kusma kusma komentáře u knih

Pěkný příběh, opravdu spíš pro mladší čtenáře. Ale i starší si tam najdou to své. Já jsem spokojená.

17.02.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Milé překvapení. Pomalu rozjíždějící příběh s napínavým finále. Bylo tam vše, co dobrá kniha má: napětí, vztahy, láska, zrada. Bohužel tedy i dost chyb v textu, ale hodnotím příběh. Takže celkově spokojenost. Moc se mi líbil autorčin styl psaní. Určitě si přečtu i další její knihy.

12.02.2023 5 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Čtivý román. Začátek byl hodně dobrý, pak se objevil druhý vypravěč a trochu to bylo na škodu. Závěr byl trochu šílený, ale úplně konečná pointa mě docela dostala. Celkově průměr, který ale plní účel, pro který jsem knihu četla - napětí a nenáročné čtení.

02.02.2023 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Zvláštní kniha, jejíž prvni dvě části mě příliš neoslovily. Zajímavý příběh, zvláštně až nudně popsaný. Čtyři hvězdy dávám za poslední dopisovou část, ta se mi moc líbila. Měla emoce, posun, popisovala život, osud. Strašná škoda, že celá kniha nebyla vedená touto dopisovou formou.

28.01.2023 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Kdybych měla hodnotit podle první části ze současnosti (cca 60 stran), tak knihu nedočtu a raději nehodnotím. To byla trápená, děj divný, nečtivý a hlavně popsaný vztah prostě nevěrohodný. A pak přišel neuvěřitelný zlom, příběh z války mě pohltil hned na začátku, tak mě návrat do děje přítomnosti trochu znervózněl. Ale to už nebyl důvod. I přítomnost se rozjela, začala dávat smysl a příběh mě nakonec dostal. Tedy, vytrvat, stojí to určitě za to.

24.01.2023 5 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Tato kniha mi vůbec nesedla, způsob vyprávění, ani často užívané krátké věty nejspíš pro větší emoce. Dlouho se "nic" nedělo, cesta přes Afriku, která by mohla být zajímavě popsaná, byla úplně vynechaná. Jako ano, poslední třetina je emoční nálož. Ale přesto jsem od půlky dost přeskakovala. Zajímavé téma, nesedělo mi zpracování a poněkud násilně spojení svou světů. Možná by tomu slušely 2 knihy: jedna o rodině v Anglii, jejíž vztahy byly zajímavé, druhá o Africkém uprchlíkovi. Ani mi neseděla hlavní vypravěčka příběhu.

15.01.2023 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Přečetla jsem další autorovu knihu, za mne asi nejslabší. Presto velmi čtivé a k tomu zajímavý nápad, jak napsat román. Začala jsem Jáchymem a až na pár hluchých míst to bylo fajn. Druhá část mě ale nějak nechytla a vlastně mě začala bavit až na konci. Celou dobu jsem si říkala, zda by to tak taky bylo, kdybych zvolila opačný směr čtení. Každopádně jde hlavně o vztahovku a milostné problémy (že ze sexu můžou být děti asi hrdinové netuší). Celkově průměr, ke kterému se vracet nebudu.

06.01.2023 3 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Tak jsem si chtěla přečíst humorný, laskavý, vánoční příběh, když už je tedy ten adventní čas.... a sakra... co to jako bylo? Chci toto číst o Vánocích? Kde je varování? Jak to mám ohodnotit? Co to ten autor kouřil? To bylo neuvěřitelné, zejména poslední třetina. Četla jsem s otevřenou pusou. No, ale jako bavila jsem se, to jo. Ale na Vánoce doporučuji jen těm, kdo je propijí :) zatím dávám 3, ale asi si zaslouží i 4 hvězdy. Jeden velký vánoční úlet.

22.12.2022 3 z 5

Sever a Jih - 2. díl Sever a Jih - 2. díl John Jakes

Pěkné pokračování, na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak už se to četlo moc hezky. Charaktery jsou stále černobílé, pohnutky všech padouchů ukrutná nenávist a touha po pomstě, nic hlubokého, ale čte se to prostě dobře. Zajímavé jsou popisy nálad ve společnosti.

11.12.2022 4 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Moc pěkná a čtivá kniha. Osudy hlavních hrdinů mě nadchly, hlavně první dvě části. Moc by se mi líbilo, kdyby vzniklo pokračování.

22.11.2022 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

První část knihy byla perfektní. Pak už se příběh stal předvídatelný a tak nějak zrychlený až zjednodušený. Jakoby autor neuměl dobře dokončit super nápad. Navíc stale opalované fakta a činnosti jsou v knihách rušící. Upřímně si nemyslím, že autor umí psát, ale nápad měl. Každopádně, jestli krásná obálka a dobřé hodnocení přiláká čtenáře (zejména mladší) jen dobře. Ten nástup nacismu a zla do společnosti tu je popsán dobře.
A ještě ke stylu, některé obraty byly hodně divné. A těch chybějících písmen v překladu...

10.11.2022 4 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Je to humorná kniha, romance nebo horor? Myslím, že by se autor měl rozhodnout. Vtipy tam měl dobré (hlavně na začátku to bylo zábavné), pak to přešlo ve filozofování, pak v hororové prvky... vlastně s každou novou inteligencí přišla změna žánru. A hrdinka spolucestující s geniálním řidičem na konci? Jako co to je za řešení, v tak krátkém úseku knihy? Jakoby se tam snažil za každou cenu nakonec dostat zástupce menšin (nic proti, ale takhle násilně?). Takto zmatená jsem ze čtení dlouho nebyla. Ty změny rytmů, žánrů mi prostě neseděly. Jakoby autor neměl koncept a psal, co mu pod ruku přišlo. Ale jako nápad to mělo. O půl zkrátit, nechat jen humornou a romantickou linku a super. Dramatickou část napsat v druhé knize, a víc propracovat. Obě knihy by pak byly za víc hvězd.

03.11.2022 2 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Dle motta knihy jsem čekala něco jako z filmu Univerzální uklízečka. Ale to se nekonalo, vlastně to motto ani z pohledu děje nechápu. Kniha mě spíš nebavila, o napětí, co se tam vkastně stalo, se nedá mluvit. Vlastně šlo o hlavní hrdinku a její "boj" se světem. Za mne zklamání.

24.10.2022 2 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Hraničáře čtu jako takovou pohádku mezi knihami, když si potřebuji odpočinout. Zloduchové jsou jen zlí, klaďasové jen dobří a hrozně (až úsměvně) nadaní. A od toho to člověk čte. Jsem spokojená.
Ps: Horácovo pšíknutí za 5*

16.10.2022 4 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Na začátku jsem nějak nechápala, co se tam popisuje a nebyla jsem si jistá, zda u knihy vydržím. Ale pak se to rozjelo. A, ač třeba přes jisté podivnosti v chování některých lidí, to, že jsem se nemohla odtrhnout, vypovídá o mnohém. Jasných pět, napínavá kniha.

07.10.2022 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Kniha s krásnou obálkou, milým dějem, který se ale až příliš vlekl. Časté opakování některých úkazů (chrastění náramku, hluboký hlas jednoho muže, stálý brekot a slzy hlavních hrdinek) už po určité době ztratí kouzlo, takže po slibném začatku bylo pro mne dočtení trochu s přemáháním.

04.10.2022 3 z 5

21 rituálů vám změní život k lepšímu 21 rituálů vám změní život k lepšímu Theresa Cheung

Jednoduchá kniha pro lidi, kteří chtějí změnit svůj život, resp. doplnit ho o určité šikovné rituály pro příjemnější bytí. Do všech asi nepůjdu, ale dost jich je zajímavých a dávají dobré tipy, jak se trochu "zlepšit". Kniha a její zpracování mi plně vyhovovalo.

02.10.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

To byl mejdan :) Kniha mě obsahem i zpracováním dostala. Mám jí doma díky nějaké akci k nákupu zdarma, tak jsem od ní nečekala nic převratného. A ono bylo. Opravdu jsem si čtení užila a unikátní forma vyprávění příběhu mě hodně bavila. Doporučuji a jdu si pustit nějakou rockovou pecku.

27.09.2022 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Bylo to takové příjemné si hraní, čtení, snění. Čekala jsem, že to přečtu za večer, ale vyžadovalo to soustředění, aby mi neunikl nějaký slovní vtípek, či hříčka. Závěr takový ukrojený, urychlený. Myslím, že mohli snové klidně fungovat jrště několik stran navíc.

18.09.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čekala jsem trochu něco jiného. Bylo to hodně o filosofii, úvahy o životě. Asi si to musí sednout s náladou a situací čtenáře, což u mne nebylo. Spíš mě to "otravovalo" až nudilo. Každopádně své čtenáře si to určitě nachází. Nápad to mělo, jen pro mě by prostě bylo zajímavější jiné zpracování.

14.09.2022 3 z 5