knedlik knedlik komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

tady ani nemají fakta odpovídat pravdě :-)

26.12.2010

Kat a blázen Kat a blázen Jan Werich

"A tak z kata a blázna vznikla hodnost svérázná, vylíhnul se nový tvor - blázen diktátor!"

Nádherná hra, měli jsme tu čest ji hrát (školní divadlo) a drzost ji zprznit :-)

15.12.2010 5 z 5

Anatomie 1 Anatomie 1 Radomír Čihák

Ta kniha se mnou tráví víc času než můj přítel :)))

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Naše čítanka ve druhé třídě, bože, jak já ji milovala :-)

30.11.-0001

Zakázaná rétorika Zakázaná rétorika Gloria Beck

Člověka někdy až zarazí, že užívá manipulativních technik (někdy i v docela velkém měřítku) a ani o tom neví. :)

Nevymřel :)

Žert Žert Milan Kundera

Pokaždé, když čtu něco od Kundery, mne udivuje, jak se ten chlap vyzná v ženských :)

Krysař Krysař Viktor Dyk

"Propast není prý pouze propastí, ale je cestou."

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

"Ví jenom, že je mi patnáct. Chtěl mě vypodobnit, jsem však nevypodobnitelná. Jsem všechno, co jeho dvacet let do něj nanosilo z vůní a tvarů a z čeho jsem si dnes jak z pláství vybrala strašné sladkosti. Jsem všechno, co naráz zastavuje srdce, a přece to není smrt. A jsem všechno, čím vždycky člověk poprvé vydechne. Milenka ještě ne, na to je mi málo. Jsem vesmírem doteků, až tě mrazí..."

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Jediná kniha od Viewegha, kterou jsem si přečetla (edit: a taky jediná, na kterou nebudu plivat, nýbrž pět trochu chvály). Některé okamžiky či situace mě naprosto dostaly, kupříkladu scéna, kde si tatínek stlouká vlastní rakev. Celkový dojem z knihy je hodně dobrý. Jako rekreační četba na dovolenou ideální :-)

30.11.-0001 4 z 5

Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy Evžen Gogela

Kniha, která mě donutila zasmát se nahlas :) Pasáže, kdy Kolečko absolvoval hodiny tělesné výchovy by snad rozesmály i skálu.

Achája Achája Andrzej Ziemiański

Výborné fantasy, bohužel jsem se ještě nedostala ke druhému a třetímu dílu.

30.11.-0001 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Co do námětu fajn kniha, ale ty rusismy, anglicismy, germanismy a vulgarismy... not my cup of tee.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Manon je dítě, Manon je plavovláska.
Manon je první i poslední má láska.
Manon, ach Manon, Manon a Arrasu!
Manon je moje umřít pro krásu…

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Touto knihou jsem se musela prokousávat, dlouho jsem nic nudnějšího nečetla. Povídky téměř jedna jako druhá - kromě těch s erotickým námětem, ty byly opravdu vtipné.

30.11.-0001 2 z 5