lachtan77 lachtan77 komentáře u knih

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

tak tohle byla pecka :)) Ten kdo viděl film a myslí si své o příběhu americké popelky musí se tímto psaným skvostem bavit. Absurdní situace (tak jako jiné v originále) např: prst v nose, dinosauři, vypuštění oceánu i tolik obávaná tamburína :)) Co dodat jdu si dát do Starbucku Earl Grey čaj :))

04.09.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

tak to byl opravdu silný příběh. Nic není nutné dodávat, vše bylo řečeno v komentech níže. PS: KnihomolkaKatka, Luuca287 i mě ukápla :)

04.09.2019 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Vždycky když jsem viděl v televizi ortodoxního Žida říkal jsem si, jak vůbec žijí jaký mají běžný den atd. Při čtení příběhu Revy jsem se nestačil divit a jsem rád, že žiju tak jak žiju :)) je to jen důkaz , že bezproblémový život obalený vírou není zas až tak super a někdy je prostě potřeba zhřešit a odvázat se. Tím samozřejmě nemyslím jen sex a drogy :))

30.08.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nápad z bývalou velitelkou armády, který sliboval akci ze "záhrobí". Bohužel nic z toho co jsem očekával nepřišlo. Ano Kepler umí důvěryhodně popsat děj i okolí, ale to bylo tak nějak všechno. Čekal jsem trochu víc.

27.08.2019 3 z 5

Dívky, které miloval Dívky, které miloval Jonathan Nasaw

Téma rozštěpené osobnosti už od začátku sliboval zajímavý děj a to se také vyplnilo.

21.08.2019 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Je to síla co se může všechno stát malým dětem. Nejhorší na tom je, že to byly většinou státní nebo (což je možná horší) církevní organizace. Sexuální zneužívání a týrání dětí je ten nejhorší zločin. Je to fakt smutný

21.08.2019 5 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

tak to byl mazec..... bohužel v tom horším slova smyslu. Jak už tady bylo psáno nechápu taky na čem autor jel když to psal. Je to nechutně reálný popis o učinkách toho svinstva.

17.08.2019 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Jednoduše řečeno bylo tam všechno co se normálně neděje, ale při tom se to může stát. I když je od začátku jasné jak to musí skončit. Pro někoho to může být mìsty nechutné, ale McEwan netradičně popsal sourozenecké vztahy které ztmelila až smrt

14.08.2019 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

skvělý příběh čte se to samo. Musím mrknout po dvojce.

14.08.2019 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Myslel jsem si, že tohle bude stejné jako spousty jiných knih na téma ukradení identity. Nakonec jsem byl mile překvapen, protože příběh úplně o tom nebyl. Už teď vím, že s Dornem jsem ještě neskončil.

12.08.2019 4 z 5

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Mám rád knihy s krátkými kapitolami, ale tohle bylo moc. Některé kapitoly byly prostě o ničem. Moc jsem některé nepochopil. Začátek knihy zajímavý a slibný. Potom to kouzlo, ale postupně vyprchalo a konec už jsem sotva dočítal. Nalákal mě název, obal i anotace bohužel to je tak všechno co se mi líbilo.

08.08.2019 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak nevím co napsat. Příběh je to smutný, ale pro mě trochu neuvěřitelný. Místy jsem měl pochybnosti. Možná kdyby bylo vyprávění z pohledu druhé osoby... nevím. Bylo těžké si představit jak 7-11letý chlapec vše co zažil popisuje.

08.08.2019 3 z 5

Největší tajemství Adolfa Hitlera Největší tajemství Adolfa Hitlera Vladimír Liška

je to stručné shrnutí Hitlerova života. Ideální pro ty kdo se chtějí dozvědět něco víc než jen co si pamatují ze školy. Za mě dostačující informace netřeba číst pětiset stránkou encyklopedii :)) Musím souhlasit s komenty níže.... žádné velké tajemství nečekejte

01.08.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

trochu mi běhá mráz po zádech, když vím, že mezi námi je někdo s takovou představivostí jako Chris. Za mě je mistr v amputování, stahování a vyřezávání..... :)) moment.... nejsem taky divnej, když řeknu, že to hltám a těším se na další díl jak malé dítě? :)

01.08.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

když jsem přečetl prvních pár stránek napsal jsem kamarádce zprávu ,, Kaštánek vypadá jako by ho psal Chris Carter" Postupně jsem své přirovnání musel změnit, ale i tak to bylo dobré čtení

29.07.2019 4 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Tento druhý díl ukazuje jak fungují pěstounské rodiny, sociální pracovníci a soudy. Myslím , že i v dnešní době je spoustu lidí kteří mají pochybnosti o dětech z dětského domova nebo z těchto rodin.

25.07.2019 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

neskutečný příběh.... žasnu kde se v člověku může vzít tolik zloby, když ublíží malému dítěti. Natož když je tím agresorem matka (pěti dětí!!) Mozek mi to nebere. Mám ještě oba další díly a i když z internetu vím co všechno David po tom všem dokázal, stejně je přečtu.

23.07.2019 5 z 5

Kovadlina Kovadlina Ken McClure (p)

Když jsem četl komenty a recenze zaujalo mě přirovnání k bondovce. Už ze začátku čtení jsem si říkal, že na tom něco bude. Nesmrtelnej neohroženej doktor, který jen tak mimochodem zabíjí padouchy po deseti v každém státě :)) .... a víte co? mě se to i tak líbilo

22.07.2019 4 z 5

Tohle se přece nemůže stávat šestiletýmu dítěti !! Sakra, vždyť si má hrát s panenkami. Nepředstavitelné co všechno prožila a co se v ní muselo odehrávat. Strach, křivda, bolest...... fakt silný příběh
Taky velká poklona Torey

12.07.2019 5 z 5

Byl jsem v ruském zajetí Byl jsem v ruském zajetí Helmuth Nowak (p)

Vždycky mě zajímalo jak to bylo s druhou světovou válkou. Četl jsem hodně o vyhlazovacích koncentračních táborech zajímají mě biografie Hitlera, Mengeleho a dalších. Tady jsem narazil na život tuctového důstojníka, který stejně jako tisíce německých vojáků neměli ponětí co Hitler a jeho SS páchají za zvěrstva. A i kyyž hodněkrát s fürerem nesouhlasili čest jim velela plnit všechny rozkazy. Zajímavý je také pohled do ruských táborů a do doby kdy Stalin nebyl o nic lepší než jeho německý protivník. Vymývání mozků a propagandu tehdejšího režimu máme ještě v živé paměti

11.07.2019 4 z 5