Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Pohádky s obrázky Josefa Lady Pohádky s obrázky Josefa Lady Karel Jaromír Erben

Krásná kniha našich pohádek, které mají nezastupitelné místo jak v mojí knihovně tak v mém srdci. Nádherné kresby pana Lady dávají celé knize neměnitelné kouzlo, které nikdy neztratí lesk a nic ze své opravdovosti. Za mně národní skvost a poklad.

11.01.2021 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Hodně zajímavý detektivní příběh. Co lidé všechno nevymyslí, hlavně jak se zbavit svého bližního. Ale šedé buňky mozkové opět si přišly na své.

30.12.2020 5 z 5

Čuk a Gek Čuk a Gek Arkadij Gajdar (p)

Klasika, kterou jistě důvěrně znají Husákovy děti. Já měla tuhle knihu moc ráda, prožívala jsem s klukama jejich dobrodružnou cestu a moc se mi líbil celkový popis krajiny, života a nesnáze hlavních hrdinů. A moc jsem jim fandila, aby se všichni společně sešli. Dopadlo to dobře.

08.12.2020 5 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Taky mně tahle povinná četba na základní škole neminula, ale nebylo to špatné čtení. Bylo poplatné době, ve které jsme vyrůstali, takže nám vše přišlo úplně normální.

08.12.2020 5 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek plná básniček, pohádek a vyprávění. Knížku jsem milovala a poměrně často jí četla. Ráda si na ní ještě teď vzpomenu.

Říkadla Říkadla Josef Lada

Jak již jsem psala, pan Lada je český národní poklad, který hodně generacím dal jen to nejlepší.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Moje srdcovka. Pro mně hodně velká klasika a nostalgie. Na tuto knihu mám zároveň i vzpomínky na prázdniny u babičky. Pro zasvěcené, netřeba představovat. Kniha splnila veškeré moje očekávání.

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Moje milovaná Agatha a její geniální díla. Netřeba představovat, skvostné povídky, třeba uchovat pro další a další generace. Tuto autorku jen tak někdo nepřekoná, hlavně její překvapivé konce a ještě větší překvapení, kdo je vrah. Většinou jsem trefila špatně.

02.12.2020 5 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Román i film se mi líbil. Letní lásky, prázdninové dobrodružství, vše co k mládí patří.

01.12.2020 5 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Nádherné české pohádky, které není nutné nijak zvlášť představovat. Za mně český literární poklad a hluboké myšlenky a ponaučení.

30.11.2020 5 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Moje velmi oblíbená kniha a srdcovka. Tuhle knihu mám doma spoustu let a ráda se k ní vždy vracím. Splňuje očekávání, je vtipná a skvěle napsaná. Vykresluje postavičky svérázným a pravdivým způsobem. Lidé se nemění za žádných okolností a za žádného režimu. Spousta komických situací, zápletek a dobrodružství, které umí napsat jen sám život.

30.11.2020 5 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Knihu hodnotím kladně. Pořídila jsem si jí na základě zde velmi pozitivních komentářů a řekla si, že to zkusím. Jsem mile překvapena, povídky jsou opravdu vydařené a jsou zase odlišné svým stylem od těch, na které jsem byla dosud zvyklá. Vykreslené postavičky opravdu živě, se svými vrtochy, slabostmi a myšlenkami, jak druhého nejlépe oškubat. Fakt jsem se u některých povídek výborně bavila a přesvědčilo mně, že jsme lidé pořád stejní, ať žijeme v kterékoli době. Fajn oddychovka.

23.04.2022 5 z 5

Cesta do hlubin študákovy duše Cesta do hlubin študákovy duše Jaroslav Žák

Moc hezká a krásná klasika, která potěší i po létech. Studentský humor je nevysychající studnice gagů a různých ztřeštěných nápadů a laskavého vtipu. Je nekonečný a stále je co objevovat. Protože studenti jsou věční a jejich humor nikdy nevyvane do zapomnění.

23.03.2022 5 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Hodně smutný a pohnutlivý příběh, ostatně jako všechny z dob války a holokaustu. Hrůzy, jenž si v dnešní době ani neumíme zdaleka představit, a přesto lidé se snažili po útrapách a bolestech žít a jít dál. Bohužel, ne vždy to lidé zvládli a nikdo je nemůže v žádném případě soudit za to, jak se svým životem později naložili. Pro mně hrdinové.

06.02.2022 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Krásné dílo, skvělý autor.

02.02.2022 5 z 5

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Fučíkovo dílo jsem si s chutí přečetla a i když je v něm hodně agitky, tak se mi líbilo. Hodně místy smutné a mrazivé. Prostě doba byla šílená a člověk člověku byl, je a bude vlkem. To se opravdu nemění.

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Výborná detektivka a skvělé hlavní postavy. Opět neuvěřitelná dedukce a detektivní talent, který nakonec odhalí zločin a dopadne vraha.

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Úžasné čtení a krásný film. Obojí má zvláštní kouzlo a silně na člověka zapůsobí. Je dobré mít přečtenou knihu a vidět i film. Obojí má hodně do sebe.

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Perfektně zpracovaná další vynikající detektivka, kterou netřeba představovat. Důmyslný zločin a skvělé vykreslení postav včetně vraha.

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Krásné a milované čtení mých pubertálních let. Pan Rudolf byl na dospívající mládež opravdu mistr a perfektně dovedl ve svých knihách popsat pocity všech mladých. Ale ta doba taková byla, takové jsme byly my děvčata, toužily jsme být dospělé, chtěly lásku a být zamilované a byly jsme tak krásně pitomé. Měly svoje sny a touhy. Paráda. Protože to k mládí patří a bez toho to není ono. V knihách se každá většinou z hlavní postavou ztotožnila a prožívala příběh naplno s hrdinkou. Krásné knihy, za které panu Rudolfovi děkuji.

21.01.2022 5 z 5