kirkpatrick kirkpatrick komentáře u knih

Sametový domov Sametový domov Vesna Evans - Tvrtković

Kniha začíná vyprávěním při vypuknutí války v Jugoslávii pohledem dětské vypravěčky a potom, kdy je nucena s rodiči emigrovat do České republiky. Popisuje zde své postřehy a rozdílnosti dětského života ve své domovské vlasti a nyní jako mladá slečna své dospívající pocity. Protlouká se životem a píše o škole a o svých kamarádech.

08.08.2022 3 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Velká výzva v současnosti vyjet si na dovolenou do socialistického skanzenu pro poučení dnešní mládeže, která tíhne k levicovým myšlenkám. Úsměvný příběh s drsností tehdejší reality. Dávám plný počet, čekal jsem jak se bude příběh vyvíjet než je uvedeno v anotaci a velmi se mi to líbilo a dávám do doporučených.

27.07.2022 5 z 5

Kam mizí vaše peníze Kam mizí vaše peníze Martina Valachová

Sepsané životní zkušenosti autorky a zamyšlení nad životem, kde jde všude ušetřit a jak změnit chování a udělat si finanční rezervu pro nezbytné věci a samozřejmě pro koníčky a záliby.

16.07.2022

Jsi na řadě Jsi na řadě Holly Seddon

Zajímavý thriller o temných silách darknetu, které nás mohou dostat do bezvýchodných nebezpečných situací. Dalo by se říct, že trošku ze zvědavosti okusíte a pak vás strhne lavina následků. Mi se tahle kniha vcelku líbila, i když se nečetla snadno.

13.07.2022 4 z 5

Život pochází ze života Život pochází ze života Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Zařadil jsem tuto knihu do nedočtených. Přečetl jsem jen první část rozhovorů Prabhupády se svými žáky a částečně jen dopisy společnosti s nějakým vědcem, kde se dohadují o pravdivosti svého náboženství a na druhé straně vědeckého pojetí světa. Tyto rozhovory i dopisy jsou datovány kolem roku 1973. Myslím si, že se svět už posunul od té doby a z mého pohledu bych nezatracoval jak náboženství, tak ani vědeckou cestu. Některé věci mi zazněly hodně pomateně.

02.07.2022

Císařova past Císařova past Steve Berry

Důmyslný thriller splétající historická fakta a fikci. Je to pěkná podívaná na boj o kancléřské křeslo v současném Německu s dozvuky válečné doby a tehdejších nacistických pohlavárů.

29.06.2022 4 z 5

Alter ego efekt Alter ego efekt Todd Herman

Tato kniha může být pro někoho inspirací a zajímavým čtením. Vadilo mi, že autor vystavěl celou knihu na vybudování alter ega a myslím si, že život a jeho stránky mají širší záběr. Pro mne taková průměrná kniha.

13.06.2022

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Tahle kniha mi moc nesedla. Příběh mi připomínal sérii „Taková normální rodinka“.

05.06.2022 3 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Tato kniha poklidně plyne a ani závěr mi nepřipadal nijak zvláštní.

21.05.2022 3 z 5

Jako člověk – Umělá inteligence a problém jejího ovládání Jako člověk – Umělá inteligence a problém jejího ovládání Stuart Russell

Tohle byla pro mě těžká kniha a orientovat se v ní. Umělá inteligence rozebrána do detailu, jak by se mohla nebo měla zachovat v možných situacích, aby pomohla člověku nebo lidstvu. Jsou tu nastíněna dilemata možných těžkých rozhodnutí jak se zachovat a konat.

12.05.2022

Neučebnice ekonomie Neučebnice ekonomie Lenka Farkačová

Základní pojmy a souvislosti z oboru ekonomie jsou zde detailně vysvětleny. Je to taková knížka pro začátečníky v tomto oboru.

25.04.2022

Motýlí klan Motýlí klan T.M. Palshof

V této knize je použitý velice neotřelý zajímavý námět. Jediná výtka snad je v tom, že autor v závěrečném poděkování na konci knihy nenapsal, kde se nechal inspirovat k vytvoření této knihy. Pro to ji taky zařadím do doporučených.

22.04.2022 4 z 5

Doživotí Doživotí Billy O’Callaghan

Z této knihy na mně dýchlo období bídy, tvrdé práce a nuzných poměrů v časovém rozmezí konce 19. století a začátek dvacátého století mezi obyčejnými lidmi a dělnickou chudinou. Přesto hodnotím průměrem.

04.04.2022 3 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Amanda Yates Garcia

Nevím co o téhle knize napsat. Jednak to jsou životní zážitky autorky s příměsi magie a tajemna, ale řekl bych, že to je spíše kniha určená pro ženy, pro ně tato kniha více řekne.

31.03.2022

Projekt bouře Projekt bouře Ladislav Klimeš

Tak tahle kniha je pro fanoušky vojenské a military akce. Sice jsem to přečetl, ale není to můj vyloženě šálek kávy.

20.03.2022 3 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Celkem takový poklidný román o vyšívačkách šatů, které se podílely na vyšívání šatů pro královskou rodinu a další tehdejší významné osobnosti.

15.03.2022 3 z 5

Čínský ekonomický systém: Tržní ekonomika, či státní kapitalismus? Čínský ekonomický systém: Tržní ekonomika, či státní kapitalismus? Jan Bejkovský

Vnitřní pohled na ekonomiku nejlidnatější zemi na světě Čínu a její historické souvislosti a odkaz předešlých dynastii, jak tuto společnost formovaly.

01.03.2022

Pseudonym Pseudonym Alexandra Andrews

Ze začátku této knihy jsem měl domnění, že se jedná o knihu určenou pro ženy i když to není uvedeno v údajích u knihy. Celkem takový pomalý a nenápadný začátek a pak se to změnilo v celkem zajímavou knihu.

23.02.2022 4 z 5

Mariino srdce zvítězí Mariino srdce zvítězí Mirjana Soldo

Nevěděl jsem o tomto tématu skoro nic, jen, že se v Medžugorji zjevovala Panna Marie. Tato kniha nabízí vhled do života jedné vizionářky a její život v nesnadné Jugoslávii pod vládou komunistů a pak ke konci dvacátého století tamní válečné etnické rozbroje. Kniha plná naděje, víry a modliteb.

11.02.2022

Díkůvzdání Díkůvzdání Václav Holanec

Dystopický román o faráři, který působí svou křesťanskou službou v okolí Pálavy a Novomlýnských nádrží. Ze začátku jsem nevěděl, co mám od toho očekávat a neustále mi myšlenky evokovaly na filmovou sérii Slunce, seno, jahody či Babovřesky. Taky mě překvapilo, že samotný název knihy představuje název onemocnění. Příběh popisující vnitřní život faráře jak se rozhoduje na rozcestí mezi duchovním a světským životem.

30.01.2022 3 z 5