Chata v Jezerní kotlině

Tam daleko za městem, uprostřed skal, oddělených od ostatního světa Lávkou smrti, je nádherné místo, o jakém se obyčejně jenom píše v knihách. Jezerní kotlina s koberci zelené trávy, hlubokými závějemi písku, rozlehlými záhony vzácných fialových květů. A právě tato kouzelná krajina je prostředím, v němž se odehrál podivuhodný příběh velikého přátelství dvou chlapců, kteří měli zázračný dar udělat si z těch všedních, obyčejných dnů řadu nezapomenutelných zážitků. Příhod nejen hravých, ale přímo dobrodružných. Vždyť chlapci museli bojovat se zákeřným bratrstvem Tarantule, museli přijít na to, co se skrývalo za tajemstvím šerého přízraku. Krátce řečeno — v knize Jaroslava Foglara jsou kapitoly plné napětí a vzruchu, zároveň však místa, která jako by psalo léto. Chata v Jezerní kotlině je poutavý román pro ty mladé lidi, kteří touží po romantice a přejí si, aby je něco napínavého potkalo i ve skutečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32422/chata-v-jezerni-kotline-iYI-32422.jpg 4.51206
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Chata v Jezerní kotlině

Danielka959

Knížka byla moc pěkná,chvílema napínavá a dobrodružná.Určitě si od Foglara ještě něco přečtu.

Veveruška320

Knihu jsem četla s dcerou,byla moc pěkná.Myšlenkama se vrátíte do dětství,plné dobrodružství a zážitků.:o)

kamila5406

Foglar je úžasný spisovatel o přátelství a dobrodružství

rumund
13.11.2020

Skvělá kniha

Swiss
10.09.2020

Kniha mého mládí! Od té doby tu kotlinu hledám.

Turlogh
20.08.2020

Další slavná a mimořádně vydařená kniha Jaroslava Foglara. Dojemný příběh o velikém kamarádství Pavla a Ludvy, dvou třináctiletých chlapců, kteří naleznou krásnou jezerní kotlinu a v ní zažívají svá dobrodružství. Příběhem se táhne i tajemná linie s pomateným Dernetem, chlapci odhalují podivnou, chmurnou historii z minulosti. Po stopě jim kromě toho jde i záhadný spolek Tarantule, tudíž o akci v příběhu není nouze. Lze jen doporučit k přečtení všem, co mají zálibu v dobrodružství a přátelství. Howgh.

Delphín
02.08.2020

Úžasná Foglarovka, styl Foglarovo psaní mi prostě sedí. Skvěle sepsána knížka o věrném přátelství, při jejímž čtení ale budete pociťovat radost, pochopení ale i napětí, strach, smutek či dokonce dojetí.

chaera
29.07.2020

Re-reading. Chatu v Jezerní kotlině jsem poprvé četla jako dítě a hned se do ní zamilovala (zčásti jsem záviděla hlavním postavám jejich dobrodružství. I teď, když jsem dospělá, se této závisti pořád nemůžu zbavit.) Foglara mám moc ráda a nad motivy této knihy a jeho stylem psaní se tetelím blahem. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím, i po letech se mi totiž líbí stejně jako se mi líbila, když jsem ji četla poprvé. 4.5/5