kytikyti kytikyti komentáře u knih

Skotské duchařské historky Skotské duchařské historky James Robertson

Uprimne nic moc. Je to spise presny popis historek co se povidaji ve skotsku.

26.07.2019 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Bylo to humorné, ale příběh je poněkud lineární plný krátkých historek. Přjde mi sice zábavný, ale bylo tam na mě až moc karambolů - létajících kuřat, močůvek, omáček...

27.06.2019 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Teda moc se mi to nelibilo, ale spis proto, ze to nebyl muj salek caje. Trosku jsem se u toho nudila, chvilemi jsem byla nastvana jak se kluci k sobe chovali a chvilemi me jimala hruza. Golding umi dobre psat a vykreslovat situace, rozhovory kluku mi prisly uz mene realne a obhrouble.

24.10.2018 2 z 5

Upíři Upíři Jan Šmíd

Velmi sarkastické a pak ještě sarkasmus na sarkasmus. Trošku jsem se nudila, ale byla to celkem příjemná oddychovka. Jediné co mi tam nešlo do hlavy (a o co teda v sarkastickém románu moc nejde), že když se někdo nechá zmrazit tak ještě nemůže být mrtvý. Mrtvoly se těžko léčí. Ale to je detail.

18.10.2018 2 z 5

Dobrý člověk Dobrý člověk Božena Němcová

To bylo hodně zajímavé. Jako dítě jsem nesnášela Babičku, myslím, proto, že nakonec umřela. Jsem ráda že jsem se odhodlala si přečíst něco jiného od Němcové. Příběh nic moc, ale bylo to historicky velmi zajímavé. Víden 19.století, česká menšina a také nálada mezi Čechy a Vídenáky.

03.10.2018 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Zajímavé dílo. Několik dní strávených v pivovaru s manžely jejichž věk jsem prostě nedokázala určit. Maryša by se asi v dnešní době měla dobře, ale v době upjatých mravů pro ní byl život těžký. Na mě eunuchoidně působící Francin je úplným opakem. Tato kniha je jakoby výnatek z deníku Maryšky. Nemá klasické graduování, vrchol a spád, je to spíš plató. Ale docela pěkně napsané se zajímavým, až psychadelicky působícím popisováním. Velkým negativem je týrání zvířat, možná autorovo trauma z mládí. Maryška (v tu chvíli pro mě kr*a blbá) usekne psovi ocas, ten musí být pak v bolestech a sepsi zastřelen a to ještě na několikrát. V tu chvíli jsem tu knihu chtěla odložit, ale jsem ráda že jsem si jí přečetla. S filmem jsem nesrovnávala, jsou to dvě naprosto odlišné věci.

03.10.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Čte se rychle je to zajímavé, chvílemi také hodně naivní. spíše pro mladší čtenářky ale na zahrádku dobré:-) půjdu i do dalších knih.

02.07.2015

Payne nezklame. Jako vždy skvěle napsané. Přesně jako Wolfinéria jsem si říkala, že je to mimo moji věkovou kategoriia že se nedokážu dostat do příběhu stejně jako třeba u "Líbáš jako Bůh". Ale příběh je skvělý, typické Paynovské průpovídky, stejně jako u Mladíka. Velmi čtivé.

28.08.2014

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Moje prvni knizka. Prectena v peti letech. A ted se k ni o dvacet let pozdeji vracim. Vzpominam jak jsem ji nenavidela a rvala u ni, ze ji nebudu cist. Zacatek je opravdu drsnarna pro pětileté dítě i dospělaka. Ale pak se to rozjede a ja uz ani nemukla. Pri mem nynejsim cteni jsem byla prekvapena, jak je knizka i celkove drsna a plna utrpeni. Skoro bych ji ani mladsim detem nedoporucovala. Vzdyt ja z toho tenkrat mela skoro trauma! Take mi tenkrat nebylo jasne, jaktoze neexistuje dalsi dil. Byt to napsano ted, v dobach knizek na pokracovani, tak urcite dalsi kniha je. Ale v tom vsem spociva kouzlo knihy. Vyborna hlavni postava, vykreslena osobnost. Doporucuji.

10.03.2014 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Dostala jsem se k audioknize. O velikosti dvou hodin... az ted jsem zjistila ze k iha ma pres osmset stran. Audiokniha byla udesna. Afektovane namluvena. S urvannou Annou menici se z depresivni postavy na totalni psycho. Musim se dostat ke knize, protoze slozitapsychologie se do dvou hodin uknikane audioknihy neda shrnout. Co jsem obdivovala byl dokonaly psychologicky rozbor zenske osobnosti avsak vyhnany do extremu. Tesim se na knihu.

25.02.2014

Pád Pád Lauren Kate

Spoiler. Nemohla jsem se ubránit srovnávání s Twilight a Školou noci. Cam se mi také samozřejmě líbil, i když jsem si pořád myslela, že on je ten padlý had a on je to anděl (už ničemu nerozumím:-). Trochu mi tam vadily ty až neuvěřitelné obraty Cama a paní knihovnice. Hlavně jsem se trochu šťourala i v tom, že pokud jí chtěla zabít, proč jí někam vláčela a vázala na kámen. Bylo to trochu dětinské (styl psaní, hlavně spousty otázek, tvůrkyně myslím dobře vystihla puberťáka, co také chci od knihy pro teenagery:-), ale dobrá oddechovka, budu číst dále. Co se mi hodně líbilo, byly postavy, mohla jsem si představovat piercingové drsné pankáče. Myslím, že má kniha dobrý potenciál, pokud by se toho chytli seriáloví tvůrci a vyvedli něco na způsob Vampire diaries.

11.11.2013

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Teda, čekala jsem průsery. Pořád jsem si říkala, kdy se to konečně zvrtne a ono nic. Spíš taková sentimentalita a dívání se do minulosti. Intriky byly super, ale kde jsou ty časy, kdy se Nick převlíkal za holku.

06.11.2013

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Super!! Hodně jsem se bála, a bylo to na mě až trošku náročné na představivost, když Morrell popisoval budovu (četla jsem to v angličtině), ale je to opravdu výborná a napínavá knížka.

25.06.2012 5 z 5

Drakova přísaha Drakova přísaha Kristin Cast

No teda oproti Škole noci jsem byla zklamaná, zdlouhavé popisování rituálů, no moc mě to nebavilo.

25.06.2012