knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

Dočetla jsem s velkým vzrušením. Příběh se mi moc líbil a dějové prolínání současnosti a minulých životů má něco do sebe. Nejsem esotericky založená. Tato kniha je velice čtivá a příběh beru jako zamyšlení nad odpouštěním a návraty ...

03.09.2019 5 z 5

Petrská čtvrť dům od domu Petrská čtvrť dům od domu Pavel Novotný

Zajímavé čtení o místech, kde jsem část života bydlela a autora znám osobně. Pavle děkuji.

23.08.2019 3 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Sleduji v TV seriál Durrellovi a moc se mi líbí. Kniha mě nezaujala, škoda.

16.05.2019

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Prima čtení pro uvolnění napětí z předešlého čtení vážnějších knih.
Autorka mě vždy pobaví svými příběhy ze života. Obdivuji její výlety s matkou - maminka musela být úžasná. Lehké, úsměvné čtení ani tentokrát nezklamalo.

05.03.2019 4 z 5

Praha–Vinohrady, Čáslavská 15 Praha–Vinohrady, Čáslavská 15 Erika Härtl Coccolini

Dočetla jsem zajímavou biografii ženy, Němky narozené v Praze chvíli před 2. svět. válkou, a na Prahu nikdy nezapomněla, i když zde prožila kruté dny v r. 1945, když ji a matku Češi násilně vyhnali z bytu v rámci odsunu Němců. Matku odvezli do Bohnic, Erika byla odvedena do internačního tábora v Hagiboru (kousek od svého domova). V r. 1946 se sešla s matkou v táboře a obě byly spolu s dalšími odsunuty do Německa.
Kniha začíná v r. 1980 vzpomínkami při návštěvě Prahy. Vadilo mi učebnicové líčení historie v druhé třetině knihy (od středověku po současnost), které jsem zpočátku četla, ale pak jsem odstavce přeskakovala, byla jsem zvědavá na další osudy Eriky před odsunem. Tato část byla dost krutá, váhala jsem, jestli mám ve čtení pokračovat...
Třetí část knihy je v r. 2001 z další návštěvy Prahy Eriky s rodinou a vzpomíná na svůj život ...
Kniha stojí za přečtení.

22.02.2019 4 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Příběh z Mongolska, s mongolskými výrazy, kterým jsem nerozuměla. Je napsán z pohledu několika žen a mne neuchvátil. Snažila jsem se, ale nedočetla jsem asi k mé škodě. Možná se k románu časem vrátím ...

14.02.2019 3 z 5

Čekání na Golema - 330 zastavení na cestě mizející Prahou Čekání na Golema - 330 zastavení na cestě mizející Prahou Dan Hrubý

Mám ráda Prahu, starou Prahu a autor to umí podat. Musím číst po troškách - informací je tolik, že se to nedá hltat. Těším se na další knihy Dana Hrubého .

26.11.2018 4 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Zatím jsem odložila - nemám sílu, ale ke knize vrátím, nedávná tragedie v rodině je stále živá

09.09.2018 4 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda knihy Táni Keleové-Vasilkové a u této knihy mi dlouho trvalo než jsem se začetla. Začátek je rozvláčný a hlavní postava Olga řeší jen svoje kila, jojo efekt a vadilo mi její chování k rodině. Už jsem chtěla knihu odložit, když dostala spád a dál jsem četla příběh s napětím. Rozhodně se nedejte odradit začátkem, kniha stojí za přečtení - zamyšlení nad životem a jeho prioritami.

05.09.2018 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Nemohla jsem se začíst, protože mi v hlavě zněla dočtená Porodní bába od řeky Hope ... Po pár stránkách už to bylo dobré. Milá odpočinková kniha a konci i trochu napětí. Doporučuji.

22.08.2018 4 z 5

Vaření s Čirinou Vaření s Čirinou Dana Melanová

Nejlepší kuchařka, kterou mám , a že jich mám hodně !!! Každý recept se povede, není složitý a suroviny všem dostupné

21.06.2018 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Nenáročné čtení, které mě pobavilo. Dávám 5 hvězd za nevšední nápad. Čtenáři, který má rád "fantasmagorii" doporučuji :)

26.03.2018 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Nenáročné čtení, které mě pobavilo. Dávám 4 hvězdy za nevšední nápad. Čtenáři, který má rád "fantasmagorii" doporučuji :)

26.03.2018 4 z 5

Cesta: Paměti české aristokratky Cesta: Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Už je to dost dlouho, co jsem knihu přečetla. Koupili jsme ji kdysi při návštěvě zámku Častolovice. Kniha se mi moc líbila a obdivuji co vše hlavní hrdinka zvládla.

08.02.2018 4 z 5

Idioti na plavbě kolem světa Idioti na plavbě kolem světa Ivan Orel

Cestopis se mi moc líbil - četla jsem knihu už dřív a dnes jsem si na knihu vzpomněla. Tehdy mě upoutal Ivan Orel , když byl v ČT Dobré ráno nebo SAMA DOMA (to už si nepamatuji ...

27.11.2017 4 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

nezačetla jsem se, Čokoláda film se mi líbil, ale kniha mi nejde, není to vinou knihy, ale mojí

27.11.2017 1 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Kniha se mi líbila a beru ji jako humorný cestopis autorky. Jsem moc spokojená .

30.10.2017 5 z 5

Princové nemyjou záchody Princové nemyjou záchody Petra Braunová

Přečetla jsem CELOU SÉRII, i když patřím mezi dříve narozené :D . Líbilo se mi to a zvláště 3.díl mě nepustil, dokud jsem nedočetla, Dávám 5 hvězd a děkuji Petře Braunové za její knihy

09.07.2017 5 z 5

Pražské příběhy 2 - Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu Pražské příběhy 2 - Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu Dan Hrubý

Miluji Prahu, ráda čtu o Praze a Dan Hrubý umí pěkně převyprávět příběhy obyvatel těchto domů, které mnohdy i překvapily. Nejsou to jen "drby". Doporučuji.

24.11.2016 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Gutta z Bubnu se mi moc líbí, je to opravdu pěkné čtení. Nyní je Gutta k dispozici našim čtenářů a mohu ji vřele doporučit!!! Z Klučova zdraví knihovnice Janina

04.12.2015 5 z 5