kristyna2349 kristyna2349 komentáře u knih

Rok (na) draka Rok (na) draka Lucie Pilátová

Zápletka by mohla být bláznivou komedií, ale tady to příliš nesedlo. Je to příliš překombinované. Na to že je hlavní hrdinka na začátku knihy vylíčena jako chudinka, tak se velmi rychle vzpamatuje. Spousta věcí mi přijde nedotažená, nedořešená. A naopak spotřeba alkoholu je velmi nadprůměrná. Neustále se zde někdo opíjí.

21.11.2022 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Má první kniha od autorky. Čekala jsem více napětí, které bude postupně gradovat. Toho se mi tedy příliš nedostalo. Když už to začínalo být napínavé, bylo obnoveno spojení se světem a na scénu nastupuje policie a pak už se jen vyšetřuje a je odhalen vrah/vražedkyně.

26.08.2021 3 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Moje první kniha od autora. Hlavní hrdinka mi příliš nesedla, připadalo mi že vlastně neví co chce. Taky jsem čekala více napětí, ale to přišlo až v poslední třetině knihy.

03.07.2019 3 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Líbil se mi už předchozí díl a tento byl možná ještě o fous lepší a vtipnější.

22.05.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Zajímavé téma knihy, naštěstí naše věda zatím není tak daleko. Krátké kapitoly se dobře četly. Dost často končily nějakým zvratem, což člověka nutilo číst stále dál a dál.

15.02.2018 4 z 5

Vražedná čokoláda Vražedná čokoláda Leslie Meier

Nedoporučuji čtenářům "severských krimi", ty to bavit určitě nebude. Dalo by se to přirovnat k detektivkám o Agathě Raisinové. Mně se kniha líbila, možná konec mohl být trošku víc napínavý.

24.07.2017 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha byla přesně taková, jak jsem očekávala. Lehce potrhlá hlavní hrdinka, nějaká mrtvola, trocha humoru a milostná zápletka. Na letní odpoledne ideální.

06.07.2017 4 z 5

Příliš mnoho vítězů Příliš mnoho vítězů Helena Hardenová

Předchozí řada z Kanárských ostrovů se mi líbila. U této knihy si ani nejsem jistá, že se jedná o detektivku. Mrtvola se objeví až někde za polovinou a autorka se spíš věnuje rodové historii hlavní hrdinky a popisu zámku a všeho možného.

29.12.2016 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Aristokratka opět nezklamala, zase jsem se pobavila. Nejvíc mě dostal příchod kontroly z "Finančního úřadu". Doufám, že se dočkáme dalšího dílu.

03.11.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha se mi četla dobře, určitě zajímavý příběh. Jen jsem čekala, že bude o trochu více napínavá.

20.09.2016 4 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

Romantické ano, vtipné příliš ne. Nejvtipnější byl snad ten kocour.

20.09.2016 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

Mohlo to být příjemné počtení s originální zápletkou, ale pak tam autorka zapletla kouzla a čarodějnice a tím to dokonale zabila.

16.08.2016 2 z 5

Haló, tady tvoje láska! Haló, tady tvoje láska! Jana Benková

Ze začátku jsem si myslela, že by to mohla být pěkná knížka, taková oddechovka. Ale, celé se to strašně vleklo a pořád se jakoby k něčemu schylovalo, ale vlastně se nic nedělo. Pak najednou přišel konec a ten zas byl rychlý a strohý.

12.08.2016 1 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Taková lehká pohodovka na letní večer u sklenky vína. Neurazí ani nenadchne.

09.08.2016 3 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Pro mě trochu zklamání, možná jsem byla příliš natěšená. Asi tady se mnou nikdy moc souhlasit nebude, ale mě to přišlo trochu rozvleklý a překombinovaný.

13.07.2016 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Zdá se, že zatím budu jediná, ale mě kniha moc nezaujala. Možná jsem měla trochu jinou představu po přečtení anotace. Pro mě byla bláznivá až moc. Do druhého dílu už nejspíš nepůjdu.

13.07.2016 3 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

02.03.2016 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Nigel McCrery

Neurazí ani nenadchne. Podle ukázky na zadní straně obálky jsem myslela, že to bude napínavější a to bohužel nebylo.
Souhlasím s "trudošem", pohled do roku 1998 je pro nás v roce 2016 trošku úsměvný. Holt doba se mění.

10.02.2016 3 z 5

Zasnoubení v Curychu Zasnoubení v Curychu Barbara Noack

Pohodová, zamilovaná a trochu potřeštěná knížka.

20.01.2016 4 z 5

Dcera svrženého krále Dcera svrženého krále Simon Brett

Přečetla jsem ji nakonec celou, ale čekala jsem něco trochu jiného, asi trošku realističtějšího. Rozhodně už si další knihu z této série nepořídím.

08.10.2015 2 z 5