KLADIK KLADIK komentáře u knih

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Je to opravdu pan spisovatel.Knihy plné moudra a kupodivu v Pláni T. pro mě překvapivě spousta humoru.

10.05.2015 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Nechci příliš srovnávat s jinými autorovými díly, ale skrátka Na východ od ráje je poutavější. Hrozny hněvu mě k sobě dokázaly připoutat až po přečtených sto stránkách. Osobně se mi autorův styl moc líbí, ale tady mi opravdu trvalo než jsem si zvykl na způsob mluvy postav ( nevím jestli to nebylo překladem). Občasné názory autora mi přicházely dosti socialistické (osobní názor vyrůstal jsem v ČSSR). Ale jinak fajn. Konec zajímavý dosti nevšední jakoby otevřený, ale opravdový tragický konec je v jiné linii příběhu.
Moc mě přitahují příběhy týkající se každodeního boje o holý život o kousek jídla o postupné změně životních hodnot o tom jak majetek přestává mít jakoukoli cenu když je hlad a rodina trpí.Srovnání s dnešním blahobytem. A o tom tato kniha je. Takže doporučuji .Skvělý zážitek který čtenáři může lecos pozitivního dát.

23.04.2015 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Popravdě nevím proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládal.Tolik plných příběhu a poučení v jedné jediné knize.Prostě nádhera.Pro čtenáře ráj (a nemusí být ani na východ).
Z jistotou se ke knize vrátím , ale v nejbližší době vyhledám další autorovi tituly.
Nevím kterou postavu bych vyzdvihl do popředí? Snad Katy ,Ambru Samuela no raději nebudu dál jmenovat abych na některou ze skvělých postav nezapoměl. (Dvojčata)

25.02.2015 5 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

John Steinbeck je můj oblíbený autor, takže za pět.

17.04.2023 5 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Tak jak u prvního dílu! Otázky zní. Proč? Proč jsem tuhle skvělou knihu četl až teď? Proč jsem dal přednost jiným knihám? Jako malý kluk jsem chtěl být taky mušketýrem , ale díky filmům o nich. Další otázka zní. Kterým mušketýrem ze tří jsem chtěl být?

23.11.2019 5 z 5

Lovci jeskynních medvědů Lovci jeskynních medvědů Josef Augusta

Budu se rád opakovat! Krásný návrat do chlapeckých let s panem spisovatelem Augustou.

25.04.2019 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Ale jo je to čtivé. Ale také hodně americké. Kladný hrdina hrdlořez s dobrým srdcem může být skrátka jen američan. Klasické překrucování historie po americku. Amíkům asi chybí to evropské povědomí o válce v evropě.Být to sfilmováno mohl by to být akčňák jako hrom po americku řečeno s Good war jak po svém říkají 2. světové amíci. Místy mi byl sympatyčtější německý inspektor s kripo. A konec ach jo zase to dopadlo po americku.
Ale jinak fajn , ale určitě se k této knize už nevrátím. K autorovy ještě nevím.

22.08.2016 5 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Skvělé volné pokračování novely Na plechárně. John Steinbeck je prostě pán spisovatel.

10.05.2016 5 z 5

Plechový cirkus Plechový cirkus Karlludwig Opitz

Jen mě mrzí, že mi tato kniha tak dlouho unikala. Název pro mě notoricky známý ale kniha mě jaksi míjela. Autorův styl je takřka jedinečný. Krátké věty plné ironie. Žádné zbytečné přikrášlování , realita války ,žádní nadhrdinové jen obyčejní chlapi, které dokonala semlela doba. Čte se to jedním dechem. Zatajeným. Konec takový jaký má být.Skutečný.A opravdový. Čtenáři je jen smutno že kniha skončila. Po takové knize mě přepadá silná touha také napsat stejně ůžasné dílo. Pět hvězd je málo.

16.02.2016 5 z 5

Dobrodružství Wernera Holta Dobrodružství Wernera Holta Dieter Noll

Tak to je paráda. Přečteno jedním dechem během dvou dní.
Jen mě udivuje že tak čtiva a napínavá kniha je tak málo v přečtených!

27.01.2016 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Je to jak ochutnávat neznámou potravu prvně v životě a to ještě ze zavázanýma očima. A ještě k tomu , Vám jím někdo sevíruje po soustech rovnou do úst. Neznámé jak tak zvláštní. Člověk přemýšlí po čem chutná a nemůže díky své neznalosti přijít podávané potravě na chuť. Ale s káždým dalším soustem se objevuje jeho lepší a lepší chuť. Potrava i přes svou tajemnost se stává lahodným pokrmem, který by člověk měl nejraději pořád k dispozici. A když dojíte poslední sousto přepednou Vás nostalgické pocity s toho , že to už skončilo a že to bylo tak skvělé jako snad málo ve Vašem životě. Pak jen stačí si sundat z očí šátek a před Vámi leží právě dočtená kniha ,, Vyhoďme ho z kola ven "
Skvělý pokrm pro mysl a duši!!!

08.06.2015 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Tak nevím. Vyjádření vzajemné lásky které mě opravdu chytí za srdce se mi nezdá.Miluj bližního svého , Čas žít čas umřít je lásky mnohem víc. Občas mi připada že pro hlavního hrdinu opravdu znamená víc než láska revoluce.Moc se mi to líbilo zvlášť upovídanost španělů . Ale nevím jestli od autora v nejbližší době něco přečtu.

13.09.2014

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Pěkné líbilo jako ostatní knihy od autora. Jen škoda, že i tady byly zařazeny do děje liberální názory současného světa. To mě docela rozhodilo a musel jsem knihu na pár dní odložit. Jistě by to šlo i bez toho (můj názor). Jinak jsem rád, že žiji v Evropě né v USA. Ale doporučuji.

03.03.2021 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Zajímavý člověk.

16.02.2021 5 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Opět jeden z návratů do dětství.
Ve starším věku opravdu trochu naivní možná až pohádkové, ale neva. Jen mám pocit, že by v dnešní době kniha jako nově napsaná asi nevyšla pro škatulkování národností.

28.01.2021 5 z 5

Sépiový portrét Sépiový portrét Isabel Allende

Skvělý zážitek! Ostatně jako vždy.

26.01.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Naposloucháno jako audio.

13.07.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Fajn !!

16.04.2019 5 z 5

Bílý jaguár Bílý jaguár Arkady Adam Fiedler

Pěkný návrat do klukovských let.

03.04.2019 5 z 5

Prsten Borgiů Prsten Borgiů Vladimír Neff

Třetí díl leží hned vedle. Takže hurá do čtení!!

18.02.2019 5 z 5