Vyhaslý krb

Vyhaslý krb https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5422/vyhasly-krb-5422.jpg 4 19 19

Neradostný příběh ženy a matky, která mezi válkami vychovala děti, ve válce ztratila syna a ve čtyřicátých a padesátých letech prožívala rozpad idylických rodinných vztahů.

Evina.Cetba
29.09.2018 4 z 5

Děj je utvořen vzpomínáním již staré Málči, která rekapituluje svůj předchozí život. Jsou tam půvabné momenty. Líbila se mi například píseň tatínka: "Nebudu se nouze báti, neb Bůh o mne pečuje, byť mě nechtěl přítel znáti, Bůh se ke mně schyluje."

*-*Kleny*-*
08.01.2018 4 z 5

První půlka byla pěkná, ale přemýšlela jsem, jestli tuhle knihu vůbec dočtu. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla. Kniha mi otevřela oči hned v několika ohledech. Takže z plánovaných dvou hvězd dávám nakonec čtyři. Klidně bych byla pro film.

28401
30.05.2016 5 z 5

Dojemný životní příběh typu "film pro pamětníky".

kika 13
10.04.2014 3 z 5

Pěkný příběh má děj a švih.

modranka
19.06.2013 5 z 5

Dojemný príbeh Amálky a milovaného Jiřího, s ktorým založila rodinu. Po prečítaní príbehu myslíte na to, čo všetko mu musí vytrpieť matka počas svojho života. Príbeh sa odohráva v rozpätí rokov 1908 - 1965. Na tomto príbehu je nádherne vidieť ako sa menila spoločnosť. Amália prežila dve svetové vojny, rozpad manželstiev svojich detí, vo vojne stratila jedného so synov, vydržala chorobu svojho milovaného manžela. Dalo by sa povedať, že toľko peripetii musí ženu zlomiť. Ale Amália vydržala, lebo vedela, že ešte ju potrebuje jedna generácia.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979