La Fiera La Fiera komentáře u knih

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Takové příjemné oddechové počtení. Jen asi v druhé polovině knihy jsem si říkala, že ty dva trošku prolisknout, aby se probrali.

24.01.2016 3 z 5

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

Fajn čtení jako Trnový princ. Jorg a jeho důvtip, drzost, prohnanost, vulgarita, nemilosrdnost,.... a hlavně to, že stále přežívá. Tím jaký je Jorg, jak se vymyká všem hlavním postavám z ostatních knih, je pro mě jedinečnou knihou.
Jen já nevím proč, ale mám pocit jako by mi něco chybělo, jen nevím, co. Prostě mě kniha nechytla a nedržela tak jako Princ. Což je škoda. Vzhledem k větší propracovanosti příběhu než u předchozího dílu.

22.01.2016 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Na začátku jsem se trošku bála toho, že kniha je vypravována z Trevisova pohledu, ale nakonec mám pocit, že se to autorce povedlo zvládnout a byla to správná volba.
Příběh se pozvolna vyvíjel, mělo to své kouzlo. Hlavní postavy, žádná láska až do nebes na první pohled, prostě příjemné počtení ozvláštněné o problematiku mariňáků. Ale klidně bych uvítala trošku rozvitější a delší příběh.

04.01.2016 4 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Trochu jiné než se očekávalo, ale velmi příjemné čtení, ačkoli ne vždy zrovna veselé, s fikcí založenou na reálných historických událostech.

02.01.2016 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Každý jsme jiný a názory se liší, někomu se líbí někomu ne. A zrovna tohle je kniha, u které se těmto dvou diametrálně odlišným názorům nedivím.

Na počátku jsem se cítila dosti zmateně. Nový svět, spousta nových výrazů (slovníček jsem našla až při dočtení, hodilo by se mi o něm vědět dřív :D). Ale byla tu snaha autorky o to dobře se světem seznámit. A povětšinově se jí to i povedlo. Aspoň u mně. Sice na úkor nějaké dějovosti na prvních stránkách, ale pak se příběh dost slušně rozjel. A o konci ani nemluvím.

Propracovaností světa, postav (myslím v rámci jasnovidců, Emejců,...), nových výrazů a celkové komplexnosti jsem celkem mile překvapena.

Potěšil mě i pozvolný vývoj vztahů mezi postavami i samotný vývoj hlavních postav, nejsou to takové prázdné skořápky. A musím přiznat, že mi bylo i nadmíru sympatické, že hlavní hrdinka nebyla dokonalá a spíše, než že by sama zachraňovala svět, musela být občas taky zachraňována. A její drzost na začátku- taky k nezaplacení. Bohužel celkem smůla, že ke konci mi začala trošku vadit a její vývoj vede spíše k tomu, že ji moc nemusím.

Přesto, že je kniha dobře propracovaná, tak nějak mi chybělo takové to "WOW", které by mi nedalo vydechnout. No třeba v dalším díle. A teď tedy jen 4*

28.11.2015 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tohle byla bez pochyby jedna velká a šílená jízda. Já prostě zbožňuju a miluju styl autorky. Er-forma, ačkoli se vždy tak trochu věnuje nějaké postavě toho vidí a popisuje mnohem víc než bych si mohla myslet. Já si protě tento styl zamilovala a vůbec mi v něm nevadí číst ani části, které jsou nudné. Je to prostě úžasně čtivé.

Shrnuji to na 4,5*, protože si chci nechat rezervu na pokračování, které určitě bude stát za to.
PS: Čteno v aj.

24.11.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Podstatná část knihy je spíš jen seznamováním s prostředím, nějaký děj vlastně začíná snad až v poslední čtvrtině. Ale kupodivu mi to vůbec nevadilo. Jako první díl ze série, velmi zdařilé. Něco se odkrývá tak, že další otázky vyvstanou a můžete se těšit na další dobrodružství.

Co se postav týče, spousta jich se mi zdá dobře promyšlená a propracovaná, a to i když se nejedná zrovna o hlavní hrdiny. Nemůžu však říct, že bych oblíbila všechny hlavní postavy. Nejvíc mi asi k srdci přirostl Chaol

Zpočátku jsem měla pocit, že jsem našla fantasy autorku, která se může rovnat mým oblíbeným autorům. Pak se však tak nějak ztratilo to, co citát na přebalu knihy slibuje: Srdce z ledu, vůle z oceli, nelítostný boj začíná. Toto se trošku nevyvedlo- v knize bylo totiž moc citové zaangažovanosti.

!!!!Možná trochu spoiler číst na vlastní nebezpečí!!!!
Kupodivu mi tu nevadil milostný trojúhelník, jež se srdce nesnáším. Byl prostě dobře podaný.
!!! Konec nebezpečí!!!

14.11.2015 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Velmi zdařílé zakončení série. Ačkoli některé věci byly očekávané, byly podané tak, že to člověku ani nevadilo.

10.11.2015 5 z 5

Zbohom, klamstvá Zbohom, klamstvá Cora Carmack

Příjemné oddechové počtení. Svým způsobem se mi líbilo víc než Zbohom nevinnosť, ale na druhou stranu zase chvílemi občas přitažené za vlasy a s troškou toho NA klišé.
Na každý pát však příjemná oddechovka

03.11.2015 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Pro mě i přes to, že jsem čekala velkolepější konec a některé věci trošku rozpracovanější (víc o nich), z lepších dílů.
A po konci, jsem opravdu zvědavá na další díl. Ale ten než vyjde,...

19.08.2015 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Pro mě překvapivé počtení.

Do poloviny příjemná oddechovka, troška romantiky a záhad z Viktoriánské Anglie s vývojem do současnosti. V druhé části tak trošku dobrodružství ve stylu Indiana Jonese ve světě knih. Kdy šlo v pátrání po odpovědích už doslova o život.

08.07.2015 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Závěr série trošku zklamal. První část knihy mi stále předhazovala, že by se mělo stát něco velkého (mimochodem, to tak nějak napovídá i český název). Ale nakonec se mi to tak velké nezdálo. Hlavně ve spoustě scén mi přišlo, že šlo vše až moc jako po másle, případně se některým událostem mohlo více věnovat. Trošku rozepsání by nevadilo.
Nicméně kniha je stále stejně dobře čitelná jako díly předchozí a Sophie má stále stejný sarkastický přístup.
Na rozdíl od některých čtenářů, musím říct, že mně se zakončení líbilo, i když osobně bych učinila si jinou volbu.

!!!!!A lidi, do háje označujte si spoilery jsem se tak nechtíc dozvěděla, co se stane (a to jsem to tu nepročítala jen prolítala hodnocení knihy komentujících) a pak se mi to moc číst nechtělo.!!!

13.06.2015 4 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Ačkoli jsem se celkem dlouho rozpomínala na události z prvního dílu- moje chyba velkého časového rozestupu mezi čtením. Musím říct, že se četlo jedním dechem. Popravdě se mi líbil nápad, že jsme se místně přesunuli.
Sophie a její sarkasmus mě nejednou pobavil, ale občas zaperlily i jiné postavy. Ačkoli bych očekávala, že kniha je jen pro "náctileté" musím přiznat, že jsem si čtení užívala i já.
PS: Ten konec- hned jsem musela začít číst další díl. :D

13.06.2015 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Klasický humorný styl psaní Ch&L. Celkem jsem si to užila, příběh mě bavil a klidně bych mohla mít i méně erotických scén a více příběhu, který by se trochu víc rozvinul. Ten, se mi totiž tentokrát líbil, takový pohádkový- což nemusí ale nemusí kažému sednout.
Jako oddechové čtení na léto určitě doporučuju. Čte se skoro samo.

04.06.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

I přes začátek, kde jsem si říkala, jestli opravdu čtu tu knihu, kterou si myslím, byla kniha skvělá. Jojo prostě umí tyhle romance psát.
Skvěle se čte, burcuje emoce, chvíli hlavní hrdiny nesnášíte, pak zbožňujete, trpíte s nimi, sdílíte jejich štěstí. No někdy byste je i s chutí proliskali. :D
A to, že je to opravdu pořádně "sladké" čtení vám vlastně dojde až po dočtení knihy. :D Oddechové čtení s velkým doporučením.

03.05.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

Tak trochu jsem začala Americu nesnášet. Oblíbila jsem si Celeste, jejíž postava se tu dost vyvíjela.
A konec příběhu? Trošku překvapivý, ale něco podobného jsem očekávala, ačkoli ne tak docela. Jako závěr příběhu, dobré, ale po předchozích dvou dílech, jsem měla větší očekávání.

20.04.2015 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Jo, líbila se mi. Ale asi jsem po tolika nadšených reakcích přece jen čekala něco víc, že se mi dostane pod kůži.

Pěkně se čte, příjemné charaktery, problémy v rodině či s láskou. Příběh není plytký a do toho ještě fiktivní Simon Snow knihy. Prostě čtení na pohodu. Příběh má hlavu a patu a hlavní postavy si určitě oblíbíte, určitě stojí za přečtení.

20.04.2015 4 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Poněkud zvláštní kniha. Prvních asi 150 stránek mě bavilo, pak už to byla trošku nuda. Konec se trošku zašmodrchal. Ale rozuzlení, to už mi přišlo trochu moc, ale třeba to přemrštěné nebylo, kdo ví.

11.03.2015 3 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Už tradičně čtivé Riordanovo dílo, na kterém je vidět, že je součástí série, která se chýlí ke konci. Dobrodružná jízda na vlnách řecko-římské mytologie, se vydařila.

23.02.2015 4 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Upřímně tohle bylo opravdu zvláštní čtení.
Začátek byl poněkud mimo očekávání. Pak se příběh rozjel, trošku překvapivý a docela mě bavil. Ale ten konec? Jsem z toho lehce zmatena.
Nicméně musím ocenit jak autor potažmo vypravěč příběhu komunikuje se čtenářem. Občas to velmi dobře pobavilo.
Docela se mi líbilo zpracování a propletení příbehů, které Palma vymyslel, svým způsobem to bylo originální. Ke konci se mi to však už zdálo chvílemi příliš překombinované.

12.02.2015 4 z 5