Květi62 Květi62 komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Příjemné čtení na pohodu. Čtení o kočkách a lidech. Lidech, kteří když najdou svůj vztah ke kočkám, najdou i sami sebe. A já jsem v knize našla známou pravdu, že "kočka je zrcadlem svého člověka: pokud je klidný a vyrovnaný, chová se tak i ona. A čím víc svobody jí dáte, tím oddaněji k vám přilne".

30.06.2022 4 z 5

Květa Fialová - pod křídly andělů Květa Fialová - pod křídly andělů Josef Kubáník

Velmi milá knížka o éterické ženě a velké herečce Květě Fialové. Pěkné čtení, zajímavé myšlenky. "Když si věříš, tak můžeš všechno na světě. Všechna přání se ti splní. Musíš si ale dát pozor, co si přeješ".

29.06.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Chtěla jsem sérii s Josefem Bergmanem číst od začátku, a proto jsem vyhledala knížku Kroky vraha. Michaele Klevisové se prvotina hodně povedla. Nedivím se, že ve psaní série úspěšně pokračovala. Ano, není to detektivka, kde krev teče proudem a mráz vám jezdí po zádech, ale je to velmi dobré počtení. Hlavní hrdinka Julie se řídí heslem, "když se mi něco nelíbí, snažím se to změnit podle svých představ, ne se s tím smířit". A skutečně se tím řídí. Její život je zvláštní, vztah s dcerou katastrofální a ještě skrývá tajemství. Potom se najde mrtvola a Julie je poslední, kdo ji viděl živou... Michaela Klevisová nám dává nahlédnout do myšlenek všech postav a my několikrát změníme typ na vraha, aby na závěr přišlo překvapení...

19.06.2022 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Milá knížka pro začínající čtenáře a malé děti. Příběh vypráví kapka Ája. Je vtipný a poučný. Knížka je doplněna velmi zdařilými ilustracemi, které se dětem líbí. U každé kapitoly jsou modře vysvětleny pojmy, které by malé děti nemusely znát. A tak se jim nenásilnou formou dostává poznání o důležitosti přírody a zvláště vody pro náš život. Knihy pro děti A.Mornštajnová umí psát na jedničku.

01.06.2022 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Kniha od autora z mého dětství. Byla to první "foglarovka", kterou jsem vzala staršímu bratrovi z jeho knihovničky a přečetla ji jedním dechem. Příběh o velkém přátelství hochů, o jejich velkém dobrodružství v údolí tajemné Jezerní kotliny, o odvaze, zradě a usmíření se mi tak líbil, že jsem si připravila referát do školy a chtěla jsem se o knihu podělit s ostatními spolužáky. Bohužel, tehdy byly knížky Jaroslav Foglara zakázány, takže jsem neuspěla. O to více mě knihy J.Foglara začaly přitahovat a postupně jsem přečetla snad úplně všechny. Měla jsem štěstí, protože jsme jich doma měli opravdu hodně.
Nyní jsem si knížku přečetla znovu. Ano, i po tolika letech se mi líbila, ale to kouzlo, které jsem u této knihy prožívala v dětství již nepřišlo.

23.05.2022 4 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

1. díl nové trilogie Coriny Bomann nezklamal. Sophia, svoji nelehkou situaci řeší velmi odvážně. Potýká se s velkými problémy, nalézá v sobě obrovskou odvahu a sílu, nakonec ztrácí vše, aby v závěru knihy přišla velká naděje. Již se nemůžu dočkat pokračování. Věřím, že náznak na konci knihy povede k velkému setkání.

13.05.2022 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Lubomír Balcar

Knížka, kterou jsem jako malá dostala od kmotřenky mojí maminky. Byla nádherná, hodně jsem si s ní vyhrála, pohyblivé leporelo mě uchvátilo. Ježibabu na lopatě jsem do pece házela i "několikrát za sebou". S knížkou si hrály i moje děti, bohužel vnoučatům se už nedochovala.

24.04.2022 5 z 5

Mimi & Líza: Zahrada Mimi & Líza: Zahrada Katarína Kerekesová

Velmi zdařilá knížka pro menší děti. Nenásilnou formou Zázračník zahradní seznámí děti s plynutím času - ročním obdobím jaro, léto, podzim, zima. Také s tím, že každá věc má své místo. A co se někomu nehodí, jiný upotřebí. Že vše nelze napravit a změnit jen mávnutím kouzelné hůlky, ale je třeba pomoci všech. Knížka má velmi pěkné a trefné ilustrace, které se dětem líbí.

23.04.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje druhá knížka od této spisovatelky a opět musím dát 5*. Příběh Lindy, která si chce "vyčistit" hlavu, a proto odjíždí na Šumavu, do míst, kde žila její babička a také matka, trvá pouhý týden. Linda se seznámí s Gerdou, která se do svého rodného domu vrátila natrvalo. Společně odkryjí tajemství, které mělo být ukryto. Linda ale získá víc než poznání minulosti své rodiny. Přátele, místo, kam se chce vracet a také klid v duši.
A také pochopí pravdivost slov "Opravdovou radost můžeš mít jen z toho, za co nedáš ani nedostaneš prachy."
Již se ohlížím po další knížce Michaely Klevisové.

10.04.2022 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Moc se mi líbí tato série a těším se vždy na další novou knihu. Na tuto knihu jsem čekala dlouho, chtěla jsem ji použít do loňské výzvy 21 písmen v názvu knihy, bohužel kniha vyšla až letos. Koupila jsem si ji v době začínající války na Ukrajině, a proto mě svojí tématikou oslovila ještě víc, než ty předcházející. Je to příběh sestřiček a lékařů, kteří zachraňují raněné, protože svoji práci berou jako poslání, ale zároveň touží po lásce, štěstí. Chtějí svůj život prožívat v míru, ale ví, že toto nastane teprve tehdy, když skončí válka.,,,,

07.04.2022 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Opět hezká kniha od Kate Mortonové. Její knihy mám moc ráda, mají v sobě takové tajemno, neznámo .....a rozuzlení toho všeho je vždy překvapivé. Jen jsem zjistila, že není dobré číst její knihy hned po sobě, protože máte v sobě ještě hodně zarytou její knihu předcházející. Proto jsem tuto knihu na čas odložila a po přečtení několika jiných knih se k ní vrátila. A bylo to opět ono, kniha měla vše na co jsme u Kate Mortonové zvyklí.

07.04.2022 5 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

Velmi povedený příběh Kamily a Evy. Jsou rozdílné, každá žije jiný život, když se jejich cesty spojí, závidí té druhé její štěstí. To ale jen do doby než se lépe poznají a navzájem se svěří se svým trápením. Eva si uvědomí, že "štěstí je zvláštní věc. Nikdy ho vlastně úplně nemáš...protože ho kdykoliv můžeš ztratit". A Kamila je přesvědčená, že "existují ženy, které jsou na tom stejně, jako byla kdysi ona - bez východiska, bez pomoci, opuštěné ve svém trápení a neschopné cokoliv změnit". Kamila i Eva své východisko a následně štěstí najdou, stejně jako většina hrdinek z knih Táni Vasilkové. A proto knížky spisovatelky Vasilkové tak ráda čtu.

04.04.2022 5 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Hlavní hrdinka Terka si užívá života, zdá se, že bere vše jako samozřejmost. Když Andrej "rozbije rodinné štěstí" s Terkou to pořádně zamává. Myslela jsem si, že se bude jen utápět v sebelítosti, ale velmi mě překvapila. Když se trochu vzpamatovala z šoku, který jí způsobil Andrej, vezme vše do svých rukou, překvapí nejen všechny v okolí, ale hlavně sebe. Knížka určitě stojí za přečtení.

23.03.2022 5 z 5

Dětský ilustrovaný atlas světa Dětský ilustrovaný atlas světa Jiří Martínek

Knížka známého Vševěda /Jiřího Martínka/ z pořadu na Lovu je úžasná. Pro malé školáky velmi zajímavá a hlavně nenásilnou formou poučná. Zajímavosti na každém dvojlistu byly někdy zajímavostí i pro mě. V závěru kniha obsahuje světová "NEJ". A úplně na závěr přehled států, jejich vlajky a hlavní města. Za mě velmi zdařilá kniha pro děti na našem trhu.

21.03.2022 5 z 5

Toulky po Evropě Toulky po Evropě Jiří Martínek

Jiří Martínek, lovec Vševěd, ze zábavného pořadu na Lovu, který sleduji. Někdo se v pořadu zmínil, že píše knihy. Vševěda za jeho vědomosti obdivuji, a proto jsem koupila vnukovi jeho knížku Toulky po Evropě. Než mu ji dám, sama jsem si ji přečetla. A musí říci super. Spousta informací /mnohé byly i pro mě nové/, výborně napsáno pro mladého čtenáře, velmi zajímavé i pro dospělého, pěkné a výstižné ilustrace. Knížka velmi předčila mé očekávání a už se těším na reakci našeho "malého Vševěda".

21.03.2022 5 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Tak to byla jízda. Moje velmi oblíbená autorka tentokrát velmi překvapila. Knížka měla napětí, spád, jiskru. A samozřejmě, jak jsme u této autorky zvyklí také hlavního hrdinu, který používá pochybné metody, obchází pravidla, porušuje je, ale je to dobrý chlap, který by dal celý svůj život za spravedlivý trest a za lásku.

21.02.2022 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Bláznivá knížka, která vás pobaví. Prostě knížka na pohodu. A také vám splní bod č.3 čtenářské výzvy.

15.02.2022 4 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Příběh červeného medvídka, který hledá svůj domov, je moc hezky napsaný. Četly jsme s nejmladší vnučkou, prvňáčkem, a byla nadšená, nejen z příběhu, ale i z ilustrací.
Moc hezká knížka pro mladší děti a začínající čtenáře.

03.02.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná knížka. Moje první setkání s Michaelou Klevisovou a veliké překvapení.
Knížka se četla velmi dobře. Stále jsem byla ve střehu, ale pořád ne a ne objevit vraha.
Dala jsem za pravdu Bergmanovi, že za spoustu věcí, které se mu na jeho životě nelíbí, nemůžou vnější okolnosti, ale prostě on sám. Tak to prostě je. I tato malá, zapadlá vesnička Hůrka skrývá svá tajemství. A i přesto, že zde žije velmi málo obyvatel a všichni si myslí, že o sobě ví vše, velmi se mýlí. Každý má své tajemství, každý před ostatními a někdy i před sebou něco skrývá.
A na závěr jeden citát: "Člověk občas musí překročit hranu, nebalancovat na ní, nerozhlížet se, ale prostě rovnou jít dál."
Po přečtení této knihy se Michaela Klevisová stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

01.02.2022 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Kate Mortonová, spisovatelka, která mě svými knihami uchvátila. Každá její kniha je nádherná. Její spojení minulosti s přítomností je vždy do nejmenšího detailu promyšleno, vše do sebe zapadne. Přesto vás závěr překvapí. Na knihu Kate Mortonové musíte mít více času, protože vás nepustí, ale určitě ve vás nechá nezapomenutelnou stopu.

18.01.2022 5 z 5