kirkpatrick kirkpatrick komentáře u knih

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Kniha o práci svérázného právníka Sebastiana Ruddyho, o jeho, ne vždy, výhodné práci a nástrahách, kterého čekají mimo soudní síň. Celkem se to dobře četlo.

09.12.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Pokračování série Milénia spisovatelem Lagercrantzem je o dosti jiné než předchozí díly od Stiega Larssona. Na začátku knihy je celkem předvídatelné, že nadaný autista je schopen stvořit kresbu otcova vraha. Vdruhé polovině mě kniha více zaujala, když se tam objevila Kamila, o které Larsson psal jen okrajově a nabralo to na obrátkách. Celkově, bych řekl, že je to o jeden stupeň horší oproti Larssonovi. Původní série mě dokázala v některých pasážích více překvapovat než nový díl a nejsem si jist, zda se pustím i do dalšího dílu.

16.11.2017 3 z 5

Noční dravec Noční dravec Adam Brookes

V této knize jsou odhaleny způsoby práce tajných služeb a špionáže v zákulisí, kde se „ukuchtí“ příkazy a povely pro agenty pracující v terénu. Jenže došlo to v tomto příběhu tak daleko, že se přemlsali získaných informací a při předávání velení došlo k mnoha nejasnostem, které vedly ke krvavým důsledkům. Pro mě celkem velmi zajímavá kniha.

17.10.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Úvod této knihy byl pro mne stejně tajemný jako ve srovnání s knihou Městečko Pines, téhož autora. Po odhalení kdo pravého Jasona vlastně nahradil jsem pocítil trochu zklamání a už jsem tušil jak se bude vlastně příběh vyvíjet. Trochu mě překvapil konec, když celá rodina vstoupí do krychle. Autor v závěrečném „Poděkování“ napsal, že to byla pro něj nejtěžší kniha. Řekl bych, že tato kvantová teorie je ještě dosti neprobádaná cesta a tato kniha je jen fantazie, která může někoho mile oslovit a pro někoho být jen průměrem, jako třeba pro mne.

07.10.2017 3 z 5

Sympatizant Sympatizant Viet Thanh Nguyen

Po téhle knize jsem sáhnul náhodně a částečně proto, že obdržela Pulitzerovou cenu za rok 2016. Nemám velké vědomosti o vietnamské válce, která probíhala v šedesátých letech 19. století a byl to zajímavý vhled do této události pohledem vietnamsko amerického míšence. Trochu mi tam neseděly pasáže při natáčení Filmu. V závěru knihy docela drsně popsaná scéna z výslechu.
Podobná kniha o válečném tématu na malajsiském ostrově Penang .

01.10.2017 4 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda je obrazný název pro tento třetí díl Milénia. Při čtení tohoto dílu jsem měl myšlenky, jak to asi vypadá ve skutečném světě, kdy v novinách vyjde nějaká zpráva, která tak zcela neodpovídá realitě a kdo měl zájem změnit určitý pohled na pravdivé události a jaký úkol v tom měly tajné služby. Bohužel nevíme, zda spisovatel Stieg Larsson měl v hlavě přichystaný další díl pokračování a tak se tohoto úkolu zhostil David Lagercrantz. Snad se zase ponořím do četby dalšího dílu.

19.08.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Tato druhá část Milénia se mi zdála lepší než první díl, i když Sally působila jako Superman. Její hackerské umění plus neúprosný postoj v boji proti ostříleným motorkářům vypadal zcela neuvěřitelně. Jsem zvědavý jak se bude příběh vyvíjet v dalším díle.

21.06.2017 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Tato kniha je zvláštně napsána s takzvaným postupným odhalováním pravdy a psána pohodovým klidem, ačkoli se jedná o thriller. Tím bych řekl, že jde poznat, že tohle napsala ženská autorka, kdyby to psal muž, tak bychom se jistě seznámili s drastickým a krvelačným popisem.

25.03.2017 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Skvěle napsána kniha. Jen mám pochybnosti, zda některé fakta a historické události nejsou jen vymyšlená fikce. Pokud ne, tak tím to dává knize další velké plus.

19.03.2017 5 z 5

Nemajetní Nemajetní Szilárd Borbély

Docela stejný styl psaní jako v této knize http://www.databazeknih.cz/knihy/cikan-je-cikan-293525 , kterou jsem četl před pár měsíci.

29.12.2016 3 z 5