Smrtící zázrak

Smrtící zázrak https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466743/bmid_smrtici-zazrak-sVK-466743.jpg 4 23 6

Jak daleko zajdete, abyste ochránili svou rodinu? V městečku Miracle Creek dojde k výbuchu experimentálního léčebného zařízení, při němž zahyne žena a malý chlapec. Kdo neštěstí zavinil? Matka autistického syna, která už se o něj nechtěla starat? Majitelé zařízení, jimž by pomohly peníze z pojistky? Nebo snad demonstranti odsuzující experimentální léčbu? Dramatické soudní líčení postupně otevírá nejtemnější hlubiny lidského nitra a ukazuje, že v Miracle Creeku není bez viny nikdo. Na pozadí soudního dramatu autorka zkoumá, jak pevné, nebo naopak křehké mohou být rodinné vazby a co znamená být odlišný – ať už rasou, mentální poruchou nebo zdravotními problémy. Debut Angie Kimové vzbudil mezi čtenáři ohromný ohlas, práva na knihu se prodala do více než patnácti zemí a firma Paramount získala filmová práva. Kniha se dočkala několika ocenění za nejlepší debut roku a v mnoha periodikách se objevila ve výběru těch nejlepších knih roku 2019. Z angličtiny přeložila Adéla Špínová.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Miracle Creek , 2019

L.Helena
11.10.2022 4 z 5

Čekala jsem, že kniha bude víc z prostředí soudní síně, ale i tak se mi líbila. Postupné odhalování pozadí události i náhled do uvažování jednotlivých postav se autorce opravdu povedlo. Samotná čtivost a napětí spíš kolísavé, ale na to, že se jedná o autorčin debut, se jí kniha povedla.

murray
23.03.2022 5 z 5

Libilo. Vůbec jsem netušila do čeho jdu, ale je to dobré čtení. Psychologicky detailně propracované postavy, zvláštní napětí a tíživá atmosféra příběhu. Od začátku víte, že se stalo neštěstí a někdo umřel. Ale je potřeba dát prostor všem postavám, aby odvyprávěly svůj příběh a nakonec se dobrat pravdy. Té skutečné pravdy, protože to, jak se věci jeví na první nebo druhý pohled, to nemusí nic znamenat. A skoro každý měl nějaký motiv....

Šárka78095
12.10.2021 4 z 5

Velice čtivě napsaný dramatický příběh odkrývající různá tajemství malé komunity lidí. Knihu jsem si užila od první stránky.

kirkpatrick
26.08.2021 3 z 5

Korejská rodina imigrantů v Americe podniká s využitím tlakové komory ke zlepšení zdraví autistických dětí. Najednou ale komora vybuchne a začíná vyšetřování, proč se tak stalo. Propletené vztahy a dějové linky často směřují do slepých uliček, aby se vše v závěru poskládalo dohromady.

Artep25
08.06.2021 4 z 5

Mne se kniha líbila.Forma jakou byla napsaná mi připomněla trochu tvorbu Grishama a to knih ,které se odehrávají v soudní síni.To jak se postupně odkrývaji motivy a propletenost jednotlivých postav pomáhá čtenáři se dobrat toho jak se to vsechno stalo.Čte se velmi dobře.

ivousekk
19.04.2021 2 z 5

Četla jsem v lednu jako beta-čtenář pro nakladatelství. Bohužel tohle vůbec není kniha pro mne. Za týden jsem zvládla necelých 100 stran, víc ani ťuk. A to jsem se do toho stejně musela nutit.
Je to nuda, nezáživná, zdlouhavá nuda. Žádný švih, napětí, výpovědi v reálném čase jsou prokládány obrovským množstvím myšlenek, úvah a vzpomínek jednotlivých postav, které s případem ani nijak nesouvisely. Navíc tématika postižených dětí mě taky nebere. Je mi líto, ale za tohle palec dolů.

psychiatrické léčebny soudní procesy rodinné vztahy maloměsto

Autorovy knížky

Angie Kim