Kudík Kudík komentáře u knih

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Tento díl mi přišel i na fantasy až na hranici reálnosti, ale pořád je to dobré čtení. Má to děj, akci, vtip a dozvěděla jsem se zase něco nové z minulosti postav, a že je u některých dlouhá. :)

23.07.2020 4 z 5

Pravda nebo věrnost Pravda nebo věrnost Jayne Ann Krentz

Druhý díl mi přišel vtipnější než první. Nejvíc jsem se bavila u bezpečnostních dárků Zoe pro Ethana, a to jak o nich Ethan žertoval. Ohledně pavučin jsem měla jisté podezření, které mi vyšlo. Také jsem četla, že se jedná o trilogii, ale evidentně autorka napsala, v sérii Whispering Springs, díly dva.

15.07.2020 4 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Tři kamarádky, které jedou na dovolenou na fiktivní řecký ostrov "Skelidos", a kde si tak trochu omylem, tyto tři angličanky, a to Stella, Frankie a Winnie, koupí penzion s palírnou ginu ve sklepě. Nejvíc mi sedla Stella, asi pro svůj sarkasmus. Jak to dopadne je předem jasné, jen u Frankie jsem byla mírně překvapená. Je to ideální letní čtení s vtipy o oslech. :)

08.07.2020 4 z 5

Milenka Milenka Amanda Quick (p)

Hledání vyděrače mě celkem, v podání Ifigenie, bavilo. Kniha měla jak romantickou, tak i detektivní linku a hlavně i dost vtipu, např. u "Muzea pana Hardstaffa". :)
No a "nemechanický" lord Marcus Masters byl také super. Ideální oddechovka s tím, že vyděrače je relativně snadné odhalit.

29.06.2020 4 z 5

Výuka lady Caroline Výuka lady Caroline Patricia Cabot (p)

Trošku odlišné než jsem od Meg Cabot zvyklá, ale i tak pěkné a nenáročné čtení. Caroline Linfordová byla jako poupě, které se pomalu rozvíjelo..., samozřejmě za vydatné pomoci Bradena Granvilla. Škoda, že chybělo víc i o Tommym (osobně jsem doufala v Emm. :) ).

25.06.2020 4 z 5

Červené lodičky Červené lodičky Christina Dodd

Nevím proč, ale Nessiny tety mi trošku připomínaly starší film "Drahé tety a já", i když tam šlo o trošku jinou zápletku. :) Hlavní hrdinka Ionessa byla sympatická, naopak u Jeremiaha Maca jsem se nemohla rozhodnout, zda jej v jednu chvíli neuškrtit.
Co mi vadí všeobecně je, že v překladu nevyšel poslední díl této série o dalším z nevlastních bratrů.

02.06.2020 4 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Hlavní hrdinka Sarah byla bezva, hlavně její znalosti ohledně speciálního "osobního sluhy", a také co se týče putovní dolarové mince s portrétem Susan B. Anthonyové.
Musím říct, že u zneškodnění dvou lupičů jsem se vážně bavila, a to i se soudcem Robertsem, který si to také užíval. Potom to nabralo grády a už to tak veselé nebylo. Ohledně detektiva Thompsona Cahilla jsem si nebyla úplně jistá, protože z počátku působil trošku jako "studený čumák". Pachatel, který je postupně odkrýván, se změnil ke konci v docela nechutného psychouše.

20.05.2020 4 z 5

Šlechetný rytíř Šlechetný rytíř Julie Garwood

Autorka má i lepší díla, ale i tak to bylo zajímavé čtení. Elizabeth i Geoffrey byli jako na kolotoči, chvilku spolu souzní, poté se hašteří. Oba neústupní jako mezci. Poslední odstavec v knize mě pobavil asi nejvíc. :)

24.04.2020 4 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

Hezké završení celé série po cca 18 letech, tentokrát zaměřeno na Setha. Bylo fajn zjistit, kolik má kdo dětí, a že si s rodiči moc nezadají. :) Klan Quinnů neměl chybu, i když nejvíc se mi líbila první dvojice, a to Anna s Camem. Pobavila mě zmínka o jiné sérii autorky, a to na "Gallagherovu hospodu".

21.04.2020 4 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Ethan byl sice hlavním hrdinou tohoto dílu, a to vč. jeho dlouho milované ženy (která byla po prvním díle jasná), ale kdo bodoval nejvíc, byla Anna. Bez ní by to asi tak rychle nedopadlo. A stále nechápu, jak je možné, že se některé "matky" mohou tak chovat ke svým dětem. :(

20.04.2020 5 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Hezké ... letní... opět středoškolačkou. :) Izabela byla bezva holka, u které jsem její chování naprosto brala. Musím říct, že při pasáži o její výuce wakeboardu jsem smíchy až slzela. A Nick i Seb, to prostě za to pročtené odpoledne stojí.

18.04.2020 5 z 5

Sluneční drahokamy Sluneční drahokamy Nora Roberts

Hezká "pohádka" pro dospělé, obsahující hodně mystična a romantiky, i když nejvíc oceňuji krásný popis Irské přírody. Hlavní hrdinka Jude Frances Murrayová byla, až na jistou věc v závěru, sympatická psycholožka, která se hledala. A Aidan Gallagher byl prostě typický hlavní hrdina. :) Líbilo se mi celkové špičkování mezi sourozenci Gallagherovými - Aidanem, Shawnem a Darcy, i to létající nádobí. :)

13.04.2020 4 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Knihy od této autorky můžu. :) Její romány s detektivní zápletkou jsou nenáročné. Hlavní hrdinka Faith Devlinová se mi obzvlášť líbila. Hlavně to, co se sebou a svým životem dokázala, aniž by se nechala zlomit. Gray Rouillard za ní trošku pokulhával, ale i on měl své lepší chvíle, nejvíc mě pobavila jeho fóbie. A pachatel byl relativně hned jasný.

10.04.2020 4 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Victoria Sladeová to neměla od dětství úplně růžové, a to co se jí stalo v jejím prvním domě to završilo. Potom je pochopitelné, navíc je-li hlavní postavou rozvodová právnička, že nemá moc důvěru v manželství. Je tu však nový soused, investigativní novinář Ford Dixon, který se představil již ve 4. díle, jako nejlepší přítel Brooke. Opět podobné čtení, jako celá série, ale nečekáte-li od knihy nic než oddych a romanci, tak směle do toho.

09.04.2020 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Na Kylea Rhodese jsem se vyloženě těšila. Líbilo se mi, jak si jej dobírali jako Sawyera ze Ztracených, co naopak jsem nepobírala, bylo jak jej označovali za twitterového teroristu a následně ten trest. Rylann Pierceová byla konečně hrdinka, která nebyla "v nesnázích".
Tento díl je spíše o vztahu a čte se sám. Nic, nad čím by se muselo moc přemýšlet a někdy je v té jednoduchosti právě ta skrytá krása.

03.04.2020 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Líbí se mi, že se zde míhají postavy z předcházejícího dílu, takže člověk ví, jak to s nimi pokračuje. Dále zde oceňuji u Jordan Rhodesové její znalost vína a degustaci, kterou přirovnává jako přístup k novému vztahu. U Nicka McCalla (Stantona) alias "vysokého, snědého a žhavého" :) se mi líbilo jak Jordan oslovoval příjmením a popis jeho výrazu/grimasy "moc mě neser". A dále se mi zamlouval Kyle Rhodes. Jeho díl je ten následující a byl zatím top.

03.04.2020 4 z 5

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Musím přiznat, že v anotaci není žádné varování ohledně jistých zvráceností, ale ustála jsem to. Docela jsem i přemýšlela nad hodnocením, ale následně nemohu jinak, protože jako celek se mi kniha líbila. A i když mě ta holka občas štvala, tak jsem si Roannu Davenportovou oblíbila, nejvíc jsem ocenila její psychickou odolnost, a to i přes tak hrozné příbuzné. Skutečného vraha i motiv jsem tentokrát trefila bez váhání.

29.03.2020 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Pěkné zakončení celé série. Nenáročné čtení s předem jasným koncem a celou rodinou Tylerových. Sage mi přišla sice méně vtipná než v předchozích dílech, ale Harlan Boyd to naštěstí zachraňuje.

20.03.2020 4 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

První díl byl prostě lepší, zde to již nebylo úplně ono, ale zase dostaly víc prostoru kamarádky z pletacího klubu... hlavně ve Vegas. :) Janie nezklamala a zásobovala své okolí i nyní informacemi všeho druhu. A Quinn... ta jeho žádost o ruku neměla chybu.
Jako nenáročné čtení super, ale kdyby tento díl nebyl, protože nic tak zásadního nepřinesl, mohlo se rovnou pokračovat s příběhem Elizabeth. I tak to vidím na 3,5*.

14.02.2020 3 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Závažné téma, ale četlo se to s takovou lehkostí. Postavy velmi sympatické a zábavné. Rodina Audrey byla úžasná. Starší bratr Frank byl top, hlavně v konfrontacích s matkou, která se zaměřovala na témata, o kterých zrovna psali v Daily Mailu. :) A kamarád Linus.... ty jejich první "oťukávačky" a následně zábavné bláznivé úkoly. To vše přehlušilo hlavní téma, a to šikanu. Neřekla bych, že je tento titul jen pro teenagery, ale najdou se v něm i rodiče.

02.02.2020 5 z 5