knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Naprosto kouzelné. Joellen a Cameron alias Hopsal mě fakt dostali. V knížce je vše, co mám na tomto žánru ráda: hodně romantiky, hodně vtipné slovní přestřelky a trocha sexu. Dost se román věnuje i otázce sebeúcty, sebelásky a tomu, jak moc nás ovlivňují ostatní, především nejbližší rodina, v nahlížení na sebe sama. Tohle téma je mi hodně blízké, tudíž jsem si příběh užila ještě o to více.

06.05.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Bez zábran musím konstatovat, že to bylo zase boží. Předchozí díl mě dostal a tenhle se mu zcela vyrovnal. Už aby vyšel další.
Kate a Elliot - dva soupeři, ze kterých se stanou milenci, přátelé, spřízněné duše. Ta cesta ke šťastnému konci ale není - jako vždy - jednoduchá. T. L. Swan píše tak pěkně, že to ve mně pokaždé vyvolává bouři emocí. Hodně smíchu - viz eskapády s domácími zvířaty - a taky hodně, hodně slz, když Kate trpí. Skoro jsem trpěla s ní.
Moc se mi líbilo i setkání s předchozími páry, prostě jsem si to fakt užila, jsem nadšená.

29.10.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Tohle byla naprosto báječná emocionální jízda! Strašně jsem se některým situacím smála, že jsem skoro nemohla přestat, abych vzápětí nad něčím jiným šíleně brečela dojetím.
Tristana jsem si oblíbila už v prvním dílu a jsem ráda, že mě má intuice nezklamala, když jsem se na jeho příběh těšila. Tak báječný muž - tak milující, tak vyrovnaný. Jeho sbližování s Fletcherem, Harrym a Patrickem - prostě nádhera. Claire jsem zkraje chápala a obdivovala ji, abych pak skoro před koncem absolutně nevycházela z úžasu, jak se - s prominutím - chová jako pitomá nána.
Bylo to báječné čtení, romantické a plné citů, moc jsem si to užila. A předpokládám, že další díl bude o Elliotovi a malířce Harriet, jak bylo naznačeno. Těším se.

17.10.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

(SPOILER) Tentokrát to byla pořádná erotická jízda, ačkoli nechybí ani romantika - tedy spíše až ke konci.
Příběh se mi moc líbil, akorát některé situace mi přišly trochu přitažené za vlasy, viz zmizení Cecile a její náhlé zjevení po čtyřech letech. Která žena by opustila tak báječného, milujícího, fešného a k tomu bohatého muže, který je navíc skvělým milencem? A neozvala se celou dobu ani svému bratrovi?
Ale nesrovnalosti odpouštím, protože jsem si knížku nesmírně užila.

05.07.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Perfektní! Napínavé!
Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si, páni, on - J. P. Delaney - obšlehl naše Kukačky.
Ale s každou další stránkou mi bylo jasnější a jasnější, že tak to nakonec nebude. Příběh dvou rodin - Petea s Maddie a Milese s Lucy - se zamotává, vyhrocuje a nakonec dospěje do "skoro" nečekaného finále.

30.11.2021 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Krásný milostný příběh. Jackson "Netvor" - muž se zlatým srdcem, ukrytým pod nastavenou maskou a Bianca - upřímná přidrzlá osůbka, která si nenechá nic líbit.
Oba hlavní hrdinové mi ihned přirostli k srdci, moc se mi líbila chemie mezi nimi, jejich nesmírně vtipné výměny názorů. Skutečně hodně jsem se u knížky bavila, užívala si její čtení, o čemž svědčí i to, že jsem ji dočetla dnes ve čtyři ráno.
Kdo hledá krásnou romantiku, krásně popsaný a vzrušující sex, pro toho je tenhle román to pravé ořechové.
Jen poznámka na okraj. Jestli jsem to správně pochopila, tak Bianca byla mulatka, tudíž nechápu obrázek na přebalu knihy. Jako by ho stvořil někdo, kdo knihu vůbec nečetl.

01.08.2021 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Naprosto brilantní! Jedna hodně nepovedená rodinná večeře, dvě vraždy, jedna rodinka plná psychopatů a příběh se rozjíždí. Autorka si s námi hraje jak kočka s myší - chvíli si myslíme, že vraždila Catherine, pak zas Dan. Nebo možná Jenna? Aby toho nebylo málo, objeví se nevlastní sestra Rose. Že by vraždila ona? Všichni mají motiv, tak kdopak to byl? Nebo to nakonec nebyl nikdo z rodiny? Plno otázek až skoro do samotného naprosto bravurního finále.
A jen tak mimochodem - opět se mi potvrdilo, co všechno jsou lidé ochotni dělat pro peníze, ale hlavně, že TRPĚLIVOST SE VYPLÁCÍ!

18.09.2022 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

(SPOILER) Bylo to hezké, romantické, dojemné, smutné. Akorát zbytečně dlouhé a natahované, stačilo by mně klidně tak o sto stránek méně. Kristen a Josh mi byli oba sympatičtí, ale Kristen mě šíleně štvala tím svým postojem: "Já vím všechno nejlíp, beze mě ti bude líp." To fakticky nemám ráda, každý má právo rozhodnout sám za sebe. A nemám ráda, když se ženy cítí méněcenně, když nemohou mít děti, mateřství přece nedefinuje naši osobnost.

22.08.2022 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Krásný romantický příběh, který od začátku až do konce tak nějak báječně plynul. Bez hádek a zvratů, tak to mám ráda. Super odpočinkové čtení.

31.05.2023 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Bylo to pěkné, romantické i erotické, ale - zatraceně - tak šíleně dlouhé! Více bych si to užila, kdyby těch stránek byla tak polovina, tohle už mi přijde fakt moc.
A trochu mi vadily ty nepřeložené francouzské věty, mohli dát na konec knihy slovníček s překladem.

24.10.2022 4 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Nemůžu si pomoct, ale tentokrát mě to nějak nechytlo. Od Alessandry Torre jsem už četla více románů, líbily se mi, ale tady nějak nevím. S postavami jsem se nesžila, ničím mě moc nezaujaly. Přerod Julie ze "skoro panny" s jejími přísnými zásadami na "skoro nymfomanku" ochotnou k čemukoli během chvilky mi přišel naprosto neuvěřitelný. Vadila mi i často opakovaná slovní spojení a především i hrubé chyby v textu - v býlích rukavicích, obětí ve smyslu obejmout. Další díly asi přečtu, jen abych věděla, jak to dopadne, ale nijak moc se na to netěším.

03.09.2022 3 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Romantické, velmi pěkné oddychové počtení. Chelsea a Damien se mi oba moc líbili, zamilovala jsem si i jejich báječné psy. Těším se na příběh Tylera a Jade - teda doufám, že bude - a co nejdříve musím přečíst příběh Eleca, který mi nějak unikl.

27.06.2022 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Příjemný romantický příběh. Dějová linka se mi líbila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale tentokrát mi čtení fakt hodně kazila neskutečně velká řada překlepů. Štve mě to, jelikož je to stále častější a fakticky to ubírá na kráse příběhu, kterému autor věnuje tolik lásky a úsilí.

28.08.2021 3 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

(SPOILER) Příběh další dvojice z Briaru, tentokrát Conora a Taylor. Líbilo se mi to, ale tentokrát - a nevím, zda je to mým mnohem vyšším věkem než mají naši hrdinové - jsem tak nějak úplně nedokázala pochopit ta jejich trápení a i následné "rozchody", které z těchto problémů pramenily. Řešení se mi zdála snadná a nechápala jsem, proč se v tom oba tak utápí. Ale jak jsem již zmínila, příběh se mi celkově líbil, odpočinula jsem si u něho a jsem ráda, že Conor a Taylor našli svůj šťastný konec.

13.06.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Nádherné, opravdu kouzelné. Název románu trefně popisuje, o co v této knize především jde. O ROMANTIKU. Má romantická duše se při čtení tetelila blahem. Hlavní hrdinové oba velmi sympatičtí, uvěřitelní. Napětí a jiskření mezi nimi krásně popsané, skoro hmatatelné. Už se těším na další díl a jsem zvědavá, o kom bude.

25.04.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tatérku jsem poprvé četla těsně po jejím vydání, nyní znova, s ohledem na to, že vyšel následující díl. Přiznávám, že jsem si skoro nic nepamatovala, jen celkový dojem z knihy, který byl skvělý. A to se nezměnilo. Tatérka je napínavá až do samého konce. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny - Francise a Marni, nemůžu se dočkat, co s nimi bude dál. Jaké Marni udělala Francisovi první tetování a bylo zároveň i posledním?

31.03.2021 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Příjemná oddechovka, romantická, s kapkou víc erotiky.
Čtení mi bohužel tentokrát opět kazily hojné překlepy, což mě vždycky šíleně naštve a otráví.

22.06.2023 3 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Moje oblíbená Sandra Brown píše stále perfektně. V záložce jsem zaznamenala její věk, teda klobouk dolů. Příběh je opět napínavý, jiskření mezi hlavními hrdiny úžasné, děj graduje a ne každý je tím, kým se zdá být...
Báječné!!!

14.02.2022 5 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Tak tohle je důvod, proč tak moc ráda čtu - příběh, který Vás chytí za duši, za srdce, příběh, který Vás nutí číst a číst, nehledě na to, jaká je pozdní noční či spíše brzká ranní hodina. Příběh, který Vám svou silou vezme dech a vrátí Vám ho teprve tehdy, až plni nadšení a těšení obrátíte poslední stránku a konečně zjistíte, jak to s Vašimi "přáteli" dopadlo. Příběh, který Vám čas od času připomene, že stále věříte na lásku a dobro v lidech.

26.12.2020 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Romantické a velmi dojemné. Konec mě naprosto "rozsekal", zas jsem si pěkně pobrečela. A jako bonus práce hlavních hrdinů kolem knih a část děje odehrávající se v knihkupectví. Nora a Charlie si mě naprosto získali, stejně tak její sestra Libby a celá její rodina.

16.10.2023 4 z 5