La Fiera La Fiera komentáře u knih

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Pro mne asi zatím nejlepší díl z tého série. Dlouhá cesta. Sice jsem čekala trošku delší putování po znameních Athény, ale nevadí. Byla zase spousta jiných událostí a konec? No už je vidět, že tento příběh pokračuje a je dál vymyšlený. Konec jsem tak trošku očekávala od určité chvíle. Na Hádův chrám jsem opravdu zvědavá.

13.03.2014 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Typický autorův velmi čtivý styl psaní. Ačkoli tentokrát je příběh jinak vyprávěn než v sérii Percyho Jacksona. Paralela s římskou mytologií byla krásným oživením, ale možná jsem jí čekala trošku víc.
Z nových postav mi hodně přirostl k srdci Leo, on je prostě kouzelný. :)

27.02.2014 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Příjemná oddechovka, děj až tak v druhé polovině.

13.02.2014 2 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Zajímavý příběh, dvou odlišných a přitom stejných lidí. Sice jsem čekala něco trochu jiného, ale to, co jsem dostala, se mi líbilo.

09.02.2014 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Zajímalo by mne proč v žánrově podobných knihách mají hlavní hrdinové vždy pohnutou minulost. Jak se to neustále opakuje je už trapné. :D
Celkově to nebylo špatné, ale chyběla mi jakási jiskra příběhu. A to jsem se na prostředí Skotska tak těšila, konečně změna od USA. První polovina knihy se mi líbila poněkud víc než ta druhá. A to, že se mi hodně zprotivila Joss raději nezmiňovat, ona mi docela nesedla ani na začátku. Zamotání Elliina osudu do příběhu, se mi zdálo až moc překombinované.
Nevím jestli je to tím, že jsem si zvykla v poslední době na čtení v angličtině, ale ten překlad v některých chvílích... no měla jsem sto chutí rvát si vlasy.
Hodnocení něco mezi 3 a 4 hvězdičkama o něco blíž k těm třem.

07.02.2014 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Dlouho jsem si říkala, že se v knize nic neděje. Ale druhá polovina začala být o něco zajímavější. A mně se to líbilo, krásně se četlo a chvílemi i kniha dobře pobavila.

01.02.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Po hodně dlouhé době jsem knihu konečně dočetla. Nebylo to špatné, oproti předchozímu dílu se mi jevila kniha poněkud akčnější a opět se tu rozpletla některá tajemství, ale jiná se zase vynořila. Ačkoli se mi asi předchozí díly líbily o něco více ve čtení série budu pokračovat.

24.01.2014 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Dneska jsem na tuhle knihu narazila v knihkupectví a zaujala mne. Přečetla jsem jsem si pár stránek a mám jasno, takhle kniha definitivně patří na můj wishlish a zdejší hodnocení tomu také přispívá.

08.01.2014

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka si nezaslouží nic jiného, než plných pět hvězdiček. Nevšední a složitý příběh je tak krásně napsaný, až jsem tomu nemohla věřit. Dokonce se mi líbil i konec ačkoli se nedá říct, že by patřil mezi smutné konce ani mezi happy endy.
Pokud toužíte po přečtení nevšední a dojemné romance, Než jsem tě poznala je pro vás to pravé. A nejen pro vás, určitě stojí za přečtení i ostatním. Vřele doporučuji.

29.12.2013 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Nadherny zaver serie. Rick i Percy se krasne vyvijeli, spoustu postav jsem si oblibila a kniha od knihy lepsi a lepsi. Proste grandiozni zaver.

12.12.2013 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Opět o něco propracovanější než díly předchozí. A o něco "temnější". Těším se na závěr série.

10.12.2013 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Vyspělejší hlavní hrdina i autor. :D

01.12.2013 4 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Asi jsem čekala trošku jinší konec. Proč se kniha jmenuje Léto na druhou jsem pochopila, když jsem se od Marie přesunula k Ise. Musím se však přiznat, že sympatičtější mi byla Marie. Isa byla taková, malá ufňukaná holka, taky mi přišlo, že přátelství s Marií bere trochu jinak než Marie.
Nebylo to nic světoborného, překvapivého, ale dobře se četlo. Příjemná oddechovka.

27.11.2013 2 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Cardův styl má něco do sebe, je jedinečný a vzhledem k jeho rozmanité tvorbě (porovnání třeba s Enderovou hrou) se asi nemám divit.
V knize se dotýká tématu magie, pohanství, křesťanství, judaismu, mytologie, cestování v čase... A přesto to má tak poslepované, že to nepůsobí násilně. Docela mne zaujaly v závěru uvedené knihy, ze kterých autor čerpal.

Tematika Šípkové Růženky netradičně zpracovaná s pozadím Ukrajiny, minulosti, současnosti. Nebylo to špatné, to rozhodně ne. Ale jsem z toho trošku na rozpacích.

21.11.2013 4 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Musím přiznat že závěr Sukubí série se mi líbil víc než závěr VA. Ačkoli všechno dobré něco stojí. A na během tohohle dílu jsem si ještě více oblíbila Cartera.

04.11.2013 5 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila. Očekávala jsem převážně detektivku s romantickými prvky na pozadí Tudorovské Anglie. Nedá se říct, že bych to úplně nedostala. Ale přišlo mi, jako by autorka měla romantický příběh a detektivní příběh zvlášť, a pak se je rozhodla slepit a ne všechny hrany k sobě patřily. Prostě dohromady mi to příliš nesedlo.
Z celého příběhu jsem dost rozčarovaná a asi proto jej hodnotím pouze dvěma hvězdičkami.

01.11.2013 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Jestli zůstanu je příjemnou jednohubkou. Když jsem začínala číst, očekávala jsem něco na způsob Chvílí před koncem. Ale jak byla tato kniha uspořádána se mi líbilo daleko víc. Prokládání informacemi z minulost bylo pro mne vždy na správném místě, sedící k událostem v současnosti.
Jen na konci, bych uvítala alespoň kraťoučký epilog. (I když na druhou stranu je to opět díl ze série.)

25.10.2013 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Tahle knížka mě chytla a ne a ne pustit.

Téma knihy odehrávající se během týdne, s náhledy do minulosti, kdy jsou hlavní hrdinové na cestě autem napříč USA bylo pro mne svěže originální. A připojení vlastních problémů, ať už těch běžnějších (Rogerův případ) nebo vážnějších (Amyin případ) pro mne udělalo z knihy příjemné odpočinkové čtení, od kterého se ne a ne odtrhnout.

Ale ten částečně otevřený konec mne tedy docela naštval. :)

20.10.2013 5 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Po nadšení z Nadpozemské mne Zasvěcená příliš nebavila. Obzvlášť první polovinou knihy jsem se prokousávala se zatnutými zuby. Ale od odhalení velkého tajemství (které jsem tušila docela dopředu, jen se moje tušení lišilo v určitých detailech) jako by se snažila kniha napravit svoji reputaci. Ano druhá půlka se mi líbila podstatně víc. Odhalovala se tajemství a dělo se i něco zajímavého.

PS: Děcka, když už musíte, tak aspoň označujte, že spoilerujete. Aby kdo nechce, si to omylem nepřečetl.

16.10.2013 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Stejně jako první díl série se dobře četla. Téměř neustále se něco dělo, ačkoli na konci jsem měla pocit, že se vlastně nic nestalo. Asi to bude tím neustálým zamotáváním příběhu, že vlastně člověku nepřijde něco rozřešené, ale naopak komplikovanější.
Také jsem si při čtení nesmírně oblíbila Krasomila a Aleca.

12.10.2013 4 z 5