knihamouder knihamouder komentáře u knih

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Tato byla také zfilmována? To já vůbec nevím, pokud ano, ráda bych shlédla. Kniha obsahuje lehký humor, byla jsem velmi překvapena, že hlavní postavou knihy je muž :-)

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Vtipné situace mě bavili celou knihou, akorát začátek byl malinko strohý. Mohu doporučit. A co vy? Máte svého Filipa? :-)

16.09.2014 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Klasika. Vtip nechyběl, ale filmové zpracování mi přijde o třídu lepší.

16.09.2014 3 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kdo by neznal a nemiloval Káju Maříka. Těším se, až se o něj podělím se svými dětmi.

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Smutné téma knihy, které ovšem k životu neodmyslitelně patří. Jak se vyrovnat s odchodem velmi blízkého člověka. Dokonce jsem se místy i pobavila.

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Kniha mě nezaujala, v polovině jsem ji musela odložit.

16.09.2014 2 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Velmi silný příběh. Knížka smutná, hezky napsaná. Pobrečela jsem si jako želva.

16.09.2014 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Večerní oddechová kniha, přečteno jedním dechem.

16.09.2014 4 z 5

Posilujeme pro zdraví i pro krásu Posilujeme pro zdraví i pro krásu Eva Blahušová

Super průvodce pro ty, co nemají čas nebo se stydí jako já cvičit na veřejnosti. K posilování s touto knížkou není potřeba žádných strojů. Doma se dá ke cvičení použít mnoho věcí kolem nás. Také jsem se dozvěděla, že některé cviky provádím špatně a zanedbávám protahování před fyzickou námahou i po ní.

03.03.2017 4 z 5

Stínohra - Nápady pro černou hodinku - 100 stínových zvířat Stínohra - Nápady pro černou hodinku - 100 stínových zvířat Sophie Collins

Na stínové divadlo jsme si netroufli. Pár zvířátek jsme zvládli, ale sto jich taky nebylo. :-) No, co hlavně, že jsme pobavili ostatní. Při takovém stínování si totiž užijete mnoho legrace.

19.09.2014 3 z 5

Masáž děťátka Masáž děťátka Rahel Rehm-Schweppe

"Aby se malý človíček mohl dobře vyvíjet, potřebuje velmi mnoho tělesného kontaktu."
Hlazení, masírování vaše děťátko uklidní, působí blahodárně na tělo i duši.
Rady jak masírovat, jaké jsou vhodné pomůcky, prostředí, kdy masírovat.
Masáže pomáhají při nadýmání, zácpě, neklidu, strachu, při prořezávání zoubků, rýmě, atopickém ekzému...to vše vám kniha nabídne.
Titul je i finančně dostupný.
Knihu mohu doporučit, masáže se našemu mrňouskovi líbily.

Zdravá výživa malých dětí Zdravá výživa malých dětí Olga Illková

Hezké povídání o zdravé stravě, recepty i rady. Pomůže vám naplánovat jídelníček-jak zkombinovat jídlo pro celou rodinu-dítě, dospělý, poradí jak uskladňovat potraviny a neplýtvat jimi, naleznete i stravu pro nemocné děti.

19.09.2014 5 z 5

Vaříme dětem - rychle, zdravě, chutně Vaříme dětem - rychle, zdravě, chutně Klára Trnková

Opět zdravá, ale hlavně chutná inspirace, když už nevíte, co by jste uvařili mlsným jazýčkům. Naleznete zde recept na pořádný oběd, přílohy i vynikající dezerty.

Vaříme pro kojence Vaříme pro kojence Dagmar von Cramm

Strava dětí do jednoho roku. Spoustu zajímavých a chutných receptů pro kojence. Obsahuje mnoho druhů kašiček, ovocných svačinek, ale i zeleninových a masových jídel.
Kniha vás seznámí i s tím, co dělat při průjmu, zácpě. Obsahuje i kapitolu nazvanou alergie a rizika.

Vše o matce a dítěti Vše o matce a dítěti Lucia Vajdová

Můj nej rádce a průvodce prvním těhotenstvím, kojením i péčí o miminko. Rodila jsem v porodnici, kde byla super péče o matku i dítě, ale na dnešní moderní dobu se zapomíná na kojení. Jako nezkušená matka jsem se v tom pěkně plácala a při tom jsem chtěla pro svého drobečka to nejlepší. Díky této knize jsem se rozkojila a vydržela kojení celý rok. Kniha popisuje jak správně držet dítko i samotné přiložení k prsu. Skvělé rady doprovází krásné obrázky i fotografie.
Také jsem se nechala inspirovat při pořizování věcí pro miminko.
Naleznete fáze vývoje dítěte, vše o očkování, nácvik na nočník, první pomoc u dítěte a spoustu dalších zajímavých informací.

Němčina pro zdravotní sestry Němčina pro zdravotní sestry Eva Karasová

S touto knihou jsem spokojena. V cizině nepracuji, hodila se mi v práci, protože mnoho cizinců jezdí do ČR na operace, je to pro ně finančně dostupné. Hodně mi v komunikaci pomohla, nestalo se, že bych se nedomluvila. Mohu doporučit!

18.09.2014 5 z 5

Angličtina pro zdravotní sestry Angličtina pro zdravotní sestry Sergej Buldov

Původně jsem si ji zakoupila ke svému povolání, občas se k nám dostal i cizinec a bylo potřeba říci i pár slovíček z profese. S knihou jsem spokojena. Je mi společnicí do teď. Nedám na ni dopustit. Vedla mě hodně k samostatnosti, nutila překládat a tím se člověk též učí, když si musí slovíčka vyhledat.

18.09.2014 5 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Puberťáci a jejich blbé fóry, velmi čtivé.

16.09.2014 3 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Také mě mrzí, že nejsou knížky obsáhlejší. Člověk se sžije s hrdinkou, párkrát obrátí list a je konec...Opět velmi čtivé, nechyběl humor, ale i prostor k zamyšlení.

16.09.2014 5 z 5

Když v TV běžela upoutávka na film a vznikla velká reklama, čekala jsem hodně jak od psané formy, tak té televizní. Byla jsem zklamaná. Styl v této knize mě nenadchnul. Shlédla jsem i film a musím sem napsat, že to nejlepší z filmu ukázali právě v upoutávce. Nic pro mě.

16.09.2014 2 z 5