Klaara.cz Klaara.cz komentáře u knih

Coura Coura Jana Bernášková

Před rokem jsem chválila prvotinu této autorky a letos jsem zde s pochvalou její druhé knihy. A že je, co chválit. V příběhu již známých postav jde vidět posun autorky. Příběh je ještě čtivější, vnitřní monology ještě jednodušší na vcítění se do hrdinů. Za mě výborně napsané. Mám jedinou drobnou výtku a to nadmíra příliš detailně popsaných erotických scén. Je to trend dnešní doby, nejsem žádná puritánka, ale osobně dávám přednost popisu těchto scén méně otevřeně, spíš v náznacích, aby autor dal čtenáři příležitost zapojit svou fantazii. Ale kniha výborně napsaná a odpovídá současným trendům i mému vkusu.

01.03.2022 5 z 5

Děj se co děj, nemáte se čeho bát Děj se co děj, nemáte se čeho bát Dana Němcová

Velmi čtivě napsaná vzpomínková kniha chartistky.

01.03.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Trošku jiná knížka. Jiné téma, jiný styl psaní. Ze začátku jsem se musela hodně obtížně vypořádat se sledováním děje. Čtyři příběhy přeskakující jeden přes druhý v krátkých pasážích. Zvykla jsem si až za polovinou, kdy se začaly potkávat.
K příběhu. Je zvláštní vědět předem, co bude na konci a vědět, že oni (hrdinové) to neví. Byl to pro mě dobrý motor k dočtení.

13.01.2021 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Nemůžu tvrdit, že jsem ji přečetla jedním dechem, protože jsem si dělala poznámky a některé body se snažila hned uvést do praxe. Ale všem doporučuji. Nebo alespoň těm, kteří chtějí být vidět v online světě se určitě bude pro začátek hodit, stejně jako mně. Velké díky autorkám za její napsání.

05.05.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Výborná, zábavná, stejně jako předchozí dvě. Určitě doporučuji vsem, kteří mají rádi čistý, statistický humor.

25.03.2020 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Trošku jsem se bála, že když životopis píše kamarád, bude kniha o kultu Havla, jako dokonalého hrdiny. Není tomu tak skvěle napsaný životopis, s reálnými vzpomínkami a přesně propracovanými popisy faktů, přitom čtivý.

02.01.2020 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Umělecké dílo, které právě svou uměleckostí občas snižuje čtivost, ale to je nahrazeno o to silnějším celkovým prožitkem.

02.01.2020 4 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Čekala jsem hodně, protože jméno autora to hodně slibuje. Dostala jsem mnohem více. Všechny vtipy a narážky nemohou být pochopeny, ale s tím jistě počítal, když to psal. Kdo by mohl a chtěl být absolutně pochopen, ten píše prvoplánové vtipy, ale s tímto cílem nebyla kniha napsána. Čemu jsem měla tu čest porozumět, to mě strašně pobavilo. Sled kapitol. Jednotlivé příběhy. Za mě jedno z nejemotivnějších popsání Havla takového jaký byl nebo alespoň, jak si jej jako řadový občan pamatuji, jen v několika větách. Přechod od možná reálných zážitků do ještě reálnějších absurdit. Skvělé. Koupili jsme v e-knize a určitě dokoupíme i tištěnou podobu.

30.07.2020 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha rozhovorů není úplně můj oblíbený žánr, ale na tuto jsem se těšila a rozhodně nezklamala. Sice jsem se ve středních pasážích trošku nudila, ale knížka je plná důležitých myšlenek ????, které je dobré si občas připomenout. Nakonec i ta slza ukápla ????, takže doporučuji.

09.06.2020 4 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Knížka velmi poetická. Knížka o tom, jak každý dělá, co umí, ale nikdo není šťastný. Knížka o létě, kde se nikdo neraduje z tepla a slunce. Pro mě asi taková literatura není, ale přečetla jsem ji a jazykově je napsaná skvěle, jen já příště raději zůstanu u klasického kýčovitého léta na rozkvetlé louce.

12.05.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mé první setkání s touto autorkou. Knížka je určitě čtivá a jednotlivé příběhy jsou zajímavé, ale hlavních postav je příliš mnoho, rychlé změny časových os všechno ještě více zamotávají. Při propletenosti jednotlivých příběhů si nedokážu představit velikost města, ve kterém se odehrávají. Pokud na malém nejde uvěřit tomu, že se opravdu jednotlivé hrdinky neznají, pokud ve velkém je zde až příliš náhodných setkání. Otevřený konec taky není zvolený nejšťastněji. Na druhou stranu je to opravdu velmi dobře čitelné, takže zkusím ještě jednu.

05.02.2020 3 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Docela dobrý začátek fantasy série. Uvidíme, co bude dál.

26.11.2023 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Knihy, které ani nepotřebují komentáře. Coelho nepotřebuje komentáře. Tohle je jedna z jeho knih, která není ani moc náboženská, ale je o tom, v co kdo znáš věří, o našich cílech a snech a představách vysněného, dokonalého života. Že je vše jinak jistě tušíte.

05.08.2021 5 z 5