kirkpatrick Online kirkpatrick komentáře u knih

Bílý pes Bílý pes Peter Temple

(SPOILER) Moje první seznámení s Jackem Irishem. Po dočtení knihy se mi to líbilo, ale ze začátku až do poloviny, jsem moc nerozuměl spojitostem této detektivky, která tu je rozehrána. Jen mlhavě jsem rozuměl o co tady jde. V závěru se mi líbila scéna Jacka v zapadákově na život a na smrt.
Jinak je autor už po smrti, tak nevím, zda ještě přečtu nějakou jeho knihu.

01.11.2023 4 z 5

Temný proud Temný proud Deon Meyer

BLIKSEM to byl fakt FOK dobrý příběh

23.10.2023 4 z 5

Tajemství těla a mysli: Jak zacházet s tělem, myslí a emocemi Tajemství těla a mysli: Jak zacházet s tělem, myslí a emocemi Marko Janicki

Velmi zajímavá kniha o tělesné konstituci člověka. Nevím, co bych více napsal než je v anotaci, akorát snad, že jsou zde nové neotřelé myšlenky, které spojují dřívější vědění o těle, ale taky nová poznání o těle a mysli. Autor zmiňuje, že tyto poznatky shrnul z Alexandrovy techniky a doplnil své vlastní poznatky.

06.10.2023

Kdo odejde, už se nevrací Kdo odejde, už se nevrací Shulem Deen

Upřímná zpověď bývalého stoupence víry chasidských židů připadajících ke skvyrské komunitě na New Square nedaleko New Yorku. Jeho zpětný pohled na život mezi až fanatickými věřícími, život sestávající z každodenních náboženských nutností a tradic, které zcela omezují svobodné rozhodování. Popisuje své vlastní pohnutky, kdy pomalu začal mít pochybnosti o své víře a začal hledat v životě nové hodnoty, kterým by mohl věřit, a o které se opírat.
Druhá polovina knihy mně více zaujala, kde byly více vidět jeho myšlenky ve svobodném světě. V závěru knihy rekapituluje vztahy se svými dětmi, které se ho jako nevěrce začaly stranit.
Celkem zajímavá kniha, která se mi líbila.

16.09.2023

Smrtící obhajoba Smrtící obhajoba Boris Steinbauer

Zajímavá detektivka, ještě z doby covidové, odehrávající se zhruba v prosinci 2021 na Moravě a na Vysočině, kde je vidět taktické a strategické postupování policie při jednom násilném činu.

02.09.2023 4 z 5

Syn minulosti Syn minulosti Blanca Miosi

Docela nenápadná kniha, kterou jsem náhodou zakoupil se stala pro mě nečekanou čtenářskou lahůdkou, je pravda, že je to psáno jako román, i trochu jako detektivka, i trochu jako thriller, ale bylo to napsáno s citem pro detail a velmi se mi to líbilo, proto ji dávám do doporučených knih.

26.08.2023 5 z 5

...a ve Vesmír věříš? ...a ve Vesmír věříš? Jan Růžička

Jednoduchý příběh, ve kterém hlavní postava vede dialog se svým podvědomím (respektive monolog), ve kterém ho učí poznávat zákonitosti jakými rozhoduje Vesmír, neboli Bůh, v životě každého člověka i celé společnosti.
Do podobných knih zařazuji knihu Skok do tmy, taky od českého autora.

13.08.2023

Mám to o sobě říct?: Jak se vypořádat se stigmatem duševní nemoci Mám to o sobě říct?: Jak se vypořádat se stigmatem duševní nemoci Anita Hubner

Je jasné, že péče o duševně nemocné už pokročila od prvního onemocnění autorky v roce 1995, ale myslím si, že tahle kniha by mohla být super knihou pro nově onemocnělé pacienty, ti zkušenější se už nějak otrkali ve společnosti, jak pozitivně, tak i negativně. Tímto nechci shazovat důležitost téhle publikace.

09.08.2023

Putování časoprostorem Putování časoprostorem Ivona Antalii

Takové snivé, éterické, astrální příběhy a zážitky autorky.

03.08.2023

Obřad Obřad Carmen Mola

Celkem dobrá detektivka. Podle anotace jsem myslel, že to bude detektivka s hororovými prvky, ale dalo se to unést. Jedinou výtku mám snad k použití českého názvu Obřad, jak už tady v komentářích někdo už psal. Podle originálu Cikánská nevěsta je tedy podle mě přiléhavější název. Závěr mi trochu připomněl odkaz thrilleru Ať se rozhodneš jakkoli od polského autora: Jakub Szamalek.

30.07.2023 4 z 5

Guadalupe: Největší poutní místo světa Guadalupe: Největší poutní místo světa Pavel Karel Mráček

Knížka se mi dostala do rukou celkem náhodou. Jsou zde popsány důkazy a souvislosti Největšího poutního místa na světě. Nejvíce mně zaujaly vědecké důkazy při nichž byly použity nejmodernější technologie prokazující výjimečnost tohoto náboženského artefaktu, který je středem pozornosti tohoto poutního místa.

20.07.2023

Země Země Marek Epstein

Docela zajímavý příběh z pohraničí. Jen mě zklamalo to řazení příběhů o kterém se tu už zmínilo pár komentářů, proto ubírám jednu hvězdu. Drsný život za války a pak následně za komunistů u obyčejných lidí.

18.07.2023 3 z 5

Já, droga Já, droga Ondřej Dvořák

Pro mně tahle kniha připadala jako učebnice chemie se zaměřením na nejznámější návykové látky a drogy. Více bych uvítal trochu té teorie a souvislostí o těchto drogách. Jinak celkem zajímavá knížka.

04.07.2023

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Životní pouť významného doktora, neurochirurga Bena Carsona je tady dost detailně autobiograficky popsána. Nehodnotím toto dílo, zdálo se mi takové průměrné, ale člověk se zde dost ponaučí, že se nesmí vzdávat a jít za svým cílem. Trochu je mi líto, že nebylo zde napsáno pár stránek o jeho bratru Curtisovi, jaké on dosáhl životní mety.

26.06.2023

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Celkem dobrá četba, i když získaná hodnocení nejsou v průměru dosti vysoká. Ponoření do světa spiritismu, okultismu a poté do cirkusové společnosti dvacátých let 20. století se mi líbilo i použitým stylem a slohem.

20.06.2023 4 z 5

2184: Pád Kaspické republiky 2184: Pád Kaspické republiky Neil Sharpson

Dávám tomu průměrné ohodnocení, nevím, co bych k tomu více napsal. Trochu jsem očekával něco jiného.

03.06.2023 3 z 5

Mýty a naděje digitálního světa Mýty a naděje digitálního světa Patrick Zandl

První část knihy o kryptoměnách byla pro mne dost odborná a ne vše jsem zcela pochopil. Co se týče další části věnované umělé inteligenci, tak jsem asi před rokem četl knihu od Stuarta Russella = Jako člověk Umělá inteligence a problém jejího ovládání (2019) a řadil bych ji jako předstupeň k této části, kdy je vidět určitý vývoj při rozvoji možností umělé inteligence.
Nechci se tu rozepisovat o každé části jednotlivě, ale tato kniha má široce rozkročeno k jednotlivým částem a zabývá se technologickým rozvojem, ekonomikou, politikou i sociálními dopady, které přijdou celosvětovým postupným vývojem.

22.05.2023

Ruská panenka Ruská panenka Marina Palmer (p)

Zaujala mě anotace této knihy a byl jsem zvědavý na pohled do soukromí života bohaté smetánky, jenže bylo to na mně trochu zvláštně napsáno, ne všem těm odbočkám a intrikám jsem dokonale porozuměl, proto dávám o hvězdu méně.

08.05.2023 3 z 5

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

Zajímavý politický thriller v něm, o co by šlo, kdyby byl zatčen bývalý americký prezident v cizím státě Mezinárodním trestním soudem? Celosvětové protesty a demonstrace a další projevy, které by následovaly by otočily každodenní život vzhůru nohama. Při čtení mně napadaly myšlenky, zda je toto možné nebo jde o sepsaný nesmysl nebo báchorku. Každopádně je to dobře napsané a proto to hodnotím jako nadprůměr.

24.04.2023 4 z 5

Náraz Náraz Heinz Bude

Výpověď mladé generace squaterů z období 80. a 90. let ze západního Berlína, jejich soužití ve skupince v opuštěných domech a jejich každodenní život.

01.04.2023