KrvMys KrvMys komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Carrie je obyčejná dívka, jejíž život je poznamenán nabožensky fanatistickou matkou, která považuje všechny obyčejné věci jako růst prsou nebo menstruaci za hřích neboli ďáblův počin. Proto je také vyloučena ze společnosti vrstevníků, což graduje až do krvavé lázně na maturitním plese, kam je pozvána nejoblíbenějším klukem školy. Carrie se nejdřív snaží utéct, ale nakonec je jí vše jedno a má jen jeden cíl. Zničit všechny, kteří ji podvedli! Tuto knížku jsem přečetla málem na jeden zátah a nešla ani spát. I když je kratší, pořád se tam něco děje a vy se nemůžete odtrhnout, dokud vše neskončí. Líbí se mi, jak autor prokládá příběh vždy nějakým úryvkem z knih přeživších nebo policejních záznamů. Také střídání různých pohledů postav v příběhu výborně ozvláštňuje děj. Nyní nemůžu porovnat s ostatními díly Kinga, ale líbí se mi styl, jakým je napsaná a těším se na další skvosty ;-)

27.07.2011 4 z 5

Osmáci degu Osmáci degu Michael Mettler

Výborná knížka, ve které se spisovatel dělí o zajímavé zkušenosti z chovu osmáčků :-) I když jsem už víceletý chovatel, obohatila jsem se o nové informace.

25.07.2011 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Z této upíří série jsem četla jen první díl a to jen kousek. Námět je to zajímavý, ale zpracování naprosto mizerné. Osobně jsem tentokrát dala přednost seriálu před knížkou, což mne velice mrzí, ale seriálové zpracování je výborné a smysluplné. Tuto upíří série řadím proto mezi odpad, ale za hezký nápad dávám jednu hvězdu.

25.07.2011 1 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Série Školy noci jsem dočetla do půlky pátého dílu a pak jsem veškeré naděje vzdala. Musím říci, že první a druhý díl se mi vcelku líbil - upíři, kteří mají vlastní školu, dokonce se odlišují i od klišé upířích monster a celý příběh a téma se mi vlastně líbilo. Bylo to něco nového a byla jsem zvědavá, co je Zoey zač a proč je tak důležitá. Proto jsem si objednala i třetí díl, ale při čtení jsem si připadala jako by to psala jen Kristin Castová a ne i její matka. Přesto mne zajímalo, jak se to vyvrbí dál. Při čtení pátého dílu jsem si připadala už v jiném světě - užvaněných bezvýznamných dialogů, které nikam nevedou s bezduchými hloupými pubertálními vtipy.
Sumasumárum, po pátém díle musím říci, že nápad je to hezký, ale zpracování a styl psaní je mizerné, které možná nestojí ani za tu jednu hvězdu. Kdyby možná holky místo roztahování děje na 15 knížek, ho zkrátili na 5, bylo by to možná lepší. Jako oddechovka je to však dobré.

12.07.2011 1 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Sophiina volba je jen malý střípek toho, co se dělo v letech druhé světové války. Přesto stojí za to přečíst si emoční příběh dívky a později matky, která prožila úrčitou část hrůzy židovské genocidy, i když sama židovkou nebyla.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Krásná ukázka toho, že pravidla a hrdinství se ve válce neuplatní. Vážná témata jsou zde probírána s nadhledem a vtipem, který však nepobaví všechny čtenáře.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Vrchol české romantické tvorby. Toto dílo má vše, co by mělo mít - dokonalý lyrický podklad, strhující příběh a emotivní náboj.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Výborná kritika tamnější i nynější byrokracie a vlastně i celé společnosti. Příběh je sice zdlouhavý, ale zato vtipný.

11.07.2011 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Erbenova kytice je český základ každého čtivého čtenáře. Jeho balady jsou nadčasové a strhující a ani vám nepřijde divné, že je psána ve verších. Krásné příběhy, ke kterým se ráda vracím!

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysaře jsem si vybrala jen kvůli povinné četbě, ale i tak se mi jeho příběh zalíbil. Osobně styl Viktora Dyka nemiluji, ale když se člověk dostane až na konec díla, je uchvácen nadčasovým a zajímavým příběhem.

11.07.2011 3 z 5