Knihomolka223 Knihomolka223 komentáře u knih

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Romantické, pěkné, odlehčené čtení. Sentimentální, ale tak, aby to nevadilo, trošku smutné, ale právě pro to to bylo tak dobré.

07.05.2021 4 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Kniha byla trochu slabší než první díl. Bavilo mě ale, že přibyla nová hrdinka Lydia. Takový autorův příklad bojovnice. Zajímalo by mě, jestli si vybere Stiga nebo Hala.

05.11.2020 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Boží!!! Autorka se zvlášť na posledním díle série dosti vyřádila. Hlavně konec byl super. Spousta nečekaných zvratů a pěkný konec. Někdy jsem se i zasmála.

20.10.2020 5 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Já nevím...
Ze začátku naprosto skvělé, nemohla jsem se odtrhnout (nejspíš za to mohly ty krátké kapitoly, když končily tak napínavě). Ale pak...
Konec byl na mě moc uspěchaný a rychlý. A občas jsem se strácela v časových rovinách, jak už se to občas stává, když čtete knížku o cestování časem.
Ale zase musím vyzvednout autorův humor a bezprostřednost. Bylo to nápadité a docela mě to i bavilo. Takže - ano, dobrý, ale není to úplně můj styl.

21.04.2021 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Milé, nenásilné čtení. Ze začátku se to trošku rozjíždělo, ale pak jsem začetla. Vtipné, pěkné a poučné. Rozhodně doporučuji.

14.04.2021 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Skvělá laskavá a humorná kniha. Teta Kateřina, Milouš, doktor Vlach, Saturnin... všichni na jedné chatě!

23.03.2021 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Hned jsem se začetla a knihu už neodložila. Příběh se tváří obyčejně, ale postupně, stránka za stránkou, se odkrývá tajemství, které odolalo zubům času. V ději se prolíná několik příběhů z různých dob. Je tu archivářka Elodie, která našla fotku neznámé ženy, Leonard Gilbert, který sepisuje příběh Edwarda Radcliffa, malý Tip se svou "imaginární" přítelkyní, Ada Lovegroveová a Lucy Ratcliffeová. Všechny spojuje jedna věc - sídlo Birchwood a vražda, která se zde stala. Ale bylo to opravdu tak, jak si všichni myslí? Kam zmizel Ratcliffský diamant? A co se stalo s tajemnou hodinářovou dcerou?

03.03.2021 5 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Zatím nejnapínavější díl ze série. V lidském světě se jako vlna šíří neznámé nebezpečné kamínky. Hanka s přáteli musí zabránit válce mezi rasami. Jenže jednorožci se stáhli do ústraní a odmítají vydat informace. V tomto díle se konečně objeví trpaslíci a dozvíme se taky něco málo o tulících. Kdo všechno ale bude muset zemřít, aby se znovu nastolila rovnováha?

03.03.2021 5 z 5

Jasmína Jasmína Jan Truss

Tato knížka na mě ohromně zapůsobila. Bylo to tak krásné toulat se společně s Jasmínou krásnou přírodou a "být volná, jak se patří". Líbilo se mi, že knížka měla šťastný konec a Jasmína si uvědomila, co je na světě důležité. Moc poetické, krásné a dojemné čtení.

21.01.2021 5 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Je zajímavé, že autorka uměla tak skvěle psát i v začátcích své kariéry. Líbilo se mi, že kniha byla vyprávěna jen dopisy a proto ukazovala děj z pohledu několika osob. Smála jsem se hlavně u "Dějin Anglie". Rozhodně stojí za přečtení.

20.01.2021 4 z 5

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Anna je snílek a pořád se točí ve svém světě. A právě pro to je tak oblíbená. Nejde si ji neoblíbit. Konečně se jí podaří studovat na univerzitě, kde se o ni uchází spousta nápadníků. Ale kdo je ten pravý? Podaří se Anně objevit, koho má opravdu ráda? Zvítězí její ideály, nebo to, co opravdu cítí?

18.01.2021 5 z 5

Nebezpečná stezka Nebezpečná stezka Erin Hunter

Skvělé, jako vždy. Jenom mi je opravdu líto Modré Hvězdy. Ale
na Warriors je dobré, že mrtví válečníci se přidají k Hvězdnému klanu, takže Hvězda Ohnivousovi pomáhá dál. Nejvíc jsem si ale oblíbila Ostružínka. Jenom škoda, že mu Ohnivous tolik nevěří. Jinak SUPER.

Bouře přichází Bouře přichází Erin Hunter

(SPOILER) Pozor SPOILER!
Trošku mě mrzí, že Modrá Hvězda přestala věřit v Hvězdný klan. Snad z ní bude zase ta stará dobrá velitelka. Ale musím uznat, že Ohnivous si vede skvěle. Mrak byl otravný, ale jsem ráda, že to s ním nakonec dobře dopadlo. Jinak jako obvykle 5* (kdybych mohla, dala bych jich klidně i 10)

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Co dodat... prostě boží kniha!

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Moje srdcovka! Prostě miluju kočičí válečníky! Fakt to stojí to za to.

03.01.2021 5 z 5

Velice vtipná knížka. Autor vše komentuje s nadsázkou a humorem. Jen těch stakanů mohlo být o něco méně :-). Určitě si přečtu i další knížky.

02.12.2020 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Romantický, občas trochu smutný, příběh. Moc pěkné. Hned jsem se začetla a chtěla vědět, jak to s tou dívkou s pomeranči dopadne.

26.10.2020 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Anna se stává učitelkou v Avonlea. Úsměvné, romantické, krásné. Pořád mě velmi baví barvité popisy krajiny nebo Anniny poetické myšlenky. Jako bych příběh prožívala spolu s ní. Nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování. Jinak i když Anna dospívá, pořád je ještě průšvihářka a snílek. A to je na tom to nejzábavnější. :-D

02.10.2020 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Super kniha, dobrý nápad, velice čtivé.

01.10.2020 5 z 5

Magická knihovna Magická knihovna Alexander Zeno

Moc pěkná knížka z prostředí knihovny. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Děj byl ale občas vypravován trochu chaoticky a moc narychlo. Jinak ale knížka byla čtivá, příběh dobrý. Za mě super.

20.09.2020 4 z 5