Sittafordská záhada

V malé zasněžené vísce Sittafordu začíná děj poutavého příběhu, na jehož rozuzlení má stejné zásluhy inspektor Narracott i snoubenka podezřelého Emily...
Edice Kobra.
1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26328/sittafordska-zahada-26328.jpg 4.3258
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Orbis

The Sittaford Mystery (1931)

Kniha Sittafordská záhada

burilltomas

Hezky vybarvené prostředí zasněžené Anglie a příjemná zápletka :)

mahdal
08.02.2018

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Chrisitie. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem knihu četl bezprostředně po Orient- expresu, ale příběh se mi nelíbil, což se mi u A. Christie stalo teprve podruhé. Zhruba první polovina knihy měla dynamiku, jasný děj, krásný motiv zasněžené krajiny, ale od druhé poloviny jako by se děj stal nezajímavým. Popravdě řečeno - myšlenka, která z postav je vrah, se mi vnukla hned při prvním seznámením s touto osobou. Nemohl jsem se do děje vtáhnout a do čtení jsem se nutil. Ale možná jen pociťuji efekt pořadí. Názor na knihu si udělejte každý sám. Příběh bych hodnotil (jak jsem v úvodu uvedl - v rámci děl A. Christie) jako podprůměrný.

akinomV
18.10.2017

Velký nezvyk, že se v příběhu nevyskytuje ani Hercule Poirot ani slečna Marplová, ale rozhodně to není na překážku. Hlavní hrdinka, která se snaží zachránit svého snoubence před odsouzením z vraždy je sympatická, chytrá a rozhodně nezahálí :-) Moje oblíbená klasika, která nezklamala. Doporučuji jako oddechovku na chladné podzimní večery :-)

haki34
28.08.2017

druhá nejoblíbenější, hned po Zapomenuté vraždě. Opět příjemná atmosféra zasněžené krajiny, úplně vidíte ty vločky před sebou a s radostí sledujete praskání polínek v krbu... Takové milé prostředí a najednou vražda.. a dokonce se mi povedlo i uhodnout, jakže to vlastně bylo :)

SaraL
23.08.2017

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

Majdule
06.03.2017

V tomhle příběhu nevystupuje žádný z velkých detektivů, ale příběhu to neškodí. Christie zde stvořila další silnou ženskou hrdinku. Vražda sice byla spáchána z obvyklých pohnutek a velmi fádním způsobem, ale přesto vrah osvědčil velkou dávku mazanosti. Zábavné! Vedlejší motiv trestance je trochu „padlý na hlavu“ a některé náhody moc okaté, než aby spletli pozorného čtenáře, ale přesto má tato detektivka vysoký standard. Čte se lehce a opravdu potěší.

Marián27
04.01.2017

Táto detektívka ma až tak nebavila, vraha som odhalil hneď, na môj vkus tam bolo až príliš mnoho postáv a dej sa mi občas zdal zbytočne chaotický. Ale spôsob prevedenia vraždy sa mi páčil a aj Emily bola vcelku sympatická.

Eleanor-ka
11.04.2016

Moc se mi líbilo prostředí, kde byl děj popisován a jednotlivé postavy. Hlavní hrdinka (dá-li se za to tak brát) - Emily, tak ta byla vynikající! Úžasný závěr a propracování. :)