Knihomolka223 Knihomolka223 komentáře u knih

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Nevím. Jako pokračování Jane Austen možná dobré. Detektivka ale nebyla přesně podle mého gusta. Malý románek, který se odkryl až na konci knihy v jedné kapitole. Žádné stupňování napínavosti, ani moment překvapení. Kniha mě úplně neuspokojila, ale to neznamená, že se ostatním nebude líbit.

01.03.2021 2 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

(SPOILER) Super. Autor má spoustu dobrých nápadů a chytře čerpá z klasických pohádek. Z Karkulky je královna, z Mášenky psanec, Malá mořská víla možná neumřela, jak si všichni myslí a Zlá Královna kuje temné plány. A do toho přichází dvojčata Alex a Conner alias šprtka a spáč nebo romantička a realista. Velice rychle jsem se začetla a smála jsem se Connerovým vtípkům. A těch bylo mnoho.

16.02.2021 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Mimča, mimča, mimča. Smutné matky z Protektorátu nechávají děti v lese, kde si je bere zlá čarodějnice. Je tomu ale opravdu tak? Stará kouzelnice Xan děti z lesů zachraňuje a poskytne jim nový, lepší, domov za lesem. Ale co se stane, když se jednoho dítěte nemůže vzdát?

Luna vyrůstá v lesní chaloupce a netuší nic o kouzlech. Její "babička" Xan jí te totiž uzamkla do dne 13 narozenin. Ale ty se rychle blíží. A babička je moc slabá, aby přežila další cestu za dítětem z Protektorátu.

Lunina matka zešílela a je zavřená ve věži. Co když ale najde cestu ven? Cestu protkanou kouzly? Cestu za její ztracenou dcerou Lunou?

Altain - důvěřivý kluk pomalu vyrůstá a mění se v muže. Přichází první lásky a pády. A nakonec otázka - kam se ztrácí děti z Protektorátu. Jsou pověry o čarodějnici opravdu pravdivé? Ale milému Altainovi nezbývá, než se vydat do lesa. A zabít čarodějnici.

A v neposlední řadě taky Glerk - obluda z bažiny s velkým srdcem a úchylkou na poezii, Tyrian - malý velký dráček, tygr a statisíce papírových ptáčků.

08.02.2021 5 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Pěkné, ale musela jsem se do toho dostat. Autorka si až magicky vykreslila svět dvoutvářných. Stejně mi ale trošku přijde, že se tam některé věci moc zamotávají a pořád je to o létání, kouzlech a "smrtelném nebezpečí" (i když je docela pravděpodobné, že to hrdina přežije :-D). Každopádně i přes tyto nedostatky sáhnu po dalším díle.
PS: Fakt netuším proč mlhavé nebezpečné duchy autorka pojmenovala "bílí králíci". :-D

03.02.2021 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Krásné, napínavé čtení s dobrým koncem.
PS: Nejlepší byl Cuk.
PPS: Ještě lepší byl Will.

03.02.2021 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Zatím nejlepší díl ze série. Děj je čím dál napínavější a zamotanější. Rozhodně se mi líbil nápad nových draků. Sváťa bydlí se svou nalezenou rodinou a snaží se přesvědčit otce, že draků se není třeba bát. Rafan je na stopě své rodině a přitom si jeho tulík Plavík založí vlastní. Hanka pomáhá drakům a jednorožcům a stává se chůvou nového malého dráčka ze soustroví delfína. Plamovi hrozí dosut nepoznané nebezpečí. Vron žije se Sváťovou rodinou a vydává se za příbuzného, aniž někdo tuší, že je kouzelný džin. A Zachariáš... ten je pořád stejný.

26.01.2021 5 z 5

Jasmína Jasmína Jan Truss

Tato knížka na mě ohromně zapůsobila. Bylo to tak krásné toulat se společně s Jasmínou krásnou přírodou a "být volná, jak se patří". Líbilo se mi, že knížka měla šťastný konec a Jasmína si uvědomila, co je na světě důležité. Moc poetické, krásné a dojemné čtení.

21.01.2021 5 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Je zajímavé, že autorka uměla tak skvěle psát i v začátcích své kariéry. Líbilo se mi, že kniha byla vyprávěna jen dopisy a proto ukazovala děj z pohledu několika osob. Smála jsem se hlavně u "Dějin Anglie". Rozhodně stojí za přečtení.

20.01.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Laskavé, milé, pěkné a oddechové čtení. Oblíbila jsem si všechny malé ženy. Starostlivou a hodnou Meg, nezkrotnou a bláznivou Jo, nenápadnou a oddanou Beth i elegantní a romanticky smýšlející Amy. Řekla bych, že autorka své vlastnosti rozdělila do těchto sester. A my můžeme najít kus sebe v každé z nich. Za mě rozhodně 5* a kdybych mohla, dám i víc.

20.01.2021 5 z 5

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Anna je snílek a pořád se točí ve svém světě. A právě pro to je tak oblíbená. Nejde si ji neoblíbit. Konečně se jí podaří studovat na univerzitě, kde se o ni uchází spousta nápadníků. Ale kdo je ten pravý? Podaří se Anně objevit, koho má opravdu ráda? Zvítězí její ideály, nebo to, co opravdu cítí?

18.01.2021 5 z 5

Krásná grafika, poutavě napsané medailonky, dobrý nápad. Knížka byla po všech stránkách skvělá a dozvěděla jsem se i spoustu nových věcí o postavách z historie.

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Erin Hunter

Naprosto boží kniha. Každý další díl je napínavější, než ten předchozí. A jdu si rozhodně přečíst i další sérii.

18.01.2021 5 z 5

Tato knížka byla snad nejvtipnější ze série. Dvě potřeštěné dogy, pan Spock čekající na poslední hodinku, Josef v uniformě Himmlera, Helenka Vondráčková, princezna Diana, Karkulka ... a jeden Rembrant. To všechno v této knize. A ještě víc.

Nebezpečná stezka Nebezpečná stezka Erin Hunter

Skvělé, jako vždy. Jenom mi je opravdu líto Modré Hvězdy. Ale
na Warriors je dobré, že mrtví válečníci se přidají k Hvězdnému klanu, takže Hvězda Ohnivousovi pomáhá dál. Nejvíc jsem si ale oblíbila Ostružínka. Jenom škoda, že mu Ohnivous tolik nevěří. Jinak SUPER.

Bouře přichází Bouře přichází Erin Hunter

(SPOILER) Pozor SPOILER!
Trošku mě mrzí, že Modrá Hvězda přestala věřit v Hvězdný klan. Snad z ní bude zase ta stará dobrá velitelka. Ale musím uznat, že Ohnivous si vede skvěle. Mrak byl otravný, ale jsem ráda, že to s ním nakonec dobře dopadlo. Jinak jako obvykle 5* (kdybych mohla, dala bych jich klidně i 10)

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Co dodat... prostě boží kniha!

Oheň a led Oheň a led Erin Hunter

Skvělé, jako vždy!

Lovci Lovci John Flanagan

Dobrá kniha, dobrá nápad. Klasický Flanagan - je to dobré, trochu čtivé, ale pecka to není. I tak se mi ale knížka líbila. Je zajímavé, jak Hal vždycky přijde z nějakým geniálním nápadem (s několika zapomenutými maličkostmi). Ale stejně mám nejradši Thorna.

03.01.2021 4 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Moje srdcovka! Prostě miluju kočičí válečníky! Fakt to stojí to za to.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Svělé, humorné vyprávění. Střet spousty kultur a povah. Spáč, šprt... a pan Kaplan.
PS: Rochelle Golderbergová - neuduste se pralinkou.
PPS: Ať je vám všem eumoiricky.

17.12.2020 4 z 5