*-*Kleny*-* *-*Kleny*-* komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Filmy znám nazpamět, ale knihy jsem nikdy nečetla, takže začínám svou premiéru a musím uznat, že mě překvapilo, že je tam hodně věcí jinak než ve filmech, pak samozřejmě hodně věcí navíc, což jsem očekávala, a taky jsem pochopila mnohé nejasné věci. Co mě překvapilo méně mile byl fakt, že kniha je opravdu hodně jednoduše a občas až přehnaně stručné napsaná, ovšem i tak se mi líbila:)

16.01.2018 3 z 5

Vyhaslý krb Vyhaslý krb Vlasta Javořická

První půlka byla pěkná, ale přemýšlela jsem, jestli tuhle knihu vůbec dočtu. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla. Kniha mi otevřela oči hned v několika ohledech. Takže z plánovaných dvou hvězd dávám nakonec čtyři. Klidně bych byla pro film.

08.01.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knížka se díky krátkým kapitolám četla rychle. Děj pěkně ubíhal, líbil se mi nápad dvou dějových rovin, které se vzájemně proplétají.

21.11.2017 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Hezké, roztomilé čtení. Líbila se mi i víc než první díl. Hrozně hezky se četla. Děj pěkně plynul, nebyl zdlouhavý ani příliš urychlený. Líbí se mi, že Lara Jean má občas stejné myšlenkové pochody jako já. Těším se na další díl:)

04.10.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nej, nej, nej!!! Miluju tyhle knížky!

26.09.2017 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Začátek byl dobrý, ale v druhé části se už neřešilo nic jiného než kdo koho miluje a nemiluje. Překvapilo mě, že hlavní hrdinka říká Samovi, že ho miluje a hned na to jde za Jessem, kterému řekne totéž. Chápu, že byla ve velmi složité situaci, a sama bych nevěděla, jak ji vyřešit, ale na mě tam toho miluji tě bylo až příliš, a některé situace se řešily až zbytečně dlouho, což mě sem tam ke konci už trochu nudilo. Jinak celkem dobrá oddychovka. Nejvíc se mi líbilo Poděkování, které bylo moc hezky napsané a některé úvahy stály za napsaní do nějakého deníčku:)

06.09.2017 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Kniha plná faktů podaných velmi čtivě. Silné a dechberoucí. D O P O R U Č U J I !!!

16.08.2017 5 z 5

Třída A Třída A Robert Muchamore

Zdál se mi malililinkato slabší než první díl, ale rozhodně i tento stál za to. Opět pecka!! Těším se na další :3

13.08.2017 4 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Strašně divné....

02.07.2017 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Prvních 10 stránek jsem doslova hltala, hrozně se mi líbil styl psaní. Toto nadšení opadlo kolem 30 strany, kdy jsme se rozhodovala, jestli knihu dočíst nebo ne. Napsat 50 stran o tom, jak ryba táhne člun je umění, ale pak už mi to přišlo trochu nudné.
Nakonec jsem ovšem ráda, že jsem knihu přečetla. U nějaké té 60 strany mě to už zase začalo bavit a čím jsem byla blíže konci, tím více mi docházelo, jak je tato kniha vlastně geniální, takže nakonec dávám i 4 hvězdy.
Rozhodně si ji přečtěte, není to ztráta času, ale jen milá zkušenost s dalším příběhem:)

25.06.2017 4 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Tato kniha se ke mně dostala náhodou. Nevěděla jsem co číst, a zaujala mě v knihovně vyskládaná celá série. Tak jsem začala od tohoto prvního dílu. Absolutně super! Přečtete 20 stran ani nevíte jak a jen se modlíte, aby jste se neocitli ve stejných situacích jako James. Autor ví o čem píše. Stojí za to přečíst, ať už je vám 12, 20 či 30. Těším se na další díl:3
Akorát mi vadily překlepy, kterých bylo v knize celkem dost.

12.06.2017 5 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Zajímavá kniha, vcelku ani nevím, jak ji ohodnotit. Dokázala jsem se do ní začíst , což oceňuji a zápletka byla také zajímavá, ale mezi mé nejoblíbenější se nedostala, ovšem mezi mé druhé oblíbené ano.

05.01.2017 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Moc se mi líbila a hlavně ten styl psaní:)

29.03.2015 4 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Kniha byla velmi zajímavá. Další příběh, který jsem četla o osudech židů z 2.světové války. I když myslím, že tento byl spíše smyšlený, ale určitě se něco podobného stalo:)

17.04.2014 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Nevím co všichni mají s tím, že knížka v druhé půlce není dobrá. Pro me je důležitý, ze se do ni dokážu začít v kterékoli časti. Je to knížka přesně pro mě. A to, že se Wren změnila kvůli klukovi, ony holky se nevědomky většinou mění, tak proč u ni udělat výjimku. Ať je reset nebo ne, má právo na emoce!!!

08.02.2014 5 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Tahle knížka mě velmi pobavila:)

08.02.2014 3 z 5

Brána času Brána času Pierdomenico Baccalario

Tahle kniha byla moc hezká a velmi dobře se četla. :)))))

02.02.2014 5 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Kniha se mi docela líbila . Měla úžasně krásné kresby a rychle se četla:))

02.02.2014 4 z 5