Knihomolovkyně Knihomolovkyně komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná příroda, hluboký příběh, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Skvělý konec. Byla jsem z knihy nadšená.

03.01.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Přečetla jsem na jeden zátah, nejen proto, že je kniha útlá, ale hlavně proto, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Každá z postav má svůj velice zajímavý, až tvrdý osud, svoje stinné stránky, ale zároveň všem musíte fandit. Ať je to malý osmiletý Axel nebo starý děda, kariéristka padesátnice nebo náruživý barman, všichni něco v sobě nesou, skrývají, ale vypluje to na povrch. Místy velmi dojemné, až jsem si i pobrečela, ale vzápětí to střídá humor, byť spíš černý, ale velmi mě to pobavilo. Zajímavý je samozřejmě příběh samotného pozorovatele všech sousedů. Líbí se mi autorčin styl, kdy zbytečně nic neprotahuje, jde k věci, nemotáte se v lidech, ani v příbězích, není tam klišé omáčka.

02.12.2021 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Kromě všeho se mi moc líbilo, jak plynuly roky, ve kterých se ukazovalo přesně, to, co se v dané roky opravdu v realitě dělo a mělo to i vliv na hrdiny příběhu. Bylo to jako kdybych sledovala opravdovou rodinu.

03.08.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Skvělý nápad, dvě verze - co by se stalo kdyby.., plné emocí. Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.

19.07.2023 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Zajímavé téma i zajímavý pohled očima Němců na válku. Ale skoro vůbec žádné emoce. Hrdince se něco stane, ale víceméně osud tak nějak přijímá, řekne na to, co jsem měla dělat.. a tím to vadne, jede se dál. Mně přišlo, že se postava téměř nevyvíjela a ani nějak nic moc nedělala, jen přijímala osud, jak šel. Měla jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Závěr je jak z červené knihovny s příměsí zla.

28.08.2022 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Silné, smutné příběhy, občas i s notnou dávkou humoru. K zamyšlení..

02.12.2021 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Důvod, proč jsem knihu neodložila byl, že jsem se chtěla konečně dozvědět, co se stalo na grilování. Autorka to moc protahuje a to hlavní se dozvíte až za polovinou.

02.12.2021 2 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Hodně zajímavý příběh. Dvě sestry, které v dětství a dospívání žily spolu, přesto každá viděla jejich život jinak. Odkrývání pravdy, odpuštění. Nelíbil se mi ale nádech červené knihovny, všechno šlo moc rychle a hladce..

03.01.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mám Hartla ráda, ale jeho předchozí knihy se mi líbily víc. Tady byl skvělý námět, ale klouzalo to hrozně po povrchu. Nevzbuzovalo to ve mně příliš emocí.

02.12.2021 2 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Krásný příběh o snaze nalézt pravdu, zacelit rány z minulosti a o odpuštění.

30.03.2023 5 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

Zajímavé, vtipné, inspirativní.

18.04.2022 5 z 5

Dáma s veverkou Dáma s veverkou Elizabeth McKenzie

Originální příběh, ale často obalen zbytečnými pasážemi. Někdy mě děj naprosto pohltil a někdy zase poněkud nudil. Na přečtení je potřeba trpělivost, děj neplyne úplně svižně, nicméně tuto knihu považuju za zajímavou.

02.12.2021 4 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Skvělý námět, jen mi to přišlo moc zdlouhavé a rozvláčné, ale celkově mě kniha bavila.
Odpověď pro Madelisi níže - já bych řekla, že to byla právě matka, která je zřejmě sledovala, možná i celý život? Zodpovězeno to podle mně v knize není, ale myslím, že to nikdo jiný být nemohl :)

10.04.2023 4 z 5