kiskuska kiskuska komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Koupeno na základě kladných recenzí, ale bohužel panu Hájíčkovi nemůžu přijít na chuť :-( Neoslovilo mě, zůstává nedočteno.

18.08.2023 2 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Vesnice, místo na samotě, tajemné, až trošku strašidelné prostředí. Velmi dobře se četlo, jako zatím celá serie.

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Moc pěkný, i když smutný příběh. Četlo se mi velmi dobře.

06.08.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh, i když takový smutný. Bavilo mě to, dobře se četlo.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od Bryndzy a byla jsem velmi mile překvapena. Přečteno za dva dny, velmi čtivé, bavilo mě to. Určitě budu pokračovat v sérii

14.07.2023 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Přečteno za jeden den. Úžasně a čtivě napsané. I když znám film, slza mi ukápla i u knihy. Doporučuji knihu i film pro každého milovníka psů.

14.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

První kniha od autorky, co mě asi trochu zklamala. Nebylo to špatný, čekala jsem víc, asi moc pesimistický.

15.03.2023 3 z 5

Modrý vrabec Modrý vrabec Anna Brodele

Příjemná knížka, která mě vrací o pár let zpět. Dnešní náctiletí by již nejspíš nečetli, ale pro mě je to pěkný příběh.

18.04.2021 3 z 5

Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny Libuše Dušková

Velmi obsáhlá kniha, ale kvalitně zpracovaná gramatika AJ, která je jasně vysvětlena. Výhodou je spousta příkladu společně s překladem. Pro studenty AJ nebo velké fandy AJ je to Bible.

18.04.2021 5 z 5

Konec školní nudy Konec školní nudy Dagmar Sieglová

Výborné nápady, opravdu moderní, odpovídající dnešní době. Každý učitel si najde něco. Metody pro starší žáky - SŠ nebo 8./9. třídy ZŠ (za mě většina poize pro vybrané skupiny/třídy)

31.12.2020 5 z 5

Prima mazlíček - Příběhy s dobrým koncem Prima mazlíček - Příběhy s dobrým koncem Klára Kotábová

Tak smutné, i když mají příběhy dobrý konec.

31.12.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Super, Karikovy knihy se mi líbí, toto byla již třetí. Napínavé. Dobrej byl i film, ale moje představy při čtrní byly lepší :-)

04.11.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Super jako vždy!

04.11.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Zpočátku těžké čtení, musela jsem kouskovat, nejsem fyzik a jaderná energetika je mi totálně cizí. Krásně shrnuté dějiny Černobylu. Možná bych uvítala více fotografií.

31.03.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Líbila se.mi,.doppručila bych, četla se lehce. Ale ten konec mě lehce zklamal.

08.01.2020 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha ve mně dokazala nabudit pocit strachu, napeti, az deprese. Hodne povedena kniha! Nemohla jsem se odtrhnout.

02.01.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Trošku mě zaráží 76%... Malokdy se mi stane, abych knihu precetla doslova jednim dechem. Tady se tomu tak stalo! Z knihy jsem byla a porad jsem hodne nadsena!

29.12.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První kniha od Kinga, přečetla jsem (zhltala) za den a půl. hodně mě nadchlo a chci další :-)

05.08.2019 5 z 5

Mramor Mramor Josif Brodskij

za mě naprostá hrůza a otřesnost a absolutně netuším, co mi to mělo dát... odložila bych, kdyby nešlo o povinnou četbu na VŠ

20.02.2019 odpad!

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dlouho se mi kniha necetla s takovou lehkosti! Doporucuji

13.02.2019 5 z 5