kykiryki28 kykiryki28 komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Jelikož jsem se narodila v Šumperku a prožila zde většinu svého dětství, byla to pro mě vlastně povinnost si tuto knihu přečíst. A rozhodně toho nelituji!
Nikdy by mě nenapadlo, že by se taková krutost, zloba a nenasytná touha po majetku kdysi odehrávala v mém rodném kraji. Jsem nesmírně vděčná, že jsem si mohla tento příběh o šumperských čarodějnických procesech přečíst a více se dozvědět o této těžké době, která v 17. století rozhodně byla.
Od začátku jsem velmi obdivovala odvahu a kuráž děkana Lautnera. On jediný se snažil Bobliga zastavit a, i když se mu to nepovedlo, vím, že udělal vše, co bylo v jeho moci.
Po přečtení knihy jsem nebyla schopná normálně fungovat, stále jsem musela na to myslet. Bylo mi z toho strašně smutno a v jednu chvíli jsem si myslela, že se rozbrečím.
Je to moc silný ale i velmi poučný příběh! Doporučuji přečíst!

24.09.2018 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

MAMINKA je krásná sbírka básní, kterou pan Seifert napsal a věnoval své mamince. Moc hezky se četla a ráda na ni vzpomínám...

21.09.2018 4 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Totální propadák! Vůbec se mi tato kniha nelíbila!

21.09.2018 1 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Protože jsem Saturnina viděla v divadelním i ve filmovém zpracování, rozhodla jsem si toto slavné klasické dílo přečíst, a rozhodně toho nelituji. U tak vtipného a velmi humorného příběhu jsem se opravdu dlouho nenasmála! Saturnin je ideál člověka, kterého by si každý určitě přál mít za přítele. Já teda stoprocentně ano. Úžasná knížka!

21.09.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

FARMA ZVÍŘAT je nádherná kniha, kterou by si každý měl přečíst! Zde si člověk uvědomí, jak se najednou může objevit v tak absurdním světě, o kterým se píše ve Farmě zvířat. Demokracie, svoboda a rovnost je pro náš svět důležitější, než si myslíme. A to bychom si měli připomínat každý den!

Tato kniha je tak DOKONALÁ, jak jen tak DOKONALÁ snad být nemůže! Doporučuji všem přečíst! Toto si opravdu nesmíte nechat ujít!!!

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Po přečtení knihy "Bídníci" jsem se těšila na další dílo od Victora Huga. Není to to,co jsem od něj očekávala, ale jinak mě příběh mile překvapil. Jen celá kniha je zbytečně moc dlouhá, především samotný příběh je zdlouhavý a pak než ty několikastránkový popisy francouzské architektury a města Paříže člověk přelouskne, zabere nějaký čas.

21.09.2018 3 z 5

Romeo a Julie na vsi Romeo a Julie na vsi Gottfried Keller

Kniha přečtená za jediný večer, ale bohužel mě moc neoslovila. Sice tam ta tragická láska byla, ale do pravého "veronského" Romea a Julie to má hodně daleko...

21.09.2018 3 z 5

Tak, už jsem taky propadla kouzlu tohoto nádherného světa! Středozemě, hobiti, trpaslíci, Drak Šmak... Doufám, že budu mít příležitost si přečíst další knihy od Tolkiena!

20.09.2018 4 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Hrozně jsem si přála přečíst knihu o Saúdské Arábii a rozhodně nelituji, že jsem si přečetla právě tuto. Je to má první kniha o osudech muslimských žen a určitě ne poslední. Opravdu doporučuji všem lidem, kteří jsou proti krutému chování k muslimským ženám!

Advent Advent Jarmila Glazarová

Knihu mi darovala teta, žijící právě v beskydských horách, které jsou zároveň pro mě druhým domovem. I přes valašské nářečí (na které jsem více méně zvyklá) se kniha četla velmi dobře a příběh jsem si zamilovala. Nejvíce jsem litovala Metoda, který se musel potýkat se zlobou svého otčíma. Velmi silný příběh...

Prokletí džinů Prokletí džinů Philip Kerr

Po této knize jsem sáhla s naději dozvědět se více o Egyptě a faraonech. Ale moc mě tento příběh neoslovil, ale asi je to kvůli tomu, že je tato kniha určená především dětem...

20.09.2018 3 z 5

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Kouzelný příběh o věrnosti vlčáka Kazana a jeho družky Šedky v pozadí nádherné divoké kanadské přírody...

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ mi půjčila teta z Velkých Karlovic, a do teď jsem ji velmi vděčná, že jsem měla možnost si ji přečíst. Tak silný příběh o Moravských Kopanicích a bohyních, to je přesně to, co jsem dlouho hledala. Při této knížce si každý uvědomí, jak to bylo těžké pro takové "léčitelky" v období 2. světové války i v poválečné době (především při komunismu). Tento příběh by si měl přečíst opravdu každý!

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Filmy této série jsem už dávno všechny viděla, ale teprve nyní jsem se dostala ke knižní formě a ... byla jsem opravdu mile překvapená! Tak vtipnou knížku formou osobního deníku jsem opravdu dlouho nečetla! Opravdu úžasná relaxační kniha, která zvedne náladu snad každému! Doporučuji!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

MÁJ...nádherná romantická poezie! Ze začátku jsem se obávala, že se mi nebude líbit. Ale naopak, ihned jsem si ji zamilovala a přečetla jsem ji za jediné odpoledne, relaxující na dece u Máchova jezera. Překrásný zážitek!

Neboť "Hynku, Viléme, Jarmilo!!!"

20.09.2018 4 z 5

Druhý díl této série byl skvělý. Sice se mi více líbil první díl, ale tato kniha taky ušla. Byla to prostě zas ta úžasná "praštěná" Bridget, která po každé pobaví!
Nejvíce se mi líbila ta část, kdy se setkala v Římě s hercem Colinem Firthem a dělala s ním rozhovor do novin :-D To jsem opravdu pukala smíchy!!!

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Taková obyčejná romantická slaďárna, která mě moc neoslovila. Místy je ten příběh chaotický. Myslela jsem si, že když se to odehrává v Londýně, bude tam i popis tohoto města, ale tady se vyloženě jednalo jen o svatbu a svatební přípravy. Je to spíš taková relaxační knížka, ale znovu bych si ji už nepřečetla. Ani následující díly neplánují číst.

19.09.2018 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Tak tahle kniha mě fakt dostala! Četla jsem už hodně příběhů o osudech muslimských žen, ale zatím se to týkalo pouze citového a emočního vydírání. Zde vedle zmíněného přibývá také fyzické a psychické týrání malého děvčátka. Je opravdu absurdní, jak se něco takového může dít ve skutečném životě. Fakt SÍLA!

Jediné, co bych asi vytkla, je, že místy se objevují nějaké překlepy nebo malé chybičky. Nejspíš proto se tato kniha prodává v levných knihách.

19.09.2018 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Musím upřímně říct, že se mi více líbila minulost (Elsie) než současnost (Reba). Reba se mi jevil jako člověk, který se hodně plácá ve své minulosti a vlastně neví, co má od života čekat a bojí se udělat důležité rozhodnutí. Naopak Elsie byla velmi statečná dívka, která riskovala svůj život pro záchranu židovského chlapce. Také mě zaujala situace v Německu a v německých rodinách za 2. světové války. Ale to už je asi kvůli tomu, že nás ve škole, co se týče nacistického Německa, zásobily pouze fakty. To, jak se obyčejné německé rodiny cítily, co musely udělat, aby neměly žádné problémy a hlavně jak se snažily zabezpečit celou svou rodinu, nám v dějepise nikdo neřekne...

Tento příběh byl pro mě velmi silný a emotivní! Opravdu doporučuji ho přečíst! Stojí to za to!

19.09.2018 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jako malá holka jsem zbožnovala film Nekonečný příběh, proto jsem si hrozně přála přečíst si tuto knihu. Bohužel, nakonec jsem knížku nedočetla celou a musím ji hodnotit pouhými 3 body. První polovina knihy (kdy si Bastián čte tuto knihu a Átrej zažívá samá dobrodružství) mě kniha velmi bavila. Od té části, kdy je Bastián povolán do Fantázie, mě příběh již tolik netěšil a nakonec jsem se rozhodla knihu odložit.

I přes tuto skutečnost mi ale Átrej a jeho věrný kůn Artex zůstanou v srdci a nikdy nezapomenu na jejich úžasná dobrodružství, která zažili v zemi jménem Fantázie.

19.09.2018 3 z 5