kirkpatrick Online kirkpatrick komentáře u knih

Tantrická transformace Tantrická transformace Osho

Tak jsem se znovu ponořil do Oshových myšlenek a čerpal moudrost z jeho slov. Něco mi bylo jasné a u něčeho trochu tápal.

18.01.2022

Milenci a zloději Milenci a zloději Stan Parish

Tak tato kniha opravdová zápaďacká gangsterka, kde se vše točí okolo peněz, drog, krádeží a lsti. Dobře se to četlo.

13.01.2022 4 z 5

Erectus Erectus Xavier Muller

Nevím, zda má tato kniha daleko ke scifi, jestli se může doopravdy objevit takový virus, i když autor na konci knihy utvrzuje, že se to může i stát. A prý se i takto v mnoha miliónleté historii Země stalo.

05.01.2022 3 z 5

Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla Marta Fenclová

Myslel jsem, že tato kniha bude jen o hypnóze jako takové a překvapilo mě, že jsou zde i historické poznatky o hypnóze a lidé kteří se tímto fenoménem zabývali. Je vidět, že pan Kroulík má nastudovanou i teorii a nejen praxi. Dále i jeho cesta jak ho formovala magie a kouzelnictví, velmi zajímavé čtení.

29.12.2021

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

Tak to byl docela drsný příběh, který mnou otřásl a během čtení mi šly do očí i slzy. Obdivuji autorku, že to celé dokázala sepsat a snad se jí už v dospělosti celkem daří.

26.12.2021 5 z 5

Kobky pod Potálou: Příběh z Tibetu Kobky pod Potálou: Příběh z Tibetu Dai Sijie

Takový jednoduchý příběh ze svobodného Tibetu, kdy se začíná dostávat pod autonomii Číny.

20.12.2021 3 z 5

Prabhupáda Prabhupáda Satsvarúpa dása Gosvámí

Tato kniha ukazuje postup rozšiřování hnutí Hare Krišna po celém světě a to díky indického duchovního Prabhupády, který ve svém pokročilém věku organizoval různé festivaly na podporu vědomí Krišny.

18.12.2021

Anatomie moci – Nevšední příběh ze světa politiky Anatomie moci – Nevšední příběh ze světa politiky Petr Denk

Názorný příklad z mnoha způsobů jak se prosadit ve vysoké politice.

28.11.2021 4 z 5

Lyceum Lyceum Lukáš Malý

Ze začátku mi tato kniha trochu připomněla Sametové iluze, sice jde o jiné téma, ale prostě mi je připomněla. Pobavily mě některé hlášky z party Luboše, Jedly, Pekaře i Davida a některým se s chutí od srdce zasmál.
Nelze jinak, jen souhlasit s komentářem rodaka, je to opravdu skvěle napsáno a jsem zvědavý na budoucí díla tohoto autora.
Děkuji za vyjádření autora na konci knihy, kde uvedl jak na knize pracoval.
Tuhle knihu prostě musím dát do mých doporučených knih.

26.11.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Asi budu ostuda, že tuhle knihu zařadím do nedočtených. Nepochybuji o tom, že to jistě bude skvělá kniha, ale pro mě dost nepříjemně obsáhlá. Od Kinga se mi to stalo i u knihy Pod kupolí, ale tehdy ještě nebyla složka nedočtených knih. Tak se fanouškům Kinga omlouvám.

01.11.2021

Nebojte se tmy Nebojte se tmy Osho

Velmi zajímavá kniha vedoucí k zamyšlení. Neobsahuje jen úvahu k titulu knihy, ale je tady zmíněna i prospěšnost meditace a další věci.

29.09.2021

Žena ve fialové sukni Žena ve fialové sukni Nacuko Imamura

No, moc mě to nebavilo.

20.09.2021 2 z 5

Dokud žijí motýli Dokud žijí motýli Hanni Münzer

Opět jsem mylně koupil knihu určenou pro ženy, ale nečetla se celkem špatně, proto hodnotím čtyřmi hvězdami.

17.09.2021 4 z 5

Skryté životní cykly Skryté životní cykly Petra Nel Smolová

Asi každý už slyšel o horoskopech a astrologii. V této knize je ale jiný pohled, jakožto na cykly v níž obíhají různé planety. Přesněji se autorka zaobírá oběhovými cykly planety Saturnu, Jupiteru, Uranu a pro mě neznámé Chironu. Tyto cykly nás opakovaně ovlivňují od narození po smrt.
Jelikož už jsem ve středním věku, srovnával jsem svůj život s tím, co jsem se v knize dozvěděl. Jaké pozitiva a negativa mě ovlivnily na pouti mým životem.
V druhé polovině knihy je pak věnováno astrologickému shrnutí, jak se který člověk chová v určitém znamení. A samotný závěr je o budoucnosti v nejbližších letech jak se bude člověk měnit a s ním celá společnost.

06.09.2021

Poslední útěk Adama Drechslera Poslední útěk Adama Drechslera Jiří Pehe

Mix příběhů, které zdánlivě spolu nesouvisí. Mně pak hodně oslovila emigrace z Československa, pryč od komunistů.

02.09.2021 3 z 5

Smrtící zázrak Smrtící zázrak Angie Kim

Korejská rodina imigrantů v Americe podniká s využitím tlakové komory ke zlepšení zdraví autistických dětí. Najednou ale komora vybuchne a začíná vyšetřování, proč se tak stalo. Propletené vztahy a dějové linky často směřují do slepých uliček, aby se vše v závěru poskládalo dohromady.

26.08.2021 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Nebyla to špatná detektivka, ale mrzel mě překombinovaný závěr. Četlo se to docela dobře.

13.08.2021 3 z 5

Toulavé kočky z Homsu Toulavé kočky z Homsu Eva Nour

Pohled do válečné Sýrie prostřednictvím popisu života mladíka Sámího, který vyrůstá v syrském městě Homsu. Jeho zážitky, kdy musel nastoupit na vojenskou službu a propuknutí války, každodenní nálety bombardující město a živoření obyvatel, kteří nemohli utéct a snaží se nějak přežít. Cesta uprchlíka ke svobodě.

06.08.2021 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Tak jsem se pustil do Babičky, kdysi jsem na povinnou četbu kašlal. Teď hodnotím slabě dvě hvězdy, začátek celkem dobrý, ale pak už jsem se do četby jenom nutil. Nevím, zda bych to tehdy přečetl v rámci povinné četby, celkem nuda.

01.08.2021 2 z 5

Spotify Spotify Sven Carlsson

Dobrá kniha o aplikaci Spotify, o jejich začátcích a hlavních zakladatelích, kteří se podíleli na vzniku této společnosti. Jejich první smlouvy a jak dobývali svět. Člověk se dozví hodně interních informací a o významných osobnostech, které pro tuto firmu pracovaly.

23.07.2021