Kraken84 Kraken84 komentáře u knih

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých Bernard Cornwell

je večer. Moc mi to nemyslí. Kniha nadupaná dějem, přátelstvím, láskou, rivalitou a nenávistí až za hrob. Šílená Nimue? Mrtvý Merlin? Přemožený Artuš? čtěte!

25.09.2015 4 z 5

Tragický příběh dánského prince Hamleta Tragický příběh dánského prince Hamleta William Shakespeare

Příběh, který má vše - lidi, stromy, dialogy a hodně mrtvých.

17.05.2015 4 z 5

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Fantastická vize vývoje lidí od těch dnešního typu, přes tvory živořící v podzemí, až k šťastně bezstarostným a mírumilovným, kteří se po 4000 letech tolik - těly i myslí - odlišují od nás. Vše sledujeme jako drama o přežití Viktora Sorricaina (toho, který se ještě narodil na staré Zemi) a Wan-Toa (téměř všemocné bytosti pohrdající hmotou).

29.04.2015 5 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Hezky napsaný příběh o tom, co vše může člověku přinést bohatství.

14.03.2015 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Váhal jsem, protože znám film. Naštěstí je kniha skvěle napsaná a hodně se liší od filmu. Komu se líbil film - neváhejte. Ten kdo má rád vše japonské - pusťte se do Gejši.

12.03.2015 5 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Krásně napsaná knížka podobna Cloud Atlasu. Potkáváme dokonce postavy ze slavného atlasu mraků. Některé kapitoly byly kouzelné, jiné zvláštní, napínavé nebo vypisovaly zážitky utíkajícího vraha hnusného kultu. Užil jsem si a potěšil se z autorova talentu. Potěší fandy atlasu mraků

14.04.2018 4 z 5

90 testů, her a cvičení pro rozvoj myšlení, paměť a koncentraci 90 testů, her a cvičení pro rozvoj myšlení, paměť a koncentraci Gareth Moore

Perfektní kniha na procvičení mozku. Zapálila mě do řešení nepravidelných sudoku od kterých se teď nemůžu odtrhnout. Úkolů je tam ale mnoho a každý si přijde na své - sudoku(běžná, nepravidelná, diagonální, sudé/liché),dokonce piškvorky, slovní úlohy, zapamatování textu, překleslování obrazců po 30 vteřinovém pozorování. počítání bloků v 3D prostoru aj. - u všech se postupně zvyšuje obtížnost.

Moc mě to bavilo - pár úloh jsem si schoval pro rodinu a potrápil jsem je. Něco je na pár minut i sekund a něco řešíte dva dny. Doporučuji.

03.03.2018 4 z 5

Děj připomíná už předchozí díl-mix fantasy a sci-fi. Nechybí nic co patří k tradičním Potter zážitkům, a proto nechci malicherně hledat nedostatky. Knihu jsem si docela užil a doufám, že ji uvidím jako film.

16.04.2017 3 z 5

Jantarový oheň Jantarový oheň Azylchán Kuzbajev

Krásná sbírka povídek propojená lokalitou = čisté a živočišné povídky o životě v divočině/přírodě na území ČLR.

Doporučuji pro ryzost a upřímnost Londonovského zážitku.

17.02.2017 4 z 5

Labyrint srdce a ráj světa Labyrint srdce a ráj světa Pavel Floss

Průchod světem byl poučný vhled do povahy člověka. Často jsem se dost nasmál. Příchodem poutníka do srdce jsem byl nejprve překvapen a oslněn výmluvností, ale nakonec se mi zajedly fráze o nebojácných, usměvavých Božích dětech, které v Kristu nachází smysl, oporu, dobrou mysl, poučení apod.

Krásná kniha psaná hluboce a upřímně věřícím člověkem. Já jsem, po odbočení na nábožnou kolej, konec knihy netrpělivě vyhlížel.

03.01.2017 3 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Zatím nejslabší Pratchett. Dobrý příběh, který mě mocně chytl hned od začátku se táhl zoufale pomalu. V poslední třetině se toho událo tolik, že jsem začal uvažovat jestli někdo na autora netlačil s dokončením knihy. Když čtu mistra Pratchetta, vždy očekávám ohromnou švandu, proto se asi tentokrát dostavilo zklamání. Mám dokonce problém s popisem na straně 234 když přihlédnu k tomu, že dobrodružství čtou i nejmenší.

24.03.2016 3 z 5

Zorro: Legenda začíná Zorro: Legenda začíná Isabel Allende

Oddychové počtení. Napínavé, dobrodružné a velice čtivé.

30.01.2016 3 z 5

Nebeský fotbal a jiné povídky Nebeský fotbal a jiné povídky George Bernard Shaw

Satirou a cynismem nasáklá sbírka povídek. Někdy vyznívají tragicky, jindy komicky. Nejvíce mě zaujala černošská dívka. Je nyní až zarážejícím způsobem aktuální a nutí k přemýšlení. Kvůli černošské dívce si knihu časem jistě přečtu znovu.

25.07.2015 3 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Dobře napsaný, čtivý a napínavý thriller. Podle recenzí jsem čekal psychologickou bombu. Nemůžu říct, že to bylo špatné. jen si myslím, že vhledy do postav byly méně četné a hluboké (jak by mohly být) k zajištění rychlejšího toku děje. Velké napětí už po několika desítkách stran a mnohá + jedno velké překvapení na konci.

20.07.2015 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Intenzivní počtení s vystupňovaným dějem - na poslední straně struna praskne a napětí povolí. Věděl jsem, že se pouštím do knihy plné symbolů a šifer - proto jsem se snažil všímat všeho - nejvíce mě ze začátku znepokojili mladí chlapci lesknoucí se potem, kteří se navzájem plaše hladí po pažích a před koupelí se při svlékání obdivně pozorují atd. Napadlo mě, co kniha nejen vypovídá o člověku a jeho povaze, ale co nám může povědět o panu učiteli.

05.04.2015 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Po úžasném Carpe Jugulum - trochu pokulhávající díl. Děj se točí okolo - jak přivolat draka a odvíjí se od toho, co drak udělá/al. Myslím, že tak děj přichází o výpravnost. Hlídka, podle mého názoru, jsou odvarem mnohem zajímavějších čarodějek, proto jsem se rozečetl až na stránce 273. Na konci je zajímavé jak dokáže představa postavy brečící smíchy, rozbrečet smíchy :)
- Kniha je dobrá, napínavá a vtipná. Asi jen postrádám pannu, matku, bábi a stařenku...

02.04.2015 4 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

Moc jsem se na knihu těšil - zahraniční recenze mě nadchly - na přebalu se píše "nejpopulárnější humorista současnosti". Celou knihu jsem čekal na nějaký zvrat, který mě o tom přesvědčí. Ne že bych se nezasmál, ale u Woodyho povídek brečím smíchy = obrovské zklamání. Možná bych dal lepší hodnocení, kdyby na přebalu nebyly takové superlativy a žánr byl "lehce vtipné autobiografické povídky".

16.03.2015 2 z 5