Kory98 Kory98 komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

Přečteno rychlostí blesku o dovolené. Příběh o splnění jednoho skoro nesplnitelného snu... V reálu by se to asi nestalo, ale o to víc je to hezké. Líbí se mi, že hlavní hrdinky Mariany Zapaty jsou fajn holky, žádné ufňukané slečinky, i když umí i brečet. A hlavně pod někdy drsnější slupkou mají ryzí charakter. Pak jim člověk to štěstí ze srdce přeje i když pouze na stránkách knihy.

14.08.2023 5 z 5

Tary - příběh parkouristy Tary - příběh parkouristy Martin Jaroš

Knížku ke splnění poslední čtenářské výzvy mi půjčil můj synovec, který má rád Taryho, a tak ji ode mě před pár lety dostal jako dárek. Zajímavý životní příběh mladého muže, který si musel všechno vydobýt sám a je vidět, že by se ve světě neztratil. Přiznám se, že mě více oslovila první část životopisná, protože parkouru moc nerozumím, já jsem spíš parkuristka (a ještě bývalá), ale je to sport a pohyb, který opravdu mladým lidem chybí. A přiznám se, že jsem si poznamenala Taryho rozcvičky, které určitě vyzkouším k protáhnutí těla.

13.08.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Vtipné, svěží, mladistvé, romantické. V prostředí koncertních šňůr a plných sálů se láska hledá těžko, obdivovatelek je plno a stačí jen kývnout prstem. O to hůř se vybírá někdo, kdo bude Vaší druhou polovinou a přitom Vás nebude svazovat. Podle mě velice povedená knížka, byla to moje prvotina od autorky a už teď vím, že si ji přidám do oblíbených.

13.08.2023 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Z větší části procházka světem IT, internetových seznamek i nekalých praktik, které se v tomto světě dějí, než úplná romantika. Ale stálo to za přečtení, už jen proto, že hlavní hrdinové přes svoji lásku k počítačům a sociálním sítím přijdou na to, že při hledání skutečného vztahu je lepší se od nich kapánek oprostit.

06.08.2023 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Kristýna Sněgoňová Vás vždycky zavede tam, kam byste nečekali. Její nápady mě neskutečně baví, hrdiny jejích příběhů si vždycky zamiluju i když si to pro spoustu svých vlastností ani nezaslouží. Četla jsem celou sérii Města, která u mě vede, ale ani tato kniha nebyla špatná, pro mě tam bylo trochu víc brutality než musím, tak za to jednu hvězdu dolů, ale už se chystám na Zřídla, takže mě to neodradilo.

06.08.2023 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Hodně dlouhou dobu mi trvalo než jsem se začetla a v závěru bylo spousta věcí vysvětleno. Zajímavý pohled do života ženy a do její minulosti setkáním s o deset let mladším já. Jako oddechovka se to dalo.

31.07.2023 3 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

O kousíček lepší díl než minulý, teď se Angela tak nějak "vezla" ve víru okolností, které ani moc nemohla ovlivnit. Nakonec se ale vzepřela a myslím si, že udělala dobře. Trošku jsem si spravila náladu, takže budu v sérii pokračovat, dám jí šanci:-) Ale celkově ji hodnotím jenom jako průměrnou.

27.07.2023 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Pro mě vzpomínka na školní léta, kterou jsem si oživila, když jsem si teď o prázdninách s mojí kamarádkou gymnazistkou četla tyto krásné verše. Spoustu z nich jsme recitovali už v dětství a teď jsem se po nich s radostí ohlédla.

24.07.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Moc hezká kniha, velmi silný příběh, jenž byl zasazen do historických událostí, které opravdu souvisely s hlavní hrdinkou. Musela to být velice silná a hrdá žena, která však měla štěstí a přežila, i když za jakou cenu. Autorka se držela historických faktů a doplnila je fiktivním příběhem, který byl pro mě ale úplně uvěřitelný.

24.07.2023 5 z 5

Měsíc zapadá Měsíc zapadá John Steinbeck

I když jsou Steinbeckovy příběhy krátké, je toho v nich řečeno vždycky hodně, jen musí čtenář popřemýšlet a někdy i trochu hledat. Válka a okupace je vždy citlivé téma a jakákoli poetika se z toho vytrácí. V tomto příběhu však jako by jí trochu bylo, nebo mě to alespoň připadalo. A jako vždy se potvrdilo pravidlo, že pro svobodu jsou lidé ochotni obětovat vše - i své životy. A to chce velikou odvahu.

19.07.2023 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

I když Ruby je pořád stejně naivní a smůla se jí lepí na paty, tak tentokrát je její příběh upozaděn jiným - historicky starší předválečnou romancí - kterou ona sama objeví a předává ji dál. Bylo to čtivé a to pravé na letní dovolenou.

17.07.2023 4 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Tedy, to byly charaktery. Jeden pokřivenější než druhý a to v různých smyslech slova. Tohle opravdu není detektivka jako taková. Knihu mi půjčila kolegyně, která paní Frýbovou zbožňuje. Já dosud znám pouze Robina, ale když to vezmu oklikou, styl paní Frýbové se nezapře, ani v jedné z těchto knih. A co musím vyzdvihnout je opravdu bohatý český jazyk. A kdyby ještě někdo hledal do jedné ze starších čtenářských výzev, knihu o které se mluví v jiné knize, tak zde by si mohl vybrat.

16.07.2023 4 z 5

Anička Malířka Anička Malířka Eduard Petiška

Kombinace Bohumil Říha a Helena Zmatlíková = jedny z nejkrásnějších knih mého dětství. A to kouzlo se neztratilo ani s věkem, kdy jsem knížku objevila v knihovně a přečetla jsem si ji "na rozloučenou" protože ji věnuji sousedovým holčičkám.

14.07.2023 5 z 5

Říkej si a hraj Říkej si a hraj Karel Jaromír Erben

Krásná kniha pro děti, jenom nevím, zda si ji dnešní děti budou umět "užít" a budou jí rozumět, protože si neumím představit, že by věděly, kdo je to třeba bednář nebo hadrník. Ale to je zase výzva pro nás dospělé, abychom jim o tom mohli povyprávět.

13.07.2023 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Tentokrát mě knížka zklamala. Těšila jsem se na Paříž a přitom Angela se utápěla v sebelítosti, milovala jídlo, ale nejedla, buď byla opilá nebo chodila čurat. A z toho co slíbila, vlastně nic nesplnila, co na tom, že ji provázela jako obvykle smůla až na půdu. Alexe jsem si oblíbila a dost se divím, že ji po tom všem, co předvedla nepustil k vodě. Plánovala jsem si přečíst celou sérii, ale po tomhle nevím, nevím.

12.07.2023 2 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Pro mě asi nejslabší z celé trilogie, ale chtěla jsem sérii dočíst. Možná mi chyběla Paříž a Francie, která byla nedílnou součástí obou ostatních dílů. Lola byla trochu bláznivá a ztrácela se ve svém životě i pocitech jako ostatní náctiletí, ale myslím si, že v závěru už měla jasno. Jinak určitě super čtení pro náctileté.

11.07.2023 3 z 5

Soupeřky Soupeřky Zuzana Francková

Knížky paní Franckové se mi velice líbí. Je vidět, že je pedagožkou, proto má určitě takový vztah k mládeži a má je tzv. přečtené :-) Mrzí mě, že její knížky nevyšly za mého dospívání, to bych je hltala s určitostí. Takhle to doháním v dospělém věku, ale když byl výprodej knížek z knihovny, nemohla jsem tam její knížky nechat, zvlášť, když se na obálce objeví koně :-) A taky už vím, komu dalšímu knížku půjčím. Jen, aby z ní děvčata měla takovou radost, jako já.

10.07.2023 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Vždycky si myslím, že mě Kristýna Sněgoňová už nemůže překvapit a opak je pravdou. Mě se tento díl moc líbil i když Keran mi taky až tak k srdci nepřirostl. Zato jsem kvitovala, že alespoň některé postavy nám nechala autorka přežít, hlavně Komorowského a Anneliese, ty jsem si zamilovala. Jen mě trochu mrzí, že poslední část tohoto dílu - Cesta nazpět, byla trochu strohá. Ale stejně, ten nápad - celá trilogie je prostě bezvadná. A hlavně pevně doufám, že toto není poslední díl, protože myslím, že si autorka ještě nechala dost prostoru pro pokračování.

10.07.2023 5 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Tak to byly zvraty, přímo nečekané. Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Jen mě mrzí, že autorka nenapsala třetí, když byla avízovaná na obálce trilogie. A mám strach, že vzhledem k časové prodlevě asi nenapíše, což je škoda, protože, jak se říká, partie je krásně rozehrána a chtělo by to nějaké završení, které by si čtenář zasloužil. Tak mi nezbývá, než čekat.

10.07.2023 4 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Knihu se chystám přečíst už dlouho, protože mám cestování v čase moc ráda a byla jsem zvědavá, jak to autorka pojme. Navíc beru, že je to sci-fi pro děti a mládež. Není zde nouze o akci, lásku a Jacksona jsem si oblíbila a fandím mu a samozřejmě jsem si hned v knihovně půjčila druhý díl, abych věděla, kam se příběh posune.

07.07.2023 4 z 5