Knihy_nad_zlato Knihy_nad_zlato komentáře u knih

Pěšec Pěšec Skye Warren

U téhle knížky jsem dlouho váhala jestli ji číst nebo ne, nakonec mě přesvědčili recenze, které jsem četla, jelikož byly většinou kladné. No a pak jsem začala číst a byla jsem docela dost překvapená. A ne zrovna mile.
Copak chci moc, když žádám, aby i v erotické knížce byl děj? Jako fakt, tady by se veškerej děj dal popsat ve třech krátkých větách, a navíc docela detailně.
K zápletce… jako líbí se mi ta věc s jejím otcem, že o něm vlastně nevěděla i dost podstatný věci. Ale to ostatní… no to mě fakt nenadchlo.
Postavy byly povrchní. Nebo možná spíš mělký? Prostě byly nijaký. Nic pořádnýho se o nich nedozvíme, nemají žádnej vývoj, a kromě toho, jak šla hlavní hrdinka do aukce, nemají ani žádný motiv ke svým činům.
City, které si hlavní hrdinka myslí, že chová ke Gabrielovi… to jako fakt? Zaprvé, jak si to můžeš myslet? Zadruhé, neřekla bych, že to fakt cítíš. A zatřetí, vždyť tam není žádná chemie!
Do dalšího dílu se nejspíš pouštět nebudu, i když by mě zajímalo, jestli Gabrielovi chování dává smysl aspoň v širším měřítku.

05.08.2022 1 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Musím přiznat, že u téhle knížky mě anotace vůbec nezaujala. Jedinej důvod, proč jsem se nakonec rozhodla Kostičas zkusit je ten, že to napsala Samantha Shannon. Ta Samantha Shannon, která napsala naprosto výborný Převorství u pomerančovníku. Ale jak jsem řekla, anotace mě nezaujala. O to víc jsem byla ale překvapená, jak dobrá tahle knížka vlastně je.
Tak zaprvé, hlavní hrdinka Paige je úžasná. Vždycky - jakože vždycky - se chová naprosto pochopitelně. Nemá ve zvyku fňukat, ani se vzdávat. A hlavně - je naprosto loajální a zároveň dost nedůvěřivá. No prostě mi Paige výborně sedla. Ostatní postavy mám taky ráda - obzvlášť Strážce, Nadine a Danicu - ale ráda bych se o nich dozvěděla víc. Kromě strážce tu vedlejší postavy byly hrozně okrajově.
Líbily se mi vztahy mezi jednotlivými postavami, ale opět, chtěla bych vědět víc.
Děj byl úžasný, napínavý, a já se zkrátka nemůžu dočkat co bude dál, takže další díl už mám koupený.
A nejvíc nejúžasnější byl ten svět. Já o tom chci vědět všechno. Jak se tam dostali Emejci? Kdo vlastně jsou? A co Refájci? Kde se vlastně vzal Scion? Mám tolik otázek! Chci k tom světě vědět všechno, co jde. A o postavách taky, když už jsme u toho.
Líbilo se mi střídání přítomnosti s minulostí. A ještě lepší bylo, že to střídání času dávalo smysl, že bylo vysvětlený proč tu jsou i nějaký kapitoly z minulosti Paige.
Sem tam nějakou tu výtku prostě mám. Třeba, že mi něco přijde málo rozepsaný, pár pasáží mě nebavilo tolik, jak bych si přála, ale celkově se mi to moc a moc líbilo, a já se prostě těším na další díl.
4,5/5⭐

03.08.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

U téhle knížky mi přišlo, jako bych ji už někdy četla. Což je blbost, jenže jsem četla pár knih, kterým se Polibek bez duše prostě docela dost podobal. Nejvíc se to podle mě podobá sérii Svůdné zlo, ale má to i špetku Pádu a Nástrojů smrti.
Přestože mi tenhle příběh přišel ohranej a předvídatelnej, stejně se mi líbil. Mám ráda tuhle tématiku nebe a peklo/andělé a démoni. Vždycky mě zajímá, jak přesně to autor pojme.
Postavy mi taky přišly jak podle šablony. Hodná naivní holka s vymytým mozkem jednou stranou. Týpek z té druhé strany, samozřejmě bad boy (kterej se změní kvůli ní?). No prostě postavy, jaký tu už byly spoustukrát. Ale musím uznat, že Roth (a možná i Bambi) byl hlavním tahounem celé knížky.
Jejich vztah, jejich city, jsem jim tak docela nevěřila, ale užívala jsem si ty jejich dialogy, ty opravdu stály za to.
Děj mi přišel šíleně předvídatelný. Jako by byl opsaný z jiné knihy, jakou jsem už četla a jen trochu upravený aby nebylo poznat, že už tu tohle prostě bylo.
A prostředí? Jak z Rudá jako Rubín. Víc k tomu asi nemám co říct.
Jako takhle, mě se to vlastně docela líbilo. Čtení jsem si užila a oddechla jsem si u toho. Jenže to dle mého nebylo asi v ničem originální. Jestli se někdy pustím do pokračování to se teprve uvidí.

02.08.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak tohle bylo opravdu dobrý. Nejvíc se mi na téhle knize líbí prostředí. To bylo prostě nádherný. A postavy byly moc fajn. To byla taková pohoda! A děj tu byl též velmi zajímavý.
Hannah se mi líbila v tom, že i když má striktně vyhraněnou svoji komfortní zónu, nebojí se z ní vyjít a zkoušet nové věci. Že i když má ráda svoje zvyky a předvídatelnost neštítí se toho, být spontánní. Conor mě prozměnu občas fakt štval. Jasně to jeho chování je naprosto pochopitelné, jenže i tak mě to prostě iritovalo. To, že si zkrátka nevyslechne Hannah a dělá si hned svoje závěry.
No nejvíc mě tu ale bavila postava Jasona. Jo, byl tak trochu kretén a to já jaksi v knihách ráda. Neptejte se proč, to já holt prostě nevím.
Neskutečně se mi líbila a i trochu překvapila zápletka s plotem. Jo a víc vám neprozradím, ať si můžete lámal hlavu nad tím, co tím asi tak myslím.
A zmínila jsem už to nádherný prostředí? Jakože fakt nádherný? Vůbec by mi nevadilo tam bydlet.
Zase, i když jsem něco podobnýho viděla ve filmu spoustukrát, stejně se mi to líbilo. Úžasná oddechová knížka.

11.07.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Číst tuhle knížku je jako koukat na nějaký klasický romantický film. Naprosto předvídatelný. Jak příběh, tak postavy, dokonce i prostředí. Všechno naprosto, naprosto předvídatelný. Ale nemůžu říct, že by mi to tu nějak moc vadilo. Prostě jsem u téhle knížky vypla. Jedna z nejvíc oddechových knížek jaké jsem kdy četla.
Postavy byly fajn, jejich chování dávalo smysl. Ale nedá se zrovna říct, že by mi přirostly k srdci. Prostředí taky fajn, ale znovu o něm číst nepotřebuju. A ano, stejně je na tom i děj.
Jak jsem řekla, něco takovýho už jsem viděla spoustukrát. Přesto mě to ale bavilo a při čtení jsem se často usmívala jak šílená.
Ne, že bych si tohle přečetla někdy znovu, ale rozhodně si přečtu i ty další díly.

3,3⭐

11.07.2022 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Malazská kniha padlých mi byla přímo doporučena na základě toho, jaké fantasy mám ráda. Navíc to nové vydání je nádherný, takže bylo jasno. Tohle musím číst.
A tak jsem si knihu koupila, otevřela a začala číst - a byla jsem zklamaná. Ne moc, to ne, ale stejně jsem zklamaná byla. Kniha se mi táhla, přeskakovalo se v ději i o několik let nebo kontinentů. Příběh sledoval až příliš postav. Navíc tam někdy postavy odkazovali na minulost, na místa, na postavy - které ale nebyli vysvětleny. Minulost tam nebyla popsána, ale odkazovalo se na ni, tak jak jsem to měla chápat? Přiznávám, že takhle zmatená jsem z žádné knihy nebyla. Alespoň co si pamatuju. A to já s množstvím postav, střídáním pohledů či času obvykle nemám vůbec žádný problém.
Tak jsem četla a četla a ještě v půlce jsem byla šíleně zmatená, ale už jsem si začala zvykat.
A tak jsem četla dál a dál, posledních tak 200 stran už jsem zhltla na jednou. A ano, stále si to ponechalo tu zmatenost, ale už mi nevadila. Vítala jsem ji.
Tahle kniha je prostě psaná jinak. Jako by to byl příběh, legenda. Jako by to bylo psané pro lidi z toho světa a ne pro nás. Jako by to počítalo s tím, že jsi od tamtud, tudíž znáš aspoň trochu historii toho světa, i staré a nové bohy, či významné osobnosti.
Ale postupně jsem si zamilovala styl, jakým je tenhle příběh psán.

Postavy… je jich tam spousta. Rozhodně se vyplatí ten přehled, který je hned na začátku knihy. Je jich tu spousta, přesto má každá svůj specifický charakter. A taky hodnost. Jo u toho se prozměnu hodil ten slovníček na konci knížky. Ale ke všem postavám obecně: chovali se lidsky. Teda aspoň ty postavy, které jsou lidmi.
Děj byl náročný, spletitý. Přesto mám teď s trochou odstupu pocit, že se tam toho zas tak moc nestalo. Ale co čekat, vždyť tohle je první asi z deseti dílů.
A ten svět ahh… jo, prostě jsem se zamilovala. Je nádherně vystavěný. Je celistvý, prostě mu nic nechybí a je popsán víc než jen dostatečně. A teda taky dobře, že je tu mapa. Pardon, vlastně dvě.
Fungování magie ještě tak docela nechápu, ale je tam. A je zajímavá. Těším se, že se o tom dozvím víc v dalších dílech.

Zkrátka všechno výborný. Navíc tohle nový vydání je pastva pro oči. Nádhera.
Prostě, jak už jste možná pochopili - zamilovala jsem se.

05.07.2022 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Tak už mám přečteny všechny prequely k Bridgertonům, a tenhle je za mě druhý nejlepší, předčí to už jen Trochu jiná slečna Bridgertonová.
Billie je výborná hlavní hrdinka, odlišná od většiny. Pravda u Bridgertonů není snad žádná, kterou by zajímaly jen šaty a plesy, ale přesto žádná hlavní hrdinka z ostatních dílů nezastávala na panství mužskou práci, to tu bylo nové, jedinečné. Líbilo se mi, jak byla vždy naprosto upřímná a nelámala si hlavu s tím, že co si kdo o ní pomyslí. Nikdy se nepřetvařovala, vždycky byla svá.
George byl… no krapet zvláštní. Moc nevím co si o něm myslet, ale rozhodně byl zajímavý.
Bylo pěkný sledovat, jak si ti dva k sobě hledají cestu. Ne, že by se na začátku přímo nenáviděli, ale nechápali se navzájem a oba tak trochu tím druhým opovrhovali. Bylo zajímavý sledovat, jak se pomalu začínají chápat, vidět v sobě něco víc.
Prostředí, mě už dávno známé, se mi opět líbilo. Na ten venkov bych se opravdu ráda podívala, musí tam být krásně.
Děj byl zajímavý, napínavý, ale ocenila bych větší konec, jestli to dává smysl. Prostě jsem z toho konce neměla pocit, že by to byl konec, jako by to prostě bylo blízko konce useklý.
Každopádně prostě další Bridgertonovi/Rokesbyovi, co čekat jinýho než výbornou romantickou oddechovku, že?

30.06.2022 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Moc nevím jak to hodnotit, protože, když budu hodnotit postavy, tak mi přijde, jako bych hodnotila přímo člověka, jelikož je to prostě sice zbeletrizovaný, ale pořád životopis. Stejně tak děj.
Každopádně se mi to líbilo. Giuseppe byl zvláštní, ten mi zrovna moc nesedl. Maria mi byla většinu času hodně sympatická, i když u konce už ne tolik, jako na začátku.
Děj byl hodně zajímavý. Mariin život, její smýšlení a ambice, které tak úplně nezapadaly do doby, ve které žila.
Překvapilo mě, jak snadno se to četlo. Myslela jsem, že se mi tahle kniha bude číst krapet pomaleji, protože no prostě životopis. Ale bylo to jako číst historický román jako třeba Rebelky z Oxfordu.
Bylo tam víc romantické linky, než jsem čekala, ale bylo tam víc i boje za ženská práva, čímž se to docela vyvážilo. Jen ten zvrat, to „nejtěžší rozhodnutí svého života“ (jak je napsané na obálce) mi přišlo, že je až trochu moc nakonci (posledních, tak 40 stránek).
Celkově musím říct, že se mi knížka moc líbila, četla se skvěle a navíc jsem se dozvěděla něco nového.
4,5/5⭐

25.06.2022 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Z tohohle jsem měla úplně stejnej dojem jako z knížky Trhni si, Ethane. A tu já mám moc ráda, což znamená, že tuhle jsem si též oblíbila.
Hlavní postavy, jak Macon, tak Delila jsou výborný. Ne, že by neměli chyby. Jsou taky jen lidi, takže jasně, že chybují. Ale byli moc fajn, uvěřitelní a prostě je mám ráda.
Vývoj jejich vztahu byl jakože dost slow-burn hate to love. Takže první polovina fakt frustrující, protože prostě velmi slow, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Užívala jsem si každou chvilku. Každou jejich slovní přestřelku. Všechny jejich myšlenky. Protože - další velké plus, kór u téhle knihy - jsou tu kapitoly z pohledu obou hlavních postav.
Co si budem, fakt tu jde především o ten jejich vztah, a ten byl fakt výbornej. Celkem často postavám nevěřím jejich city, ale tady jsem cítila. Tady bylo tak jasně vidět, jak se milují i jak se nenávidí. Všechny ty city byly naprosto uvěřitelné. To jak se poznávali z nových úhlu bylo tak nádherný! To odpuštění, pochopení, oddanost - to bylo krásný.
Přesto, že jde v téhle knize především o jejich cestu k sobě navzájem, nebylo to zdaleka to jediné o co šlo. Řešil se tu i sesterský vztah a trochu i domácí násilí a stalking. Zkrátka to nebyla jen další bezduchá romanťárna.
Prostředí se mi moc líbilo. I přes to vedro bych se tam ráda podívala. Co podívala, bydlela.
Jednoduše všechno dobrý. Víc než jen dobrý. Kdyby nebylo toho, za mě slabšího konce, dala bych 5⭐.
Tohle jsem si opravdu zamilovala a rozhodně jsem to nečetla naposled.
Těším se na další knihy Kristen Callihan, protože ta prostě umí.

4,8/5⭐

17.06.2022 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Za pár hodin ve škole přečteno. Jo bylo to extrémně čtivý, napínavý a prostě zkrátka jo! Tohle bylo fakt dobrý. Bylo tu víc děje než v předchozím díle, víc toho záhadnýho týpka. Což beru jako velký plus. A je fakt dobrej, zajímavej. A i když jim teda nežeru ty jejich city, tak chemie tam je, tak asi celkem ok. Prostředí furt stejný. Postavy furt stejný. No prostě stejný, jak první díl. Což znamená, že jsem si čtení užila a těším se na další díl. Protože, panebože ten konec?!?! Já vím, že se to dalo čekat. A i jsem to čekala. Jenže, když už to tam bylo tak mě to stejně překvapilo. Takovýhle konce většinou zbožňuju, ale teď fakt ne. Ne když ještě není pokračování!

17.06.2022 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Prostředí mě známé už z Mount trilogy se mi opět líbilo. Děj to opět moc nemá, začíná až u konce knihy. Ale ten závěr… no končí to opět - stejně jako u Mount trilogy - tak šíleným zvratem, že jsem musela okamžitě začít číst další díl. A to jsem i tuhle knížku měla přečtenou jen za jeden všední den. Neskutečně čtivý.
Postavy, které se objevily už v předchozí sérii jsem měla ráda už dřív a nové jsem si téměř hned oblíbila. Z nových mám nejradši Elijaha, z dřívějších Temperance nebo jejího bráchu. Ta hlavní mužská postava je zajímavá, ale zatím nic moc. Ale věřím, že v dalším díle o něm bude něco víc.
Tyhle knížky jsou sice fakt jednoduchý, ale čtivý a napínavý se skvělými zvraty. Zkrátka na vypnutí naprosto ideální.

17.06.2022 4 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Pro mě rozhodně nejlepší díl ze série! Zoey a Dylan jsou prostě úžasní. Jejich chování dává smysl a jo, sice mi tak docela nesedlo, jak rychle se do sebe zabouchli, přesto se mi líbilo, jak si k sobě hledají cestu. Ze všech třech párů z téhle série mi tento přišel nejvíc uvěřitelný. Nejvíc pochopitelný.
Zoey je skvělá hlavní hrdinka. Navzdory tomu, čím si prošla nezanevřela na to město, na muže, na život. Prostě se snažila držet hlavu nad vodou a jde jí to.
Dylan je taky moc fajn. Takovej ten hodnej a přátelskej, ale mlčenlivej kluk od vedle. Tak trochu mě irituje, že tu jednu věc tak dlouho tajil před svými přáteli. Jako chápu, jakto, že jim to nikdy neřekl, jenže zároveň jim to prostě říct mohl. Prostě iritující.
No, k ději toho asi moc nemám, protože tady jde fakt prostě o ten vztah, o to jak si k sobě někoho pouštějí a jak se vyrovnávají s minulostí. Ne, že by mi to u tohohle vadilo.
Prostředí pořád stejné, takže dobrý. A Dylanova babička je super. Jo musela jsem ji zmínit.
No faktem je, že se mi líbila celá série. I když u mě nebude patřit mezi ty nejvíc top.

17.06.2022 5 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Čekala jsem, že to bude dobrý. Ale, že až takhle…
Bellu jsem si dost oblíbila už v předchozím díle. Přece jen v romantických knížkách (nebo aspoň v těch, co čtu) nebývají zas tak často hlavní hrdinky, které vůbec nezajímá, co si o nich kdo myslí. Navíc téměř vždy bývají mladší a méně zkušené než týpek, se kterým si začnou.
Tady je to naopak, a mě se to moc líbilo.
Rafe je úžasnej. Fakt, že jo. Jakože na něm najdu asi jedinou chybičku, a sice, že hraje fotbal. Jo, fakt nemám fotbal ráda. Jakože hodně. Ale u Rafea mi to ani nevadí. Asi taky proto, že to v tý knížce téměř vůbec není.
Ten vývoj jejich vztahu se mi taky moc líbil. No o tom bych mohla básnit. Ale neudělám to, prostě si tuhle knížku přečtěte. Fakt za to stojí. A navíc se tahle série nemusí číst postupně. Což se vyplatí.
Opět se tu něco málo řeší. Což je asi moje jediná výtka k téhle knize. To, že bych brala kdyby ten problém - kdyby oba ty problémy, jak ten školní, tak ten rodinnej - byly víc nějak uzavřený. Oni se teda jako oba tak nějak vyřeší, ale já bych brala, kdyby toho o tom na konci bylo trochu víc.
Ještě se musím zmínit o čtivosti. Já touhle knihou úplně proletěla. Začala jsem číst a najednou jsem byla na konci. Četlo se to fakt úplně samo. Navíc to bylo fakt nádherný. Co víc k tomu říct? Prostě to rozhodně stojí za přečtení.

11.06.2022 5 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Tady k postavám nic moc říct nejde. Přijde mi, že jsou všichni pořád stejní. Přijde mi, že i Will je prakticky pořád stejný už od prvního dílu. A jo měla jsem ho ráda (a pořád mám), ale taky mi trochu vadí, že se nevyvíjí. Stejně tak další hlavní postava Maddie. Ve dvanáctém díle, kde se objevila poprvé se změnila celkem radikálně, ale pak už vůbec. To mi opravdu k postavám nestačí.
Svět ale pořád miluju stejně. Jasně, tady Araluenu nebylo tolik a Skandie vůbec, ale stejně se mi to prostředí líbilo. Jo, nejspíš má na tom nějaký podíl i nostalgie, ale co už.
Děj mi připadal hrozně předvídatelný. Přijde mi, jako by se tak nějak opakoval. Jasně, kdybych to četla před lety, když jsem s Hraničářovým učněm začínala asi by se mi ten příběh furt hodně líbil, ale teď už moc ne.
No jo no, už to nejspíš není nic pro mě. Už jsem z toho nejspíš krapet vyrostla. Ale tak jsem si zavzpomínala na časy, kdy jsem HU začala číst, že jsem si to vlastně dost užila. A jo, někdy si přečtu i pokračování.

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Jako pěkný, ale na předchozí díly to nemá. V předchozích dílech se řešilo i něco jinýho než jen romantická linka, kdežto tady bylo jen to. Jasně tak jsou to dva kluci, ale tak nějak mi to nestačilo. Když v předešlých dílech řešili i nějaké jiné problémy, tak jsem myslela, že budou i tady.
Rikkera i Grahama mám celkem ráda, ale přesto, že je chápu, tak mě Graham hrozně štval.
Líbilo se mi, že oba hlavní hrdinové měli nějakou tu společnou minulost.
Čekala a doufala jsem, že se tu bude víc řešit Grahamův problém s alkoholem.
Vcelku se mi to vlastně líbilo, jen k tomu mám daleko víc výhrad než k předchozím dílům.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Postavy tu byly dost fajn. Hlavní hrdinka, která není blbá a hlavní hrdina, kterej je sice kolikrát na pěst, ale zajímavej a fajn. Ale nejlepší je Zac, samozřejmě!
Jako tohle byla hodně slow-burn romantika, ale v tom nejlepším slova smyslu. Má to pět set stran ale měla jsem to přečtený ani ne za dva dny. Četlo se to fakt úplně samo.
Jediný co mě na téhle knížce neskutečně iritovalo - kromě té příšerně obálky - bylo to množství překlepů a opakování některých pojmenování.
A ta obálka mě fakt mrzí. Tak pěkný obsah s tak otřesnou obálkou…

04.06.2022 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Tahle knížka je stejně fajn oddechovka jako první díl. Musím přiznat, že jsem se trochu bála tohle číst, protože je tu jako hlavní hrdinka Giselle, která byla v prvním díle celkem mrcha - nebo tak aspoň působila. Překvapilo mě, jak byla fajn. Tím, že je tahle kniha i z jejího pohledu, tak jsem se dozvěděla proč některé věci udělala. Devona jsem měla ráda už v prvním díle a tady jsem ho měla pořád ráda, ale přiznávám že v jedničce jsem jej měla radši.
Fungovalo to mezi nimi překvapivě dobře, ale přesto mě oba občas štvaly. Někdy se chovali fakt divně a nelogicky. A ta Elenina rada na konci? Ta byla podle mě fakt mimo.
Z postav mám pořád nejradši Aidena. Tak ráda bych měla knihu o něm. Jinak, jasně, že tam bylo nějaký to klišé, a že děj byl předvídatelný, ale četlo se to dobře, a to mu u tohohle tak nějak stačí.

04.06.2022 3 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Od tohohle jsem čekala jen obyčejnou oddechovku, která by se snad mohla dobře číst. A jo, to to vlastně přesně bylo.
Postavy byly fajn, ale jejich vývoj teda jako nic moc. On to totiž moc vývoj ani nebyl. Prostě byly nějaký a najednou se zničehonic změnily. Ten jejich vztah nebyl nic moc, možná proto, že jsem jim ty čtečky zrovna moc nevěřila. A taky by se šiklo víc chemie mezi nimi.
Prostředí mi přišlo, že nebylo téměř vůbec popsaný.
Závěr byl dost dobrej. Takhle mají dospělí řešit svý problémy. Kór takový problémy jako byl ten jeden v téhle knížce.
Jako prostě fajn oddechovka, která se dobře četla. Nic víc, ale ani nic míň.

21.05.2022 3 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Docela průměrná romantika z královského prostředí. Ne, že bych takových četla hodně, ale prostě mi to přišlo celkem průměrný.
Prostředí se mi líbilo, samozřejmě, že? Ale líbilo se mi nejen to královské, ale i ta malá prázdná kavárna v přeplněným městě.
Hlavní postavy jsem si sice nijak nezamilovala, ale zdály se mi fajn. Většinu času. Víc mě však zajímaly postavy vedlejší. Jako třeba Ellie nebo Henry. A Franny jsem měla ráda a fakt doufám, že se bude objevovat i v dalších dílech.
Vývoj vztahu hlavních postav byl průměrnej. Prostě všechno, co se jich týče mi přišlo průměrný. Až teda na ten konec, ten se mi líbil moc. Jakože nemyslím ten úplnej, úplnej konec. Nemám ráda přeslazený konce, ale to, co se stalo těsně před tím - vlastně tak trochu zároveň s tím - to mi přišlo úžasný.
Taky bylo fajn, že příběh vypráví jak Olivia, tak i Nicholas. Toho si vždycky cením.
Jo a tak samozřejmě, že se těším na další díly, že jo. Kór, když mají být jeden o Henrym a jinej i o Ellie.

10.05.2022 3 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Super. Prostě super. Anotace mi zněla zajímavě, ale celkem neurčitě, protože prostě, co asi Scarlet skrývá?
Prostředí stejný - tudíž stejně výborný - jako v prvním dílu.
Co se postav týče, Bridgera jsem si oblíbila už v předchozím díle. A i tady byl vážně dobrej, ale v jedničce jsem ho měla asi o chlup radši. Scarlet je tu nová a velmi, velmi zajímavá. Jako jo, taky není dokonalá, ale hrozně mě bavila. Vývoj jejich vztahu tu nebyla priorita, což je za mě velké plus. Mám radši když se v romantických knížkách víc zaobírá něčím jiným než samotnou romantikou. A to, jak u konce má Scarletino tajemství až thrillerovej nádech, to mě neskutečně bavilo. Jakože jasně, to co řeší Bridger je taky hustý, ale na to, co řeší Scarlet to nemá.
Jak jsem říkala romantika pro mě nebyla prioritou, ale i tak se mi líbila, přestože by neuškodilo o kapku víc chemie.
Vedlejší postavy se tu zrovna moc neprojevovaly, na to prostě nebyl čas, vzhledem k problémům, které řeší hlavní postavy. Přesto, když už se tu mihla nějaká vedlejší postava, byla fajn.
Asi mi prostě sedne, jak a co autorka píše. Že i když píše romantický knížky, vždycky do nich zakomponuje něco závažnějšího, důležitějšího. Těším se na další díly týhle série. A klidně i na další jiný knihy od autorky, kdyby byly.

10.05.2022 4 z 5