Konfu97 Konfu97 komentáře u knih

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Knihu hodnotím jako takový čistý průměr. Na začátku mě vtáhla, po 200 stranách jsem se na více jak měsíc zasekla a nepřečetla ani stánku.. No a pak posledních asi 150 stran už to jelo. No a konec. To už byl fičák

Příběh je typický YA fantasy. Trocha romantiky, síla přátelství a rodinných pout a také spousta tajemství a magie. Nenajdete v zde příliš nečekaných zvratů, hodně věcí se dá odhadnout předem.

Z hlavních postav mi asi víc sedla Wren, ale třeba Tor? No toho bych kopla Zato král Alaric? Ač je proti čarodějům, tak má mé mé lehké sympatie. A to ani nevím proč .

Rozhodně se mi líbil popis světa a čarodějů. To já prostě můžu. A doufám, že budou mít v dalších dílech víc prostoru.

Na další díl se rozhodně chystám a jsem zvědavá kam naše hrdinky osud a jejich tvrdohlavost zavede.

10.04.2024 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Tak tohle jsem nečekala. Vlastně nevím, co jsem čekala :D

Wendy byla sice naivní, ale ne zase tolik jak jsem si myslela. Byla zrazená vlastním otcem, musela se postarat o bratra a zamilovala se do muže, ač ho sotva zná. Do muže, který je zničený a zmrzačený životem a ranami, které mu zasel. A že jich není málo. Možná proto mi jeho určité myšlenkové pochody přišli nedomyšlené.

Konec mi přišel zbytečně urychlený, některé věci se mohli víc rozvést a dovysvětlit. Ale jinak tam bylo pár překvapení a pár situací, které jsem čekala.

Celkově se kniha četla dobře. Příběh utíkal a už od začátku jsem měla problém jí odložit. :D

26.02.2024

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Bohové Olympu, Persefona, Hádés.. A náš svět...
Téma, které si řeknete, že tu již párkrát bylo.. ALE!
Ne v tomto podání. Ne takové. Tento příběh je originální, živý a prostě dokonalý. Na samém začátku vás chytí a už nepustí. Nebo aspoň já to tak měla.
Samozřejmě, že i zde najdete situace, které jsou předvídatelné, ale mě to vůbec nevadilo.
Popis celého světa a hlavně podsvětí je tak povedený, že jsem měla pocit, že tam sama jsem a rozhlížím se kolem.
Do Hádá jsem se hned zamilovala a Persefoně jsem celou dobu držela palce, aby vyhrála a měla konečně svatý klid a pokoj.
Za mě jedno velké doporučení a už se těším na další díl.

19.01.2024 5 z 5

100 pohádek o zvířátkách 100 pohádek o zvířátkách Walt Disney

Krásná sbírka krátkých příběhů všech oblíbených zvířecích hrdinů.

10.01.2024 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Příběh předcházející Z krve a popela.

Jsem stejně nadšená jako u první série. Já tenhle svět prostě žeru. J. L. Armentrout tohle příště umí. Příběh se rozjíždí pomalu, ale i tak mě vtáhl a nechtěl pustit.

Nyktos je záhadný, citlivý a samozřejmě hot muž, kterého si prostě nemůžete neoblíbit.

A Sera.. No, musím říct že ji mám radši než Poppy.. Snaží se přežít, ač si svůj osud a život nevybrala. Její tvrdohlavost ji úplně nepomáhá, ale její určitá rozhodnutí mi byla velmi sympatická.

Konec je takový, že bych se nejradši okamžitě vrhla na druhý díl, ale ještě mě mezi tím čeká čtvrtý díl ze světa Poppy a Casteela Válka dvou královen.

20.11.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Prvních asi 80 stránek uteklo ani nevím jak.. Pak se bohužel moje chuť do čtení nějak zasekla a musela jsem se ke čtení trochu přemáhat. Ale posledních asi 100 stránek mě příběh zase pohltil a rozhodně jsem zvědavá jak bude vypadat další díl.

Emilia mi chvílemi lezla hrozně na nervy, zato Ira.. Ten chlap si mě získal okamžitě. :D

Celý příběh protkaný záhadnými úmrtími, princi z pekla a čarodějkami je rozhodně zajímavý a já se rozhodně brzy vrhnu na další díl.

14.10.2023 4 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Moje první seznámení s autorkou a rozhodně nejsem zklamaná. Touhu bych hodnotila 3,5*.

Sympatický, po dlouhé době kladný mužský Donovan, minulostí poznamenamá Autumn a jejich velmi zamotaný příběh byl ta správná oddechovka, kterou jsem potřebovala. Našlo se zde i pár poslání, ale nebylo to rozhodně náročné čtení. Příběh se rozmotává pomalu, odhalujeme minulosti obou hrdinů a zjišťujeme, koho to kam posunulo a koho to naopak zastavilo na místě. Konec jsem upřímně čekala, ale nijak mě to neuráží.

U knihy jsem opravdu krásně vypnula a občas se i od srdce zasmála. Jako muž, který si povídá s kytkami? :D To jsem snad ještě v knížce neviděla. :D Občas se člověk červenal, ale musím říct, že jsem těchto scén čekala víc (ne, že by mi to tam chybělo).

Mám doma od autorky další dvě knihy a rozhodně se do nich časem pustím.

19.08.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tak tohle byla pecka! Už dlouho se mi nestalo, abych po dočtení knihy/série měla chuť pustit se do ní okamžitě znovu! A tady se to stalo.
Od samého začátku se od knihy nemůžete odtrhnout.

Kiva se snaží napravit své chyby a získat zpět své přátele a rodinu. Skupina se nám nečekaně rozrůstá a čeká je opět velké dobrodružství.

Kruh se uzavírá, tajemství se odhalují. Kdo nakonec získá trůn a právo vládnout?

P.S. Jaren a Caldon jsou miláčkové, i když každý jiným způsobem. :D

10.08.2023 5 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Od samého začátku jsem si říkala, co mi příběh připomíná. Nakonec jsem na to přišla. V knize jsem našla Deník princezny a seriál The Royals. Ale rozhodně to knize neubralo na kráse. Ano, první díl byl lepší, to zase nebudu lhát, ale rozhodně mě láska princezny a jejího ochránce okouzlila.

Ze začátku jsem měla s Rhysem celkem problém, člověk ho chtěl vzít palicí mezi nohy, ale od cca půlky už se s ním dalo mluvit :D

Princezna Bridget mi sedla, už jen tím, jak mu dávala zabrat. :D

Celkově se příběh rozjel až asi od půlky příběhu, ale potom už jsem knihu nemohla odložit a ač je od začátku jasné, jak to dopadne, užívala jsem si každou stránku. Jen úplný závěr byl na mě uspěchaný, zbytečně zrychlený.

Rozhodně jsem zvědavá na další díly.

04.08.2023 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

NEDOČTENO.

Tak tohle bohužel bylo velmi špatné. Z části dávám vinu překladu a z velké části bohužel hlavním postavám. Upřímně mi přišli všichni do jedné na pěst.

Hlavní hrdinka Adéla mi už od prvních stránek přišla bohužel velmi nesympatická.
Grainger mi byl asi sympatický nejvíc, ale bohužel to nedokázal zachránit.
No a Max? Tak toho jsem měla chuť vzít palicí hned, jak řekl první slovo. :D

Děj mi přišel takový neslaný, nemastný. Absolutně jsem se nemohla začíst a po 180 stránkách, kdy se tam vlastně téměř nic nedělo, jsem příběh vzdala.

19.06.2023 1 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Syrový, krutý, úžasný...

Asi takhle bych popsala tento příběh. Slyšela jsem na tuhle knihu jen samou chválu, proto jsem byla opravdu zvědavá. A rozhodně musím souhlasit. Snad ještě nikdy jsem takhle krutý příběh ze světa víl nečetla.

Hlavní hrdinka je vychovaná na úrovni a když se dostane do nejhoršího vězení smrti, snaží se přežít. Hlavní mužská postava je pořádný morous a namyšlenec (aspoň za mě :D) Moc knih odehrávajících se ve vězení jsem nečetla, ale musím říct, že zde je celý pobyt hlavní hrdinky popsán tak dobře, že jsem měla chvílemi husí kůži.

Romantická linka je zde pouze okrajově, spíše jen naznačená. Ale rozhodně to ničemu nevadilo.

Rozhodně to není příběh pro každého. Ale fanouškům S.J.Maas a Jaye Kristoffa bych knihu opravdu doporučila. :) Jsem zvědavá jak se bude příběh vyvíjet dál.

03.05.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Tak tohle byla jízda. Byť jsem si prvních 50 stránek říkala, že bych nejradši vzala všechny postavy palicí po hlavě, tak zbytek knihy jsem už za všechny dýchala a posledních 30 stránek jsem četla na "etapy" protože jsem se bála příběh dočíst. :D

Na začátku příběhu zjišťujeme kam se Kiva, Jaren a Tipp od konce prvního dílu posunuli. Seznamujeme se s novými i lehce naťuknutými postavami a odhalujeme další tajemství tohoto světa i znepřátelených rodů. Jsem ráda, že se konečně více dozvídáme o magii, kterou Jaren a jeho rodina ovládají, stejně tak o té Kivyně.

Nové postavy příběh jak se patří rozhýbaly. Caldona mám snad ještě radši než Jarena, ten jeho humor a to jak se zachová v určité chvíli.. Prostě pravý princ. Na sourozence Kivy jsem byla zvědavá, no.. Torell je sympaťák ale Zuleeku bych nejradši vyhodila z okna..

Romantická linka nás tu provází celým dějem až jsem si říkala "Ale tak už!".

Celý příběh je napsaný svižně a krásně se čte. Čtenář se ani chvíli nenudí a díky dobrým popisům mu nic neunikne. Co kapitolu jsem si říkala "Tohle nedopadne dobře.". Ale upřímně.. Tenhle konec jsem opravdu nečekala. Pár věcí jsem odhadla, ale to hlavní vyvrcholení? Seděla jsem ve své čtenářském koutnu a nemohla to rozdýchat. Jakmile vyjde třetí díl tak se do něj okamžitě pouštím, protože tohle byl nářez.

12.04.2023 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Tak tohle by šlo. ;) Moc hezký erotický román s příběhem. S příběhem který není jen o sexu, ale hlavní hrdinové řeší i své vnitřní problémy a svou minulost.

Hlavní hrdinka Ava mi byla od začátku sympatická a hlavní hrdina Alex - takový ten egoistický, protivný, hezký badboy. :D

Líbilo se mi i to, že se příběh neodehrává během pár dnů nebo 2-3 týdnů.

Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá jestli se i tam Ave s Alexem objeví.

27.03.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak tohle by to, co jsem potřebovala. Krásná, milá a roztomilá oddechovka. Po knížce jsem sáhla po několika doporučeních a rozhodně nelituji. Protože tohle je SUPER!
Olive je dívka se smutnou minulostí, ale má cíl a jde si za ním. Na místo toho Adam.. Bručoun, který se mračí na celý svět. Oba si ale rozhodně od začátku zamilujete, stejně jako vedlejší postavy (teda kromě jedné :D)
Celý příběh je postavený na romantické lince, která je roztomilá a místy opravdu vtipná.
Rozhodně jsem si u knížky krásně odpočinula, usmívala se a přála postavám šťastný konec.

08.03.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tak tentokrát mám smíšené pocity. Stále jsem ze série unešená, stále se mi líbí, ale třetí díl je lehce chaotický.

Vztah Poppy a Casteela se vyvíjí a jejich popichování je stále úsměvné. Ač musím říct, že mi v určitých chvílích Poppy lezla na nervy. Cim dál tím víc si oblibuji Kierana a Vonnettu.

Opět byla krásně popsána všechna místa, všechny situace. Člověk to viděl před očima jako by tam byl. Ale... V bytostech, bozích, božstvech a jménech, pravdách a lžích má člověk neskutečný chaos. Mám pocit, že ani teď na konci jsem to nepochopila. A to mi bohužel bere tu 100% radost z celého dílu. Další co je škoda je, že byl lehce uspěchaný ten konec. Kdyby byly vynechány některé "nadbytečné" pasáže a více rozvedený konec, vůbec bych se nezlobila.

Rozhodně se ale těším na další díl, protože ten konec?! No.. Opět z něj nemůžu.

02.03.2023 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Další super oddechovka. :) A musím říct, že tento díl se mi líbil o dost víc, než první. Asi je to hlavně kvůli hlavní hrdince, ale Chris měl teda rozhodně taky něco do sebe :D Při čtení jsem se culila jako puberťačka. :D Rozhodně jsem zvědavá na další díly.

01.03.2023 4 z 5

Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru John Howe

Nádherně ilustrována kniha nutná pro každého fanouška J. R. R. Tolkiena. Je zde shrnuté vše i něco navíc. :)

27.01.2023 5 z 5

Princezna - 5minutové pohádky o koních Princezna - 5minutové pohádky o koních kolektiv autorů

Krásné nové příběhy pro malé princezny.

21.01.2023 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Zase jednou pravé fantasy s propracovaným světem, postavami a krásnou mapou jako bonus. Krásně jsou zde i popsaní draci a rozdíly v náboženství. Příběh sledujeme z pohledu čtyř postav ve kterých budete mít prvních cca 100 stránek úplných chaos, ale musíte vydržet a pak už to jede. Pro mě byl asi nejméně zajímavý příběh doktora Rosse a nejvíc mě zaujal příběh Ead a královny Sabran. 850 stran je k příběhu tak akorát, vůbec se člověk nemusí bát, že to bude roztahané nebo nudné. A ten konec?

21.01.2023 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Po knížce jsem sáhla s očekáváním oddechovky a to jsem také dostala. Rozhodně to není knížka k zamyšlení, ale typická slaďárna z prostředí střední školy. Hlavní hrdinka Mei mi k srdci moc nepřirostla, více mi byla sympatická její kamarádka Ave. U některých hlášek a narážek jsem se opravdu zasmála :D Celkové zpracování knížky (obálka, chaty uvnitř knížky apod.) jsou moc povedené, za to obrovská pochvala. :) Zkrátka dobrá oddechovka, když chcete vypnout, zasmát se a sem tam se zaculit :D

08.01.2023 3 z 5