krizek krizek komentáře u knih

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

I když tento typ literatury apriori nevyhledavam, jak se říká, darovanému koni na zuby nehled. Autorka me velice rychle dokázala vtáhnout do děje. Dobrým popisem jsem si lehce mohla představovat místa i lidi. Příběh je určitě smutný, ale k pozitivum pridavam i myšlenku naděje či osvěty a také to, že příběh neskončil romantickým happyendem, čehož jsem se obávala nejvíce.
Ponaučení zni: I zuby darovaného koně mohou být příjemné a naučné :).

08.03.2018 4 z 5

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Pro mne velice nudná kniha. Těšila jsem se na bohaté vykreslení doby, psychologický popis vraha a tak podobně. A nebylo tam nic, nic. Každopádně zkusím dát šanci ještě druhému dílu, třeba se mi názor i náhled uceli.

05.03.2018 2 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Celkově jedna ze slabších knih Agathy. Příběh zajímavý, obsahuje klasické znaky 'christieovky' ... ovšem chybělo mi kouzlo venkova a bystrych vsuvek. Nevadí mi, že se zde nevyskytuje Hercule ci Slečna Marplova, ale detektiv Luke mi přijde pod úroveň Agathy Christie. Ovšem láska je láska a já dávám 4*.

28.12.2017 4 z 5

Uznávám, že někomu může dělat problém formát scénáře. Ovšem já si čtením zavzpomínala na své dětství, na ty léta, kdy se všude jedli kouzelné fazolky a kupovali černé brýle. Jsem ráda za tuto možnost, jsem ráda, že jsem se mohla vrátit.

31.10.2016 4 z 5

V dnešní době je třeba, aby člověk alespoň na chvíli přestal řešit osobní, každodenní problémy a začetl se do tak neuvěřitelného příběhu. Od toho tady jsou, opusťte na chvíli své pozemské životy a vydejte se směle s Jacobem a Emmou na menší dobrodružství!

16.03.2016 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

V příběhu se objevují boxeři, klauni, prostitutky, homosexuálové.. Už mne napadá jen drogový kartel, aby sebranka byla kompletní, a jo, počkat, ten tam byl taky.... Ze začátku jsem se proto docela lekla, že půjde o americké krimi, ale naštěstí to Nesbo vyvážil a jak krátký detektivní příběh, tak jeho vyústění bylo zajímavé a promyšlené.

11.02.2016 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jako milovnici detektivek mne Harry Hole velice mile potěšil, a chci o něm vědět ví a víc. Tady už kniha odpovídá své reklamě. Nemesis stručně a jednoduše dostává mému obdivu k severským detektivkám (ať už psaným či zfilmovaným). Nápaditý příběh, nápadité řešení. Žádné krváky, scifi ani nečekané situace zde neexistují. Ale při tom je vše psáno s takovou lehkostí, jak by autor sám takový příběh zažil.

27.01.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Klasická slaďárna, sobecký příběh lásky, o lásku vlastně nejde i když to tak vypadá? Rozhoduji se mezi možnostmi B/C. Záleží, myslím si, velice na úhlu pohledu, na očích, kterýma se kniha čte.
Vlastně ji můžu zařadit do šuplíku knih u kterých jsem plakala, a že takových knih teda moc není. Příběh, ať už je jakýkoli, je napsán dost silně a emotivně, a i když jsem knihu četla cca před půl rokem, stále vidím své vyfantazírované postavy. Za mne 87%.

24.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Opravdu, jak již bylo zmíněno ve více recenzích, ne vždy je dobrá reklamní kampaň i zárukou dobré knihy. Už v polovině knihy vím, jaká tato reklamovaná super zápletka bude. Nápad dobrý, styl překrývaného vyprávění více osob mi nevadí, orientovat se v pohodě dá. Ale proč se mám v knize, u které si mám odpočinout, rozvíjet svou fantazii, vracet do každodenní reality? Denně potkávám hysterické ženské (jo, i já k nim sem tam patřím), tak proč o nich i číst? Jeden chlap, tři hysterické ženské - chudák, není divu.

20.01.2016 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

I když si plně uvědomuji poselství a podstatu knihy, něco mi chybělo natolik, že mě to neoslovilo. (Anebo jsem blázen?)
Vyzdvihnout ovšem musím zajímavý děj, dobrý styl psaní a trochu literatury "faktu" o praktikách v psychiatrii. Za mne 60%.

14.01.2016 3 z 5

Deník Deník Héléne Berr

Výborná věc. Helene je stejně strará jako já, řeší "podobné" problémy, a bylo velice zajímavé tyto "problémy" sledovat za válečného období. Kdo si myslí, že o válce hovoří až na konci knížky, tak podle mého názoru, neumí číst mezi řádky a mnoho věcí nepochopil. Již od prvních stránek můžete nasát válečnou atmosféru z pohledu mladé židovské dívky, která dodělává Mgr. studium na vysoké škole a má ráda klasickou literaturu.

11.12.2015 5 z 5

Ženy, muži a společnost Ženy, muži a společnost Claire M. Renzetti

Tato "naučná literatura" by mohla být velkým přínosem k českému gender studies (je dokonce dosti preferovaná u přijímacích zkoušek), kdyby ale nebyla tolik zaměřená na USA - jasně, některé situace jsou na celém světě podobné, ale především oblasti školství či politiky se s těmi evropskými prostě neshodují, což je velkou vadou této publikace. A tak se spíše než s " analýzou různého postavení muže a ženy ve školství, v zaměstnání a v politice" setkáváme s analýzou amerického školství, zaměstnání a politiky. Ovšem jedna z těch lepších svého druhu :)

23.05.2015 3 z 5

Duchovní svět F. X. Šaldy Duchovní svět F. X. Šaldy Antonín Mokrejš

Pokud potřebujete sekundární literaturu, která by vám rychle pomohla poznat velikána F.X.Šaldu, tak plně doporučuji, hlubší smysl ovšem bohužel kniha nemá, a kdybych pracovala pouze s tímto dílem, tak by mne Šalda určitě nenadchnul. Také je nejspíš otázkou, co od Šaldy čekáte - literárního kritika nebo filozofa?

23.05.2015 3 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Já nevím, zda má cenu, abych stále psala komentáře k Agathě. myslím si, že jsou dost citově podbarvené a raději bych se takovému typu komentářů vyhýbala. Agatha Christie byla velká žena, a ano, je to má srdcová záležitost.
Sittafordská záhada měla perfektní zimní atmosféru, tak akorát ke čtení u krbu, charakteristiky postav, pokojů, přírody opět ani trochu nezklamaly. A zase ten příběh? Jak někdo může na konci knihy dospět k takovým závěrům? Ano napadlo mne na začátku, že vrahem byl onen dotyčný. Aneb stále souhlasím s tímto výrokem: "Někdo musí být zřejmým pachatelem, ale zároveň pochopíte, že pachatelem očividně nebude, protože zločin jednoduše spáchat nemohl, i když, jak zvíte na konci, spáchal." John Curran

19.03.2015 5 z 5

Kritika čistého rozumu Kritika čistého rozumu Immanuel Kant

Když se nad tím zamyslíte, byl Kant prostě mistr. Málokomu se povede napsat tak detailní dílo, přemýšlí nad každým malinkým detailem našeho poznání, našeho myšlení. Aneb Jedinečný soud dle kvality: "Kant je filosof" !

14.12.2014 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Krásná ukázka tehdejší doby, je více pramenů, které hovoří o sexu mezi kněžími a vůbec. Pak, že je moderní doba zvrhlá a křesťanství strašně sůpr :)))) Ohromovaly mne detaily, kdo poctivě četl mohl ho i zaujmout popis okolí, popis zvyků dvorních dam... Není to jen o sexu, je to vlastně taková dobová příručka s hlavní sexuálně zvrhlou linií.
(Pozn. Nejlépe se mi četla na nudných přednáškách!!)

27.11.2014 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Já toho chlapa asi miluji, tohle bylo naprosto skvělé dílo, jak říkal sám autor, projevují se tam jeho osobní emoce (smrt tatínka) a jde to tam hodně cítit. Já osobně neměla problém zorientovat se mezi postavami, tak moc jich tam zase nebylo a vše mělo návaznost a logiku! :)

07.11.2014 5 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Moji chybou je, že jsem seriál shlédla dříve, než našla v knihkupectví knihu... Jak se dá očekávat - veliké zklamání, vždyť mezi seriálem a knihou nesedí typologie a charakteristiky hlavních postav, to mi přijde trochu hodně mimo mísu. Ale pravdou je, že kniha je moc dobře napsaná, čtivá a přehledná. Jdu si koupit další díl! :)

07.11.2014 4 z 5

Vraždy s monogramom Vraždy s monogramom Sophie Hannah

Nečekaně dobrý pokus, klasická složitější zápletka, i když, na rozdíl od Agathy dává autorka velice brzy důraz na důležité momenty v rozplétání vražd a bystřejší čtenář je bohužel ihned prokoukne a na konci ho už nic moc nepřekvapí.
Taky jsem, bohužel, z knihy necítila to typické období staré Anglie, avšak jak říkám, dobrý pokus a tleskám, klidně bych si přečetla v budoucnu i další knihu této autorky.

27.10.2014 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Jednoduše další perfektní příběh naší milované spisovatelky, tentokrát se konec čekat trochu dal, ale přece jen se postupem vyrojovaly mnohé problémy. Prostě pecka, přečteno za jeden den :)

03.10.2014 5 z 5