Guadalupe: Největší poutní místo světa

Guadalupe: Největší poutní místo světa https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317001/bmid_guadalupe-nejvetsi-poutni-misto-sve-yeJ-317001.jpg 5 2 2

Mexické Guadalupe je nejnavštěvovanějším poutním místem na světě, a přece u nás zůstává ve stínu vyhlášených evropských poutních míst, jako jsou Lurdy nebo Čenstochová. V Guadalupe přitom došlo k jednomu z nejstarších mariánských zjevení, které sehrálo významnou roli v dějinách Jižní Ameriky. Panna Maria Guadalupská se zjevila v roce 1531 prostému indiánovi a na jeho plášti se poté zázračně objevil její obraz, jenž je nyní nejslavnějším a nejuctívanějším obrazem v Mexiku i v celé Latinské Americe. Kniha Guadalupe nabízí historii tohoto zjevení, osudy poutního místa až do dnešní doby i studie svatého obrazu. Je zajímavým příspěvkem k církevním dějinám i k dějinám Mexika.... celý text

kirkpatrick
20.07.2023

Knížka se mi dostala do rukou celkem náhodou. Jsou zde popsány důkazy a souvislosti Největšího poutního místa na světě. Nejvíce mně zaujaly vědecké důkazy při nichž byly použity nejmodernější technologie prokazující výjimečnost tohoto náboženského artefaktu, který je středem pozornosti tohoto poutního místa.

Marisol
08.12.2020 5 z 5

Útlá knížka menšího formátu, ale velice zajímavá. Kromě popisu událostí kolem zjevení Panny Marie v Guadalupe je hodně zajímavé zkoumání svatého obrazu. Myslím, že zaujme nejen ty, co se zajímají o mariánská zjevení, ale také ty, kteří mají rádi Latinskou Ameriku. Doporučuji. :-)

2006  45%Upalování čarodějnic a inkvizice: Mýtus a skutečnost
2000  100%Zjevení Panny Marie v Mexiku