Kitty Kitty komentáře u knih

Skokové ježdění Skokové ježdění Anthony Paalman

Dnes už klasika. Pro začátečníky i pokročilé. Každý, kdo to s jezdeckým sportem myslí vážně, by si ji měl přečít.

05.09.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dostala jsem, co jsem očekávala, takže jsem spokojená. Oddychovka, napětí, zvraty... Pravda, občas trochu přitažené za vlasy, ale kdoví, co se děje u sousedů pod pokličkou ;)

04.06.2017 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Díky vysokému hodnocení knihy a hlavně díky báječnému přednesu pana Stránského jsem si knihu poslechla jako MP3. Do auta na delší cesty, kdy je občas nutné se soustředit na řízení je to fajn příběh. Kdybych ji měla číst, asi bych se u toho nudila. Začala jsem poslouchat pokračování (Eldest), ale už se musím nutit poslouchat.

12.05.2017 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

(SPOILER) Nevěřím, že by někdo mohl sympatizovat s někým, kdo mu sebere grunt. To je přitažené za vlasy...

18.03.2023 3 z 5

Tajemství ve vaší hlavě aneb Co nevíte, že víte Tajemství ve vaší hlavě aneb Co nevíte, že víte Lenka Šnajdrová

Zajímavý názor, vlastně nic nového, ale hezky sepsáno. Možná ale zbytečně rozvleklé.

27.11.2021 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Moje první knížka od Kinga a jsem tak nějak zklamaná. Čekala jsem víc.

22.11.2021 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Taková pohádka pro dospělé. Měla jsem to jako audio a ty disharmonické zvuky jako předěly kapitol mi silně vadily.

27.10.2020 3 z 5

Podivné cesty Podivné cesty Dean Koontz

Knihu jsem si vybrala díky ČV.
Některé povídky mi přišly takové neumělé a nevyzrálé, jiné moc fajn. Asi se podívám i po dalších knihách od tohoto autora.

09.01.2020 3 z 5

Drony - Fotografování z ptačí perspektivy Drony - Fotografování z ptačí perspektivy Petr Jan Juračka

Tak... no... vlastně nevím. Něco fajn, něco dle mého naprosto zbytečné. Jako inspirace budiž.

26.11.2019 3 z 5

Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Eva Martínková

Ač se jedná o téma, které mě zajímá, kniha mě nezaujala. Přeskakovala jsem celé pasáže. Nějak mám pocit, že se nejedná ani o literaturu faktu, ani o román. Možná se k ní ještě vrátím a dočtu.

21.07.2019 2 z 5

Vandal a já aneb Kůň pro radost Vandal a já aneb Kůň pro radost Hana Hozová

Nechápu vysoké hodnocení.
Kniha není ani humorná, ani poučná. Připomíná debaty náctiletých slečen kolem koní, které bývají často zábavnější. Zde je jen chronologický popis událostí okolo autorčina koně.

12.06.2019 1 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Knihu jsem četla kdysi, tak jsem si ji v rámci čtenářské výzvy oživila. Bavila jsem se tenkrát a bavila jsem se i nyní. Oddychové čtení, trochu pohádka jak nuzák k bohatství přišel. Za mě dobrý :)

18.01.2019 5 z 5

Staří muži o půlnoci Staří muži o půlnoci Chaim Potok

Poslední kniha Čtenářské výzvy, vybrala jsem si dobrého autora a téma, které čtu ráda.
Vše zde už bylo řečeno, tři povídky - tři zajímavé osudy prožité v nelehké době.

09.12.2018 4 z 5

Rozcestí Rozcestí Elle Lun

Kniha mi byla doporučena, obvykle motivační knihy až tak nečtu. Asi přestavuje to, co se od ní očekává, nic světoborného.

07.10.2018 3 z 5

Planoucí lesy Venuše Planoucí lesy Venuše Tonke Dragt

Je úsměvné, že musím napsat, co zde téměř všichni :) I já četla knihu kdysi dávno a nyní jsem se k ní vrátila.
Ano, nyní si o to více uvědomuji, jak je naivní a tak nějak prostá, ale mě se líbí.

02.10.2018 4 z 5

Nějak jsem si nevšimla, že se jedná o knihu pro mládež. Ze začátku jsem si myslela, že se jedná o dědečkova traumata z války, nějaké bludy a představy. No, přečetla jsem do konce a věřím, že dětem by se mohla líbit.

02.03.2018 2 z 5

Kronika katů Mydlářů Kronika katů Mydlářů Karel Štorkán

Knihu si zařazuji do seznamu "nedočtené". Možná se k ní ještě vrátím.
Od příběhu jsem si slibovala trochu něco jiného, nezaujala mě.

09.01.2018

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy 2018, ale přiznávám, že jsem ji začala číst už o Vánocích (2017). Je to moje druhá kniha od V. Vavrušky (Zahada zlaté štoly) a hodnotím stejně. Zajímavé prostředí a doba, příběh trochu přitažený za vlasy, ale jako oddychové čtení fajn. Dobře se čte.

01.01.2018 3 z 5

Asi vše už tu bylo napsáno. Dokonalý příběh, trochu záhadný, ale hlavně nutící k zamyšlení. Film je super, ale nad knihu není. Doporučuji.

29.12.2017 5 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Po přečtění Staříka jsem od Anderse očekávala více. Začátek byl slabší a dále to bylo jen horší. Tak nějak humor za každou cenu, celý příběh na mě působí jako násilně slátalý. Knihu jsem dočetla/doposlouchala jen díky tomu, že jsem jí měla i jako MP3 v autě.

28.12.2017 2 z 5