krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tak to byla jízda a nejen díky motořkářům. Prolínající se několik časových linií, neustále udržování čtenáře v napětí, barvitě popsané scény. Prostě úžasný styl autorky, který mi neskutečně vyhovuje. Člověk se cítí součástí příběhu. Díky

19.02.2023 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Asi jsem čekala víc. Od poloviny knížky jsem použila rychločtení a těšila se pouze na konec. Příběh nebyl špatný, ale styl psaní mě absolutně nevyhovoval.

08.02.2023 2 z 5

Navěky duší slon Navěky duší slon Monika Fousková

Krasný, jemný, laskavý příběh vyprávěný z pohledu broučka a jeho nejlepšího kamaráda sloníka. Na pár stránkách přiblíží, co znamená přátelství, soudržnost. Velkým přínosem jsou ilustrace od samotné autorky. Knížka je vhodná na večerní čtení s dětmi, ale i na příjemný večer dospěláka s duší dítěte.

21.01.2023 5 z 5

Jako skalní fanoušek HP jsem si nemohla tuhle knížku nechat ujít, obzvlášť když recenze byly výborné. V první řadě knížka se neskutečně dobře čte, při čtení se mi střídal "lívanec" na tváři, u další kapitoly zase slzy. Je to úžasné nahlédnutí do zákulisí natáčení HP, do pocitů a duší jednotlivých postav a herců a lidí, kteří pro nás zhmotňují knížky do filmů. Je okolo neuvěřitelná práce, kterou nikdo z nás nedocení. Smekám pomyslný klobouk před všemi a zároveň děkuji Tomovi, že nám tohle nahlídnutí a seznámení umožnil :-)

08.01.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Celá série mě baví. Tenhle příběh opět odhalil něco z tajemství hlavní hrdinky a jejího dětství. A musím říct, že už i na mě je to moc - nevím. Příběh jako takový opět jede na vlně napětí, kdy nemůžete přestat číst a prostě jedete. O * méně dávám kvůli příběhu z dětství, který si prostě myslím, že je přestřelený. Jinak se těším na další příběh.

01.01.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nedočetla jsem. Čekala jsem mrazení, neodpoutání od knihy a zatím se přes měsíc trápím a nutím do čtení. Možná bych byla na závěr překvapená, ale nechci. Mám strach, že bych jen ztratila čas. 1 * dávám, protože někomu se určitě líbit bude :-)

19.12.2022 1 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Příběh měl potenciál být zajímavou detektivkou, ale od první třetiny jsem si už říkala, tak kdo to bude dneska, kdo bude zase lhát. Vadil mi vztah mezi Tarou a Rosie. A nebylo to pouze pubertální období, ale celkově nedůvěra, pak narychlo maskovaný zájem. No nevím. A Spencer? Celý příběh promastil u kámošů nebo babičky. No prostě nuda. Závěr - ok - trochu překvapivý, ale vzhledem k tomu, že jsem se do čtení musela nutit, tak pro mě nezajímavý. Bylo mi to jedno. Další počin od autorky už asi nedám.

19.12.2022 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluji knížky, které ač tenké, vyprávějí neuvěřitelně silné příběhy, stejně jako Krysař. Jedna z knížek, která zasáhla mé srdce.

03.12.2022 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Znovu přečteno po pomalu 40-ti letech kvůli čtenářské výzvě. Většinu pasáží jsem dopředu znala. Člověk zavzpomínal jaké měl dětství, co bylo fajn, co ne. Ještě rovnou přečtu druhý díl.

03.12.2022 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Za mě 5 hvězdiček. Je to příběh, kde mě autor neustále udržoval v napětí, děj měl spád a scény jako takové logiku. A to už ani nezmiňuji, že hlavní hrdina a jeho tým mi byli více než sympatičtí. Těším se na další příběhy. Autorovi děkuji.

27.10.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Pořád to zkouším, pořád a pořád, jestli přece jenom není chyba u mě, ale bohužel Kříďák, Jáma ani Upálené prostě přelouskávám s velkým zapřením. Tuhle jsem chtěla dokonce odložit jako nedočtenou. Nakonec jsem jí dala a opravdu už nic dalšího od autorky zkoušet nebudu.Nesedí mi styl psaní, chybí mi momenty, kdy nechcete odložit knížku a těšíte se na otočení stránky, kterou otáčíte s napětím, co tam na mě "vyskočí". Tohle u ní prostě nenacházím.

23.10.2022 2 z 5

Galerie zločinu Galerie zločinu Miroslav Kučera

Kniha zůstane jako jedna z mála nedočtená. Kriminální příběhy mám ráda. Bohužel tady se ke každému příběhu nabalil trochu ukřivděný a tesknící autor, který sice popisoval, co každému příběhu předcházelo při nahlášení jednotlivých případů, ale pak naprosto zbytečně roztahoval jedtnolivé příběhy nedůležitými osobními názory. Musím říct, že se mi taky trochu nelíbil závan politiky. S pokorou vzpomínám na "chytlavé" příběhy p.Jedličky.

11.09.2022 1 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tahle knížka je laskavost sama. Pohladí duši, vykouzlí úsměv, vytlačí slzu. Je to jedna z těch knížek, u kterých je Vám líto, že končí. Je to knížka, kterou budete chtít mít ve své knihovně, ke které se budete vracet, aby Vám příběh a postavy pohladily duši. Každé slovo má svoje místo, každá věta Vám způsobí nějaký pocit. Je to příběh, kde toužíte být součástí. Je prostě báječná.

07.09.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Wau, to byla jízda. Ani jsem si neuvědomila, jak strašně moc mi Hunter a Garcia chyběli. Tenhle příběh je tak temný, že s každým otočením stránky jsem měla strach, co dalšího šíleného tam bude. Na závěr jsem trnula, ať vše dopadne dobře a všichni mí oblíbenci tu hrůzu zvládnou. Kdo chce mít husinu na kůži, cítit napětí, tak ať sáhne po tomhle příběhu. A je to snad poprvé, co jsem zamáčkla slzu už u Věnování. Díky Chrisi.

04.09.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý příběh a opět nezklamal. Kniha má rychlý spád, člověk dychtivě otáčí stránky a čeká, jak příběh bude pokračovat. Konec překvapivý a nečekaný. Těším se na další případ.

28.08.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Od autorky moje první knížka. A musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Přestože se jedná o příběh z nelehkého období našich dějin, tak je popsán zajímavě, čtivě a člověk jen žasne, jak moc těžké to měly a co všechno zvládly naše předchozí generace. O co my to máme lehčí a přesto si neustále na něco stěžujeme. Až neskutečně realisticky je popsáno celé naše obětování pro zachování míru v Evropě během Mnichovské dohody a celé její tragické následky. Úplně mě mrazí, když si představím, že v této době se mohlo stát něco podobného a že jsme se za mě rozhodli správně. Děkuji autorce za skvělý počin a všem doporučuji.

14.08.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro mě prvotina od této autorky. Půjčila jsem si jí náhodou v knihovně a protože mám problém s nálepkami Světový bestseller, bála jsem se, že to bude další podobná "slátanina" . Knížka od začátku překvapila svižným tempem. Chvilku jsem byla zmatená z jednotlivých příběhů, které do sebe ale na konci knížky neuvěřitelně zapadly a vytvořily velmi povedenou zápletku. Hlavní hrdinka mi byla tak neuvěřitelně sympatická, až jsem měla pocit, že jí doopravdy znám. Prožívala jsem s ní všechny její stavy, plné lásky, nenávisti, ponížení, strachu nebo vítězství. Další postavy jako Luke, Noah i Ray byly tak opravdové, že jsem po dlouhé době cítila, že ten příběh se odehrává kolem mě a je neuvěřitelně reálný a blízko. Už se moc těším na další příběhy.

11.08.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Můj oblíbený film Smrtonosná past s Brucem jako klaďákem -Cole a Alanem jako padouchem - Bernie v knižní podobě. Jordan mi leze na nervy od první chvíle. Kdo je kouzelný je její dcera Charlotte a její hlášky. Po sérii opice je tohle opravdu slabý odvar. Co se povedlo byl doslov autora - ten stojí za přečtění.

05.08.2022 3 z 5

Oběť Oběť James Carol

Tahle knížka na mě v knihovně čekala dlouho. Po přečtení jsem zjistila, že by se vůbec nic nestalo, kdyby čekala dál. Hlavní hrdina mi nebyl úplně nesympatický, ale taky mě ničím absolutně nepřitáhl. Kdo mi byl protivný byl hlavní padouch. To, že je magor, bylo znát od první zmínky a nějak mi bylo jedno, co dalšího udělá. 2 hvězdičky jsem dala za závěr knížky, spíše závěrečnou scénu, která byla víc než zajímavá. Každopádně, kdo chce slabší odvar detektivky, tak ať po ní v pohodě sáhne.

26.07.2022 2 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Váhám mezi 2 a 3 *. Dávám 2*. Knížka se nečte špatně, ale celá zápletka, na které je příběh stavěný, by se dala shrnout na polovinu stránek. Jeden mluví o koze, druhý zase o voze a třetímu (čtenáři) je to jedno. Jako odpočinková kniha může být, jako kniha, od které čekáte hlubší smysl, ne.

17.07.2022 2 z 5