Kuxka Kuxka komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Líbilo se mi to, je to sice takový vanilkový, ale hezký. Druhý až čtvrtý díl mám v angličtině, ale není na to potřeba nijak květnatá slovní zásoba.
Takže můžu jen doporučit.

01.08.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Velmi povedené. Vzala jsem si knihu večer k filmu a nešla jsem spát, dokud jsem ji nedočetla, to už jsem únavou nemohla udržet ruce. Líbil se mi příběh v Paříži. Neměla jsem vůbec ráda Nickova bráchu, ale příjemně mě překvapil Harry. Jsem hrdá na Nicka a společně s Charliem je prostě zbožňuju stejně jako Darcy a Taru (spoiler: a Elle s Taem). Zkrátka super a doporučuji

01.08.2022 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Nebylo to nic hlubokomyslného nebo náročného, romantická oddechovka. Líbilo se mi to, ačkoli ze začátku jsem přemýšlela, jestli to neodložím, nakonec to však bylo milé čtení. Do dalších dílů už se asi nepustím.

11.06.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Už asi dva týdny jsem se na to těšila a konečně jsem si to přečetla a prostě potřebuju pokračování. Moc se mi to líbilo, ale forma komiksu mi osobně moc nesedí. Každopádně se už těším, až se podívám na seriál. Doporučuji

14.05.2022 5 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

To bylo super. Tak první polovina knihy mi přišla nenapínavá, ale i tak jsem to s chutí četla, protože to bylo moc hezky napsané. Moc se mi líbily Milly a Aubrey a nakonec jsem si zamilovala i Jonaha a Chaze, dokonce i Allison mi přišla později fajn. Ztrácela jsem se v Allisoniných sourozencích, protože všichni začínali na ,,a", ale taky jsem se nakonec zorientovala. Doporučuji!

04.04.2022 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Moc hezké, velmi se mi to líbilo a hned si musím sehnat pokračování. Klína jsem si zamilovala a celkem mě mrzelo, že o něm vždy mluvila jako o ,,tom mladíkovi", stejně tak jsem si zamilovala Gregoroviče a jeho poněkud zvláštní způsob vyjadřování, ó čtenáři. Vlastně jsem si je zamilovala všechny a celou knihu též. Jediná špatná věc na ní byla, že mě z ní bolely ruce, když jsem ji držela při čtení :-). Každopádně doporučuji, bylo to super.

02.02.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

No, Život jedná báseň se mi líbil rozhodně víc. Ze začátku jsem byla do děje ponořená, ale pak už mě stále opakující se líbání začalo štvát. Myšlenka byla zajímavá, ale hrozně přebitá tou romantikou, když už se tam objevilo něco závažného, tak to autorka potopila to romantických přehnaně chápavých scén plných ,,...miláčku...", toto oslovení mě též už lezlo krkem. Scény, při kterých Holder neustále nebyl se Sky se mi pak asi líbily více.
Ještě uvidím, jestli půjdu i do druhého dílu.

01.11.2021 3 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Tahle knížka se mi hrozně líbila. Úplně jsem si zamilovala Jorikatu a Želvátko s Nioko byly taky skvělé. Spoustu jsem se toho dozvěděla a příběh byl prostě super, napínavý a zajímavý. Myslím, že patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Zkrátka ÚŽASNÁ!

11.05.2021 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Rozhodně nepatří mezi knížky, které bych si přečetla znovu. Děj mi přišel nudný a někdy až příliš moc popisu. Ale abych jen něco nevytýkala, posledních 29/149 stran bylo zajímavých.

26.04.2021 1 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moc se mi to líbilo. V jednu chvíli se mi sice vůbec nelíbilo chování a myšlení hlavní hrdinky, ale pak se to uklidnilo, a konec byl opět hezký. Hrozně jsem si zamilovala Sarah a Samsona.

22.01.2023 4 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Moc krásná knížečka. Zamilovala jsem si téměř všechny postavy, ač se ne všechny zdály být ze začátku milé (třeba paní Pernerová). Mám pocit, že jsem z knihy získala méně informací než z ostatních autorčiných knih, ale to může být tím, že se to odehrává v krajině, která je mi známá. Učíte doporučuji!

01.06.2022 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Moc se mi to líbilo, začínalo me ale štvát, jak se Kira perfektně sžívala s Osévačem. Mrzelo mě, že tam nebyl Klín víc a, teďka trochu spoiler, že na tak dlouho odešel Greg, ve chvíli kdy se vrátil se knížce vrátil i vtip. *konec spoileru Knížka mi ale vydržela dlouho po přečtení, stihla jsem přečíst dvě další, protože se mi moc nechtěl číst RNS dodatek, nakonec jsem ho vzdala a šla dál, přednáška i data už byly lepší.

23.03.2022 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma II. Chaloupka strýčka Toma II. Harriet Beecher Stowe

Knížka byla krásná, smutná a pravdivá. Mám pocit, že krutosti bylo v tomhle dílu i za předchozí, avšak pro mě jakožto pro čtenáře to není tak hrozné, jako pro lidi, kteří si to prožili. Jednou si to snad přečtu znovu. Doporučuji přečíst, je krásná.

29.03.2021 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Bylo to hezké, ale asi to není jedna z těch knížek, které bych si potřebovala přečíst znovu. Nepřišlo mi to moc čtivé, ale bylo to dojemné, konec mě dostal. Oba kluci mi byli sympatičtí, ale nelíbil se mi způsob psaní v Rufusových kapitolách. Líbily se mi tam některé myšlenky:
,,A ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for."
Přimělo mě to přemýšlet o smrti například při přecházení ulice nebo tak. Dokonce se mi pár dní po dočtení zdál sen, že jsem taky dostala oznámení, že ten den zemřu...

10.12.2022 4 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Krása střídá nádheru...velmi povedené. Oba kluky jsem si zamilovala. Příběh mě bavil už od první stránky. Často jsem se u toho culila, občas jsem i brečela a jednou jsem to spojila :-). Docela dlouho mi trvalo zorientovat se mezi Kaiem a Eathanem. Byla jsem dost zklamaná z toho, jak někteří vzali jejich coming out. Z konce jsem celkem zmatená...
Každopádně faakt doporučuji!

01.10.2022 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

To bylo fakt super, úplně jsem to zhltla. Od autorky už jsem četla Rodina především a určitě se pustím i do dalších jejích knih. Moc se mi líbí, když je knížka psaná z pohledu více postav, nejvíc jsem se těšila na části Natea a Bronwyn. Postupem času jsem si zamilovala celou Bayviewskou čtyřku a nemohla jsem se srovnat s představou, že by to někdo z nich udělal.
Fakt doporučuji!

Spoiler:

Už na začátku mi Nate a Bronwyn hrozně připomínali Jonaha a Milly (z Rodina především), věděla/doufala jsem, že se dají dohromady a hrozně hrozně moc jsem nechtěla, aby to vyšlo na Natea. Toho mi mimochodem hrozně začala připomínat jedna písnička - Teeth (5 seconds of summer). To, že to byla vlastně sebevražda mě dost překvapilo a, jak Simon zamýšlel, jsem předpokládala, že to udělala Addy.

20.09.2022 5 z 5

Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Veronika Válková

Úžasná... Čtivá, zajímavá a krásná. Lionarda jsem si zamilovala a Sandra zrovna tak. Jako všechny Bárovky doporučuji.

18.06.2021 5 z 5

Královna Marie Terezie Královna Marie Terezie Veronika Válková

První část mě moc nebavila, ale druhá se mi velmi zalíbila. Bylo mi líto, že si Mariana nemohla vzít Filipa. Arcivévodkyně Líza byla prostě super. Opravdu jsem cítila s Bárou na nočních procházkách za vikomtem, byla jsem naštvaná na Kučeru, za to co udělal Vojtovi a byla jsem nadšená laskavostí Marie Terezie. Knížku doporučuji, pokud se chcete něco zábavnou a zajímavou formou dozvědět. Opět se po přečtení další Bárovky cítím chytřejší.

09.06.2021 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma I. Chaloupka strýčka Toma I. Harriet Beecher Stowe

Knížka je vynikající. Dočetla jsem ji před pár dny a vždy když ji vidím na stole, tak mám chuť si v ní opět zalistovat. Vždy když se jim stalo něco smutného, měla jsem chuť brečet, když se k nim chovali hrubě a nespravedlivě, měla jsem chuť nadávat a když se jim stalo něco milého a nebo byli šťastní, tak mě to potěšilo stejně jako je. Knížku určitě doporučuji a už se moc těším, až si přečtu druhý díl.

24.12.2020 5 z 5

Všechno bude dobrý, Beth Všechno bude dobrý, Beth Barbora Koutná

Knížka mi přišla dobrá, ale docela jednoduchá. Řekla bych, že ideálně pro čtenáře, kteří jsou mladší než hlavní hrdinové – zhruba 13 a míň. Chování hlavních hrdinů mi nepřišlo vždy úplně úměrné jejich věku, ale to bude asi tím, že sama autorka byla mladší než Beth a spol., když to psala, což obdivuji. Každopádně knihu doporučuji.

10.11.2023 5 z 5