kvapsv kvapsv komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jakmile jsem knihu dočetla měla jsem chuť otevřít ji na první stránce a začít ji číst znova. Páni..to je tak neskutečně úžasná kniha! Vlastně nechápu jak je možné, že mi v knihovničce ležela už někdy od Vánoc. Ano - četla jsem recenze jak skvělá kniha to je, ale opravdu jsem nevěřila, že bude až tak úžasná. Vlastně jsem knihu začala číst jen díky tomu, že jsem potřebovala nějakou knihu s menším formátem na cestování.

Úžasný příběh středoškoláka Charlieho nejen o tom jak získá přátele. Charlie je na svůj věk velice šarmantní a "dospělý" ačkoli trochu podivínský chlapec. To vše se tak trochu vysvětluje překvapivým koncem knihy. Mě osobně pár konců napadlo, ale tento opravdu ne..

No jdu si stáhnout film..a Vám co jste knihu doposud nečetli doporučuji jít do knihkupectví a jeden výtisk si pořídit. Já ten svůj už nedám s knihovničky! :)

UPDATE
Filmové zpracování je natočené s nesmírným citem a vystihuje knihu tak přesně..mnohokrát během sledování se mi chtělo plakat. Ovšem kniha je kniha..a tato kniha by se měla řadit minimálně mezi 100ku nejlepších knih vůbec. (A to opravdu nepřeháním! Já to tak vidím.)

03.07.2014 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Skvělá, skvělá..prostě skvělá. Měla jsem ji přečtenou během chvilky a děj se mi opravdu moc líbil. Takové oddechové počteníčko.. :) Už se těším na další díl..pokud by někdo měl knihu v aj a chtěl náhodou prodat (druhý díl) tak sem s ní. :D

PS: taktéž bych chtěla mít Starbucks tak blízko školy. :D

04.03.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zhltnutá takřka jedním dechem..těžko se tato kniha odkládala. Je pravda, že se na téměř 530 stranách této knihy nestalo tolik zvratů kolik by člověk čekal, ale myslím si, že přesně tak to mělo být. Samo povídání o každodenním životě mě uchvátilo. Kniha se okamžitě vyšplhala na přední příčku v mém žebříčku TOP knih.

Teď hurá do kina. Jsem zvědavá jak moc se bude film podobat knize..doufám, že mnohé zůstane stejné. :)

Jedno slovo: DOPORUČUJI!

POZOR DÁLE SPOILER!!!!!
U hodně recenzí jsem četla, že nejdojemnější na knize byla část, kdy Liesel líbala mrtvého Rudyho. Pro mě to ovšem byla ta část, kdy Liesel uviděla a následně i mluvila s Maxem v průvodu židů. Tak nějak ve mě zůstává pocit, že to oni byly spřízněné duše..i proto mě potěšil epilog.

28.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ach.. Dobře, tato kniha se řadí do brakové literatury, lidé kteří ji přečetli (mnohdy ani nedočetli) se řadí do dvou skupin: miluji X nesnáším tuhle knihu, na tento způsob bylo napsáno snad stovky knih, ale i tak je tahle trilogie moje jednička!

Jak E. L. James řekla, knihy se musí posuzovat jako celek. Pokud bych měla knihy hodnotit každou zvlášť - asi bych se přiklonila k některým názorům, že knihy nejsou zas tak dobré. Ovšem pokud trilogii soudím jako celek..je to něco úžasného. Všechny přednosti těchto knih ve mě zastínili jejich chyby (a to jich rozhodně pár mají).

Třetí díl mě opravdu mile překvapil. Byla to krásná tečka. :)

Všem kdo trilogii nepřečetli celou: Prosím překonejte se a dočtěte ji, protože spoustu z vás na ni možná změní názor. :)

Trošku se obávám filmového zpracování, protože nejsem moc spokojená s volbou představitelů hlavních hrdinů. Ale tak uvidíme co nám filmová verze přinese. Už teď se ale obávám, že budu muset jako většinou konstatovat, že: "Kniha byla lepší než film."

17.01.2014 5 z 5

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Kniha plná povídek vždy se šťastným koncem a jako hlavní hrdina je zde pokaždé žena. Klidné, oddechové vánoční čtení. Některé povídky byly obzvláště nápadité, ale pravidlo to bohužel nebylo.

Obal i přebal knihy je moc povedený. :)

29.12.2013 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Knihu jsem četla dlouho, ale ne proto, že by mě nebavila. Nejprve jsem ji četla jako e-knihu, ale jelikož mám pořád raději tu papírovou klasiku chtěla jsem si ji koupit. A tak jsem čekala a čekala než si ji koupím, abych ji mohla dočíst. :)

Líbila se mi..a to tak, že moc. Je sice podobná jako Padesát odstínů, ale našla jsem spoustu odlišností a to i v charakterech postav. Za mě je tato kniha v něčem dokonce i lepší než Padesát odstínů, které mám taktéž moc ráda.

Všem ženám, které mají rády knihy s lehkou sexuální tématikou mohu knihu jen doporučit. Já se už teď nemohu dočkat pokračování v podobě Božského Cizince. :)

17.12.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem četla již dávno, ale pamatuji si doteď jaké ve mě vyvolávala emoce. Krásný příběh dvou mladých lidí..plný lásky, vzájemného pochopení a bohužel i války.

13.12.2013 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Krásné, lehké a oddechové čtení. Taktéž na obálku se krásně kouká. Líbila se mi rozmanitost životů lidí do kterých se A převtěloval. Příběh byl hezky vymyšlený.

Že této knize nedávám 5* u mě v tomhle případě vůbec neznamená, že si je kniha nezaslouží. Jen jsem od ní čeala jaksi trošku víc, vzhledem k tomu, jaké jsem o ní četla recenze.

09.12.2013 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Skvělá, skvělá..prostě skvělá. Je dle mého názoru moc dobře, že tato kniha je na mnohých středních školách zařazena do povinné četby. Ačkoli kniha vlastně končí špatně, musím dát 5* a všem kdo ji ještě nečetli ji moc a moc doporučit.

01.12.2013 5 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Byla jsem přesvědčená, že dám jen jednu *. Kniha, ačkoli měla moc zajímavý námět byla dle mého názoru poměrně nezábavná. Pořád pojednávala vlastně o všem a o ničem zároveň a důležité události se stali během pár řádků nebo odstavců. Kdybych uměla odložit nedočtenou knihu asi bych to udělala. To však nikdy nedělám a tak jsem ji dočetla. Až posledních 100 stran mě přimělo přidat ještě jednu *, ale víc si ode mne kniha bohužel nezaslouží. Čekala jsem od ní víc..mnohem víc.

20.11.2013 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Ačkoli jsem byla k Čapkovi nejprve trochu skeptická, musela jsem svůj názor mírně přehodnotit po přečtení této knihy. Většina lidí co knihu četla mi řekla, že už by se k ní víckrát nevrátili..já si však říkám, proč ne?

Dát 4, 5* by asi nebylo spravedlivé vůči jiným knihám, kterým bych je udělila, ale kniha rozhodně stojí za přečtení. Navíc je tak kraťoučká.. :)

20.09.2013 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Měla jsem knihu v povinné četbě a tak ji přečetla. Příběh je to zajímavý a pro mě překvapivě i celkem čtivý, ale asi mi jednou stačilo a ke knize se již nevrátím.

Nutno podotknout, že koukat na filmovou verzi pro mě bylo tak trochu za trest..nezvládla jsem to vlastně ani dokoukat celé.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Tuto knihu jsem přečetla během cesty autobusem. Slyšela jsme o ní mnohé a tak jsem se rozhodla, že ani v mojí knihovničce nesmí chybět. A nechybí..už nikdy ani nebude. Je to pro mě něco jako návod..můžeme dokázat cokoliv když chceme a stačí nám k tomu jen mít snahu a vytrvat.

Jak tak krátký příběh dokáže předat tak velké poselství..neuvěřitelné.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Měla jsem knihu v povinné četbě a tak jsem se do ní na doporučení pustila. Nelituji! Nevěřila bych, že v sobě tak krátký příběh může mít tolik zvratů, emocí a citu.

Podívala jsem se i na film, který také není vůbec špatný. Ovšem za mě je kniha prostě zase o chlup lepší.

19.09.2013 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye jsem četla, protože jsem ho měla v povinné četbě. Kniha mi dech nevyrazila, ale zároveň nemůžu litovat času, který jsem strávila jejím čtením. První polovina knihy mě bavila trochu víc, ale na celé knize se mi líbilo, že jsem se měla pokaždé nad čím zamyslet. A že Vás kniha přesně tohle přinutí..přemýšlet. :)

Ovšem jednou mi stačilo a ke knize už nejspíš nebudu mít potřebu se vracet.

19.09.2013 3 z 5

Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Denis Diderot

Abych řekla pravdu tak jsem Jeptišku četla především proto, že jsem ji měla v povinné četbě. (světě div se - nakonec jsem si ji i vytáhla) A díky za to! Tehdy jsem ještě netušila, že mě kniha pohltí a získá si mé srdce. Se Zuzanou se nedalo nesoucítit. Podmínky v klášterech byly podle všeho opravdu hrozné a neomluvitelné, ale suďte mě jak chcete víru nedělá špatným samotná víra v Boha. Ta přišla s dobrou myšlenkou.. Víru dělají špatnou lidé, kteří ji zneužívají..to tu bylo, je a bude. Bohužel. Myslím, že i kniha to do jisté míry ukazuje..

Jeptišku si znovu určitě přečtu a myslím, že ne jen jednou..jak říkám srdcovka. :)

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Krátký, ale poutavý příběh umírajícího chlapce. Kniha je sice smutná, ale tak dobře napsaná, že se čte sama.

V budoucnu bych ráda přečetla i další knihy z Cyklu o neviditelném.

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Knihy od Nicholase Sparkse mám ráda, avšak ačkoli tato kniha ničím nezklame tak od ní čtenář ani nemůže očekávat nic dech beroucího. Možná to však bude i tím, že než jsem knihu přečetla viděla jsem její filmové zpracování, které je dle mého názoru moc povedené. Je to milá, jednoduchá kniha, která dokáže čtenáře odreagovat. Škoda jen toho závěru, který mi připadal uspěchaný.

Ještě bych jen dodala, že se mi líbilo jak každá kapitola byla psána z pohledu jiného hrdiny. V jedné kapitole si čtenář může přečíst myšlenky, zážitky a rozhovory jedné postavy a v další kapitole zas jiné. Čtenář má tedy možnost vidět příběh ze všech stran a ne jen ze strany hlavního hrdiny.

19.09.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

První díl mě nadchnul, ale druhý už není žádná velká sláva. Začátek dobrý, střed příšerný (kousala jsem se jím hrozně dlouho), ale konec knihy už byl zase celkem dobrý. Některé události v knize mi přišli hrozně klišé. Každopádně si počkám na 3. díl. Sama autorka řekla, že se knihy musejí brát jako celek a ne jednotlivě..tak uvidíme co nám 3. díl přinese. :)

19.09.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na tuto knihu jak jde vidět i v příspěvcích mají různí lidé různé názory. Za mě je tato kniha skvělá! Zhltla jsem ji ani né za týden. Pravdou však zůstává, že některé věty, které čtenáře provází celou knihou jsou ke konci už tak trochu fádní a trošku mě štvalo, že autorka nepoužila jinou neotřelou větu. Ovšem kniha jako celek se mi moc líbila a určitě bych ji všem ženám (mám pocit, že muž tuto knihu nedokáže řádně ocenit) doporučila.

Teď už se jen těším na filmové zpracování.