Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Každý máme svůj vlastní Mount Everest a náš úkol na zemi je ho dobýt.

Nejtěžší je propadnout dech. Musíte se zastavit a hodně se soustředit. A když se to podaří, všechno pak už bude jen lepší.

V životě je totiž nejdůležitější popadnout dech a pak pokračovat v cestě.

Prostředí hor bylo naprosto skvělé.

01.01.2024 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Lži jsou takové - plazí se jako plevel až jednoho nakonec zardousí.

K čemu jinému by ale koneckonců myšlenky byly, když ne ke zpracování všech ohavností, které člověk nesmí vyslovit nahlas.

Nečinnost mozku neprospívá. Hrozí pak, že budeš o věcech až moc přemýšlet.

Začátek knihy nic moc, ale nakonec se z toho vyklubal dost zajímavý příběh.

31.12.2023 4 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele.

Nejlepsi způsob, jak odhadnout, co bude, je nezapomínat, co bylo.

Problémy je třeba vidět takové, jaké jsou ve skutečnosti, nikoli zveličené strachem.

Fingal je prostě skvělý. Ač velmi smutný příběh, co se týká Deidre, Fingal se neustále ukazuje, že je to člověk se srdcem na pravém místě.

29.12.2023 5 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Žijte svůj život, jako by to byl milostný román.

Štěstí není žádná konstanta, ani vám ho nikdo nezaručí.

Všichni máme na jednom rameni toho příšlovečného anděla a na druhém ďábla.

Když něco chceš, musíš to zkusit, i když se třeba hodně bojíš.

Vtipné, svižné a dost žhavé. Jen jsem nějak nepochopila, proč si Fizzy přišla v rodině tak podceňovaná.

25.12.2023 4 z 5

Church Church Jay Crownover

Když procházíte peklem, nezastavujte se.

Nic takového jako temnota neexistuje, pouze neschopnost vidět.

Mějte vždy tvář obrácenou ke slunci - a stíny budou padat za vás.

Když život člověka kope, je mnohem snazší nechat se jim porazit, postavit si štít a schovat se za hradby než se dal usmívat.

Někdy lidi vidí jen to, čím se odlišujeme od druhých, ale právě ty rozdíly nás definují.

Vždycky nejde o to, kdo si co zaslouží, ale co tě dělá šťastným. Někdy je v pořádku vzít si, můžeš dostat, a spokojit se s tím, protože že víš, že nakonec přijde víc.

Minulost se nedá obejít. Vždycky se jí nějak podaří nás dohnat, a když k tomu dojde, jsme že všeho tak unavení, že nemáme šanci ji znovu uniknout. Drží se nás příliš pevně.

Dobří lidé mají obvykle důvod dělat špatné věci.

Někdy jsou ty běžné věci nejtěžší, protože považujeme že samozřejmé, že o ně nemusíme bojovat.

Lidé si neuvědomují, že někdy je mnohem těžší mít připravený úsměv než se mračit jako kakabus.

U tohohle dílu se mi líbilo, že se to samozřejmě skončilo šťastně, ale stále tak trochu otevřeně.

19.12.2023 4 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Nadpřirozené je přirozené, dosud neporozumněné.

Každý člověk na této planetě ostatním čímsi leze na nervy. A to až tak, že vztahy vypadají jako hotová muka.

Ničím si nemůžeme být jistý.

Na tuto autorku jsem se těšila. Úplně mi kniha nesedla. Dost to bylo tím, že jsem ji četla ve slovenštině.

17.12.2023 4 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Nadpřirozené je přirozené, dosud neporozumněné.

17.12.2023 4 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Žádné vítězství netrvá věčně.

Mě tenhle příběh moc bavil. Skvělé bylo prostředí zákulisní opery.

13.12.2023 4 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Život nemá cenu, když ho nežijete pro to, po čem toužíte.

Občas všichni vypadáme stejně, řídíme se trendy, ale uvnitř jsme plní odlišností.

Příběh nijak originální, ale ty dva mě dost bavili.

05.12.2023 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Když nemůžeš vzpomínky sdílet s tím, s kým je máš, tak pro tebe ztrácejí cenu.

Zajímavý příběh, četlo se to pěkně. Velmi se mi líbilo, že byl příběh zasazen do Českého Krumlova. Jen mi trochu vadilo, že se dost přeskakovalo z měsíce na měsíc a nedovysvětlení příběhu otce.

04.12.2023 4 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

DOKONALÉ!

Co opravdu chci?
Jak moc je to důležité?
Co opravdu potřebuji?
Chtěla bych žít tak, jak žiju teď, kdybych věděla, že za rok zemřu?

22.11.2023 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Pokud nic nečekal, nemůžete být zklamaní.

Každej musí jít a žít svůj vlastní život a naplnit svůj osud.

Některé věci jsou prostě daný osudem.

Zapata opět nezklamala. Skvělý příběh. A samozřejmě i zde nechyběl Zapaty oblíbený humor.

19.11.2023 4 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Život je progresivní práce, série vzestupů a pádů. Záleží jen na tom, jestli se dokážeme zvednout a pokračovat.

Správně rozhodnutí občas není v souladu s nejhlubší touhou v srdci.

Naší rodiče nás formují. Jejich negativní vlastnosti nás motivující k lepšímu. Můžeme se od nich naučit leccos dobrého, ale taky se poučit z jejich chyb.

Láska je čistá, organická a není to nic, co byste mohli kontrolovat. Nesouvisí s místem, kompatibilitou a ani s tím, jestli si myslíte, že je pro vás někdo ten pravý. Láska prostě je. A neexistuje nic mocnějšího. Nezáleží na tom, kde se zrovna nacházíte nebo co děláte, pokud s tou láskou jste.

Velmi milý a silný příběh. Jen mi úplně nesedne název knihy.

17.11.2023 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Příjemná milá jednohubka. Ty dva mě spolu moc bavily. Občas mi vadilo, že v příběhu jsou velké časové skoky.

16.11.2023 4 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Už v předešlém dílu to byla jedna záhada za druhou a v tomhle díle to byly další a další... Ale velmi mě to bavilo. Jen by mě zajímal bratr Whitney, čím se živil.

15.11.2023 4 z 5

Hříšně provinilá Hříšně provinilá Meghan March

Že ti zivot neprichystal nic než sračky, tak od něj nikdy nic jinyho nedostaneš. Musíš vždycky ve všem hledat to dobrý nebo to prošvihneš.

Minulé hříchy se vždycky vrátí, aby nás strašily, a to, co nevíš, ti může ublížit.

Jedna záhada za druhou. Baví mě to. Možná je toho příliš, ale zas vás to udrží v napětí.

14.11.2023 4 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Nestačí si jen přát - musíš pro to něco udělat.

To je život. Jednou jsme nahoře, jindy dole. Je jen na nás, jak dlouho tam dole zůstaneme.

Nemůžeme se vrátit. Nemůžeme změnit minulost. Musíme jít dál.

A mě to bavilo. Jen se na Whitney toho valilo až dost...

13.11.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Nudí se jen nudní lidé.

Člověk nikdy neví, co na něj osud chystá..

Kde je vůle, tam je cesta.

Nikdo by neměl být závislý na štěstí někoho jiného. Šťastný musí být člověk sám za sebe. A pokud ho někdo jiný činí nešťastným, musí se o sebe postarat sám. Nemuze být šťastný kvůli jiným lidem.

Je třeba zpomalit a mít čas si věci vychutnat.

Život je příliš krátký na to, abychom pili víno, které nám nechutná.

Každý z nás musí být hlavní postavou svého života.

Láska osvobozuje. Nemusí to být past a může člověku otevřít oči pro zcela nové dobrodružství.

Prostě super! Tam chci žít taky!

12.11.2023 5 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Někteří lidé stoupají vlastní zásluhou, zatímco jiní šplhají po ramenou druhých.

To, kdo skutečně jsme, se ukáže, když jsme nejvíc zranitelní, když necháme ostatní nahlédnout za oponu.

Příběh byl velmi povedený. Ale Tate měla tátou kopnout do pr**** rovnou.

11.11.2023 4 z 5

Mít u prdele neznamená být lhostejný, znamená to být spokojený s tím, že jste jiný.

Kým jste, je definováno tím, pro co jste schopni se obětovat.

Naše problémy určují naše úspěchy.

Život někdy stojí za hovno a nejzdravější věcí je si to přiznat.

Ať už to vědomě rozpoznáme, či nikoliv, jsme vždy zodpovědní za naše prožitky.

Převzetí zodpovědnosti za naše problémy je daleko důležitější, protože díky nim se opravdu učíme.

Bolest, ať už jakéhokoliv druhu, je pro nás nevyhnutelná.

Všem nám jsou rozdány karty. Někdo dostane lepší než jiný. Ačkoliv je jednoduché hodit to na karty a cítit se znevýhodněni, opravdová hra tkví v našich rozhodnutích s danými kartami, v risku, který se nebojíme přijmout, a následcích, s nimiž se rozhodneme žít.

Růst je nekonečný a opakující se proces. Když se učíme něco nového, nejdeme hned ze "špatně" na "dobře". Jdeme spíše ze špatného do trošku méně špatného. Když se naučíme něco dalšího, jdeme z trochu méně špatně na ještě trochu méně špatně než předtím, a z toho na ještě trochu méně špatně než předtím a tak dále.

Selhání je cesta v před.

Zlepšení v něčem určitém je založeno na tisíci malých selhání a rozsah vašeho úspěchu je založen na tom, kolikrát jste v něčem neuspěli.

Úspěšní můžeme být opravdu jen v tom, v čem jsme ochotni i selhat. Pokud toho nejsme schopni, je nemožné uspět.

Pokud vám chybí dostatek motivace k vytvoření nějaké důležité změny ve vašem životě, dělejte něco - cokoliv, vážně - a poté použijte reakci na vaše činy jako další motivaci.

Pokud opravdu neexistuje důvod něco dělat, tak také neexistuje důvod nedělat nic.

Kniha zajímavá místy, ale nijak extra mě nenadchla.

08.11.2023 4 z 5