 ale tohle je skutečně děs. Je to nezáživné, nudné. Četla jsem jí hrozně dlouho a vím bezpečně, že se k ní už nikdy nevrátím.

31.07.2018

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Poppy Day... Od cca 200 stránky vám příběh začne připadat jako hodně přitažený za vlasy, naprosto nereálný. Nicméně se vsadím, že stejně jako já, knihu dočtete až do konce. Přes všechny výhrady, které bych ke knížce ještě měla (např. některé pasáže z minulosti byly prostě zbytečné), musím zcela upřímně říct, že jsem ráda, že jsem Poppy Day přečetla. Nejde totiž ani tak o umělecký počin, ale spíše o snahu donutit čtenáře se zamyslet nad hrdinstvím a odvahou. Vojáci, kteří jdou do boje jsou odvážní hrdinové. Ale jejich matky, manželky či přítelkyně... ty musejí prokázat odvahu taktéž.

31.07.2018 3 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Tuto knihu sice přečtete za jeden den, ale spousty dní se k ní budete vracet :-) Pokud si pohráváte s myšlenkou, že byste chtěli začít meditovat a stále jste na vážkách (respektive máte tisíc výmluv) tak si zkuste přečíst tuto malou knížečku. Je velice dobře napsaná, dobře se bude číst hlavně mužům. Je tam skutečně všechno co potřebujete vědět k tomu abyste se rozhodli zda-li budete nebo nebudete chtít umět meditovat. Nečekejte, že to půjde hned. Kniha vám sice ukáže cestu ale projít po ní budete muset vy sami...

26.07.2018

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Naprosto bezvadná kniha, vřele doporučuji všem fanouškům seriálu. Nečekejte ale, že to je jenom o seriálu - kniha dává seriál do kontextu s dobou ve kterém se odehrává (více-méně první a druhá série).

23.07.2018 5 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Miluji ten seriál, miluji tuto knihu. Kniha není jen o seriálu (1. sérii), ale hlavně o tom co v seriálu je/není podle pravdy a proč.
Kniha je skvělá i po grafické stránce. Jsou v ní i dobové fotky reálných postav.
The Crown doporučuji všem, kteří se zajímají anglickou královskou rodinu a to i za cenu toho, že seriál lze aktuálně shlédnout maximálně s českými titulky. Knihu doporučuji číst až po shlédnutí seriálu (já to dělala tak, že po každém díle jsem si přečetla danou kapitolu v knize).

06.07.2018 5 z 5

V zákulisí hotelu V zákulisí hotelu Jacob Tomsky

Stejně jako ostatní mne tato knížečka velice mile překvapila. Je čtivě napsaná a pokud pracujete ve službách či obchodu tak si velice často budete autorovu vyprávění přikyvovat :-)

17.06.2018 4 z 5

Zbývá nám tak málo času Zbývá nám tak málo času Dominique Marny

Knihu jsem ani nedočetla (a to už je co říct). Je to o ničem - fádní, nudné, zmatené...

05.06.2018 2 z 5