La Fiera La Fiera komentáře u knih

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Před chvílí jsem na tuhle knížku narazila. Zaujala anotací i nádhernou obálkou laděnou do fialové barvy. Myslím, že si brzy najde cestu do mé knihovničky. Snad bude tak dobrá jak se na první pohled jeví i po přečtení první kapitoly, kterou k přečtení najdete na vebu nakladatelství.

16.02.2013 3 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Docela jsem váhala jaké hodnocení téhle knížce dám. Po většinou na mě působila průměrně až pod průměrně ačkoli má celkem příjemný námět. Svým způsobem k tomu dost přispělo nespisovné a často až vulgární vyjadřování hlavních postav, se kterým jsem se nemohla moc smířit.
Ale konec to celé v mých očích pozvedl. Ten se Rachel povedl. Nenásilné našťouchnutí, že bude pokračovaní. Ale, co mě opravdu potěšilo, že se kniha dá číst i jako samostatný příběh. Za to také malé plusové body.

08.02.2013 4 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Příjemné počtení typické pro Ceciliin styl psaní.Můj celkový pohled a dojem z knihy najdete tu:http://fierush.blogspot.cz/2013/01/vzpominky-na-zitrek-cecelia-ahern.html

22.01.2013 5 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Naprosto povedená kniha, svým způsobem i poučná. A čest autorovy jak vše vystihl.

27.08.2012 5 z 5

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

Já souhlasím s Adulina12, pro mě byla tento díl také slabší než první. Tak nějak jsem od něj očekávala víc. Ale na třetí mě docela navnadil, to musím uznat.

ivannnka a Calzedonka: třetí díl vychází na konci srpna tuším 28.

07.08.2012 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Musím přiznat, že tahle knížka předčila má očekávání tuctového dívčího románku. No naštěstí to není žádný tucťák, má kouzlo a velmi dobře se čte. A zasazení do Paříže, města lásky, to se prostě autorce povedlo.

03.08.2012 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Příběh Popelky známe všichni na milion pět způsobů. V téhle knize opět ožívá, i když s drobnými odlišnostmi. No proč by ne. Jsme někde v budoucnosti, po čtvrté světové válce, ve státě zvaném Východní společenství. No prostě Čína v budoucnosti.
Pokud máte rádi alespoň trošku pohádkové příběhy, určitě vás neurazí a nezklame. Čte se velmi dobře a má co nabídnout i lidem, kteří mají blíž k technickým věcem. :)

03.08.2012 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Pro mě nejlepší díl ze všech doposud vydaných dílů série. Zápletka z konce Crescenda tu konečně dostává jakýs takýs směr a rozjíždí se pěkně na finálový a závěrečný díl, na který se můžeme těšit za rok.

29.12.2011 5 z 5

Fénix Fénix Michael Asher

Knihu jsem četla asi před rokem. Po dějové stránce se mi líbila. Ale, co mi ze začátku vadilo byla trošku jazyková stránka. Ta měla pomoci k většímu "začlenění" se do poměrů dané osoby. Trošku mi to zpočátku vadilo, ale pak jsem si na to zvykla.

12.12.2011 4 z 5

Zatím přečteno jen 150 stránek, ale absolutně bombová knížka. Vždycky mě fascinoval starověký Egypt a tahle knížka je jako průvodce tehdejším životem, zvyky atd. Suprové čtení.

24.07.2011

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Tý jo, kde jsou ty časy, kdy jsem se nemohla Správné pětky nabažit.

14.07.2011

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Nejlepší z dílů Školy noci, které jsem přečetla. Dobré je tu střídání pohledů, nejen ze Zoeyiny perspektivy, ale i z Afroditiny, Stevie Rae či Heatha. Takže jsem nemusela pořád číst pocity Zoey, ze které autorky udělaly "dilinu".

11.07.2011 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Z knihy mírné zklamání, čekala jsem tak trošku víc.

07.07.2011 4 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Pro mě osobně, jedna ze slabších Shakespearových her.

07.07.2011 2 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Nora Roberts

úžasná knížka. Musím říct, že jsem ocenila rozdělení na tři části. První- všeobecně seznamuje s hlavními postavami a jejich osudy; Druhá- popisuje "cestu" hlavní hrdinky a Třetí- která se zabývá vykonáním pomsty.
I když jsou v knize některé části "hodně červené", tahle knížka patří mezi mé oblíbené, které mě dokázaly zaujmout.

06.07.2011 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Dějově nic moc, ale to bych ještě jakž takž překousla. Naprosto neuvěřitelný je jazyk a styl jakým jsou knihy psány. Přišlo mi jakoby celý příběh psalo dítě z prvního stupně základní školy. Děs, ale doufala jsem, že další díly budou lepší. Bohužel marně. Tedy aspoň po Shledání, dál jsem nečetla.

06.07.2011 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Miliónová knížka, vždycky po ní ráda sáhnu.

06.07.2011 5 z 5