kristie kristie komentáře u knih

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Zpětně po pár týdnech od přečtení musím říct, že to byla fajn knížka na odreagování. Chvílemi mě víc bavily kapitoly vyprávěné Regem, chvílemi zase Lineker. Ale už teď vím, že za chvíli si bohužel nebudu pamatovat z knihy o moc víc, než se píše v anotaci. Přečtení této knihy nelituji a pokud od toho člověk nemá přehnaná očekávání, věřím že si příběh užije.

20.05.2020 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Není dobrý nápad, uzavírat smlouvu s ďáblem, ať už se zdá nabídka sebelepší. :)
Hypnotizérovi jsem dala 4/5, Paganini byl za mě o chlup lepší, ale protože nejdou dávat půl hvězdy, nechávám i u Paganiniho 4/5. Celkově na mě ale druhý díl s Joonou Linnou působil daleko víc uceleně a i když se během knížky prolíná několik příběhů různých postav, má konec hlavu a patu. Takže třetí a rovnou i čtvrtý díl už je objednaný.

20.05.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na Šest vran jsem se vážně těšila, protože to vypadalo na naprostou bombu... Ale nejspíš nejsem cílová skupina a YA holt už není pro mě. Běžně přečtu knihu o 400 stranách za 2-3 dny. Ale Šest vran jsem, hlavně prvních 150 stran, četla po pár stránkách a ne a ne se začíst. Příběh sám o sobě se mi líbil, druhá polovina knihy měla celkem spád, ale nějak se u mě nedostavil ten pocit, kdy se nemůžu dočkat až se do knížky zase začtu. Zpětně to hodnotím jako fajn počtení, druhý díl nejspíš někdy přečtu, abych věděla co má Kaz v plánu a jak to dopadne se všemi vránami, ale určitě ne hned.

15.05.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První kniha série a díky výzvě i moje první kniha od Olsena. Jsem moc ráda, že jsem nakonec sáhla po další detektivce. Asada i Carla jsem si rychle oblíbila. U severských detektivek mám občas s hlavními postavami- detektivy/vyšetřovateli problém a nedokážu se s nimi sžít, takže knížky pak čtu hlavně kvůli danému případu. Tady to ale bylo naprosto jiné a bavili mě jak části z Carlova života, tak samotný případ (o Asadovi tu zatím moc nebylo, ale tuším, že v dalších knihách se o něm a jeho minulosti něco dozvím). Jsem zvědavá na další knihu a doufám, že mé nadšení z této série neopadne tak rychle, jak přišlo.

11.05.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizer se četl fakt dobře, po 100 stranách jsem přemýšlela o čem bude sakra dalších 400 stran, ale rozhodně jsem se nenudila. Jediná, podle mě (a dle komentářů nejen podle mě), celkem protahovana část, byla kapitola v minulosti. A taky jsem přišla na to, kdo za tím stojí. Celkově to ale bylo fakt poutavě napsané a přečetla jsem za 2 dny. Zatím slibný začátek série a jdu na Paganiniho smlouvu.

27.04.2020 4 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Upřímně se divím, že je tahle kniha celkem neznámá. Sice to má být thriller a nejspíš to tak i je, ale ta krutá pravda, která je v knize zobrazená je zdrcující. Rozhodně doporučuji, jen počítejte s tím, že po dočtení vám nebude nejlíp.

19.04.2020 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Pudlenku mám spojenou s dětstvím, kdy jsem ji četla i několikrát do roka. A pokud bych si měla vybrat, tak Pudlenka u mě o fous vede před Dášeňkou. I dnes se k ní, čas od času vrátím. Oddechové čtení, u kterého si člověk vyčistí hlavu.

08.04.2020 5 z 5

Upír nula Upír nula David Wellington

Narazila jsem na ni náhodou v knihovně.Knížka je poměrně čtivá i když se přiznám místy je děj zbytečně roztahaný.Za plus bych rozhodně dala celkovou povahu hlavní hrdinky. Hodnotím 4 hvězdy a jednu hvězdu upírám za velmi pomalý,nudný začátek .

09.01.2012 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jsem ráda za tuhle knihu a celkově za celou ságu HP.Právě díky této knize jsem začala číst knížky sama pro sebe .pro zábavu a ne jen z "donucení" a "nátlaku" rodičů a učitelů:).

09.01.2012 4 z 5