Anatomie 1

Učebnice obsahuje anatomii celého pohybového aparátu. Prof. MUDr. Radomír Čihák, DrSc., a prof. MUDr. Miloš Grim, DrSc., upravili a doplnili tento díl podle poslednich poznatků (zejm. variabilita kostí a svalů a některé vývojové aspekty). Přes čtyři sta barevných ilustrací je dílem akademického malíře Milana Meda. Publikace je potřebná nejen pro výuku základního oboru medicíny a zvládnutí tohoto základního a obtížného předmětu, ale je i potřebným doplňkem odborné knihovny lékařů mnoha oborů, u nichž jsou dobré antomické znalosti nevyhnutelné. Celá třídílná didaktická publikace u nás dosud nebyla ve své odborné úrovni překonána. Druhé, upravené a doplněné vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29459/anatomie-druhe-upravene-a-dolpnene-vydani-29459.jpg 4.754

Anatomie (1.)

Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Zdravotnictví
Vydáno:, Grada

veamertl

Víte, my neměli anatomii, my měli Čiháka. Kdyby se většina z nás dostala do finanční tísně, než Čiháka, radši prodáme kus ledviny. S ním my jsme totiž měli vztah tak intenzivní, že o nás věděl kolikrát víc, než vlastní máma. On věděl, kolikrát jsme u větvení a. carotis, chtěli spáchat obřadní harakiri, on věděl, kolikrát jsme při řezu lebkou proklínali vlastní rodiče, že si tenkrát radši nepustili televizi a my vůbec nevznikli. Taky by byl dost možná neprodejný, protože stránky zmáčené hektolitry slz, se už blbě čtou, jeden dobrodruh je měl dokonce po krajích opálené. To když po úspěšné zkoušce, chtěl ohněm ztvrdit, že již nebude každé ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, podvečer, večer, noc, ráno..., trávit s ním. Ale pochopil, že než tahle bichle zhoří, blafne taky nejspíš půlka jejich paneláku. Čihák s námi jezdil a chodil všude, co na tom, že byl asi třikrát větší než noční stolek na kolejích a pětkrát těžší, než byla maximální nosnost naší kabelky. On se tam vešel, musel!! Jednou jsem dost viděsila přítele, když se mnou byl "čiháček" i na rande. Romantická procházka, ptáčcci cvrlikají a mně v tašce chrastí kosti a šepotá tahle kniha. Ale chápejte, já to pak měla domů městskou skoro hodinu a jeden se ten "začátek, konec, úpon, ineravci a funkci" všech dodrbaných svalů v tělě, musel naučit!!:)

knedlik
21.04.2017

Kniha, ze které jsem se učila, kniha, se kterou jsem jedla, kniha, se kterou jsem spala. Zkrátka kniha knih :-))
Troufale hodlám tvrdit, že Čihákova Anatomie je nejlepší a nejpřehlednější učebnice anatomie na českém trhu. A ačkoliv ji mnozí nenávidí, záhy pochopí, že v ní vlastně bylo všechno a že takový luxus (najít vše na jednom místě, navíc s jistotou, že nic neopomněli,) dlouho nezažijí.

Tvefisto
15.07.2016

Tak jo, je dobrá, poučná, přehledná, skvělý obrázky. Ale, je v ní toho prostě moc a nemám ji ráda (poslední poznámka se vztahuje i na další dva díly).

karolinka1
18.12.2015

Kniha, kterou nenávidíte, ale přecce jste šťastní, že ji máte a můžete ji použít. Je velmi dobře zpracovaná a jsou v ní úžasné obrázy.

Póžislava
06.07.2015

Oheň mých slabin :D samozřejmě kdo studuje zdrávku, tak ví, co je tato kniha zač :) asi nejlepší a nejvyužívanější učebnice anatomie...v podstatě vše, co potřebuju, tak tam najdu a co teda musím vyzdvihnout, jsou krásné obrázky :)

Tehanu
22.03.2014

Kniha na mnoho večerů ;) Mám ji a zatím si ji asi i ponechám, protože obrázky jsou moc fajn.

Marčullkas
31.01.2014

s knihou teď trávím spoustu času.

Eneo
09.01.2014

Bible každého medika. Narozdíl od nových vydání však tato stála ještě v řádu desítek kčs, dnešní student medicíny se při koupi anatomických učebnic a atlasů dosti prohne.

Azizi
07.06.2011

Z tejto knihy som sa učila na skúšku a vlastne stále ju využívam, obrázky sú veľké, prehľadne spracované a podrobné, i keď niektoré veci som tu nenašla a musela som si pomáhať aj inými zdrojmi. Atlas však celkovo hodnotím veľmi kladne.

knedlik

Ta kniha se mnou tráví víc času než můj přítel :)))

pajonek

............jsem nadšen, kniha je perfektně zpracovaná ke stáhnutí na webu, po rozbalení jsem nevěděl kam dřív kouknout , manželce ušetřila notně korunek - je "zdravka"